Dnes je mi 40

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4599
14.1.22 02:28

Dnes je mi 40

Ahoj ženy (a spol.) :hug:

Jak nazev napovida, dneska je mi 40.

Chci se zeptat, kdo si tim prošel nebo se chysta, co jste čekaly/čekáte, že se změní, co vás potěšilo, byl to pro vás nejaký předěl, nová etapa?

Depka? Vyrovnání? Panika? Oddechnutí?

Osobně vnímám, že třeba krása a svěžest nemilosrdně odchází, že ubývá energie (probdělou noc dospávám tyden), že se hlásí roztodivné neduhy (záda, kolena=nižší podpatky), že se na pracovních pařbách přesouvám k těm nevytíženým rohům a v půl deváté odcházím jakože k rodině…

Na druhou stranu, co jsem chtela stihnout, jsem stihla, a zároveň si vyzkoušela, že svůj vesmír fakt netvořím svou myšlenkou, ale vstupují do něj okolnosti, na které nemam vliv…

Že dobré lidi kolem sebe nemůžu bezmyšlenkovitě odhánět, ale je dobré si je pěstovat…že není dobré žít svůj život v tříletých cyklech a v jejich rámci vyměnit své okolí… že je fajn odpouštět a že laskavost se vyplatí…

Ale že když na to přijde, tak mi nakonec všichni můžou políbit pr.del :lol:…největší osvobozeni!!! ‚co tomu řeknou lidi‘…

Povíte mi o vaší čtyřicítce?

Dík :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
267
14.1.22 02:33

Gratulujem! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
14.1.22 02:39

Vse nej! :kytka: Tento milník jsem jeste nepokorila, ale budu to vnimat asi nejak podobně. Temi zdravotnimi neduhy prosim nestras 8o, to cekam az tak v 60 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4014
14.1.22 02:42

Ahoj, tema pro mne, mne bude letos. Mám všechno, co jsem chtěla, rodinu, děti… ale s tím taky souvisí ty povinnosti a nějak si přijdu jak nucene nasazena :lol: jako neměnila bych je, ale chybí mi, že občas nemůžu vypadnout, pořádně bez závazku zapařit atd… aby mi nebylo zle a třeba jsem nemusel jen den po vstát a dělala si doma nepořádek jen já.. o tom jak na parbe vypadají insta krasavice a já… pomalu jak kontrola z národního vyboru :zed:
O fyzicnu nemluvě.. pohled do zrcadla mne dere čím dál víc.. s postavou se snažím něco dělat, i když to není nejhorší, stejně si říkám, co bude za pár let… několikrát týdně beham, moc nejim a jeden den, kdy se nehlidam je.kilo nahore… takže nesportovat a jist, dle libosti… je že mne burt… takže si říkám, že po 40 se asi budu chodit jen napast :(
No a xicht.. To je kapitola sama pro sebe, vacky pod očima, vrásky…atd atd.. vlasy padají..
No asi se vidím až moc černé, okolí říká, že to není taková traga, ale já to prostě vnímám asi jinak..
No a co mne bolí? Kolena a klouby a to jako že dost.. už nvm co bych na to jedla ( pravda, jsem dost akční, běh, prkno… ) ale při představě, že to takhle půjde dál, jsem v 50 vyřízena :lol:
No tak jsem si postěžovala a můžu jít spat :D
Ne jako jsem ráda, že jsme všichni zdravy a že je mám ale ta mlada bezstarostna holka s vyhlazenym xichtem mi prostě chybí :mrgreen:
A jinak vše nej :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
14.1.22 02:44

Gratuluji :kytka:
Jinak mně se v den mých 40.ých narozenin narodil můj nyní již 9vítiletý syn.
40 je prima věk, ale letos v prosinci mě čeká první kontovka „-sát“ a to se mi už nelíbí :nevim:
Jinak po té čtyřicítce, ano, člověk začne brzy cítit každý další rok a to dost významně v horším slova smyslu. Tomu se asi vyhnout nedá, prostě přirozený běh života.
Do zrcadla se také raději již nedívám, jen na nejzákladnější úpravu, jinak je dost nemilosrdné. Vlasy vesele šediví, bez barvy to již nejde, pokud nechci, aby ve škole hlásili synovi, že „přišla tě vyzvednout babička“.
Postava, ta nějak vzala za své. Výrazně. A to moc nejím a i to málo je víceméně zdravé. Metabolismus si prostě jede po své nótě a já si začínám do prasátka šetřit na kosmetický zákrok na břiše. :/ A to jsem si říkala, že k tomu se nikdy nesnížím, že jsem, jaká jsem. No, jsem, jaká jsem, jen se na tu břišní partii špatně kouká :jazyk: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
14.1.22 02:56

Gratuluju :kytka:
Mě to teprve čeká ještě za nějakých pár let, ale panika. To je asi to správné slovo :D
30 bylo ještě dobrý, ale ta 40 už mi přijde hrozně moc. Říkám si, že už má člověk třeba půlku života za sebou.
Ale já si právě vůbec na ten věk nepřijdu. Si asi pořád myslím, že mi je 25 :oops:
Jo je člověk asi víc unavenej, ale prostě si to snažím nepřipouštět.
Ale co jsem za ty roky poznala jsou asi tyhle věci. Že zdraví je fakt nejdůležitější a není to žádný klišé. Že rodina je nejvíc :srdce: Že člověk má žít podle sebe a neohlížet se pořád na ostatní.
U toho posledního bodu jsem fakt ráda, že už jsem tak nějak dospěla do tý fáze. Dřív jsem pořád hrozně řešila co na cokoliv řeknou lidi a radši byla taková, abych nevyčnívala z davu. Časem jsem zjistila, že se člověk lidem stejně nezavděčí a, že jim je do mě h.vno a snažím se podle toho řídit :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
14.1.22 03:07

Podla mna si toho stihla dost :)
Ked som mala 20, myslela som si, ze 40ke uz budem mrtva :) alebo niekto uplne iny, ina osoba. Takze som rada, ze napriek zmenam, ktore zivot prinasa, sa niektore veci nemenia. Som stale sama sebou, s tymi istymi emocionalnymi potrebami. Vyhodou je, ze ich lepsie poznam. A zistila som, ze zivot je dobry a dava naplnenie. Vzdy, za kazdych okolnosti sa pootvoria nejake dvere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4599
14.1.22 03:10

@Virgina123 tyjo, ty jsi megavtipna :mrgreen: dík :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4599
14.1.22 03:14

Holky, díky za postřehy 8o vy jste moudré 8o :hug:

Týjo, asi budu brečet, tak jdu radeji spat :P zitra/dneska boomer party, jeste dočtu s čerstvější hlavou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
14.1.22 03:28

Ahoooj, gratuluji, taky mi je dnes 40 8o, a spát nemůžeme obě :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 03:54
@FlorenceF Jenkins píše:
Ahoj ženy (a spol.) :hug:

Chci se zeptat, kdo si tim prošel nebo se chysta, co jste čekaly/čekáte, že se změní, co vás potěšilo, byl to pro vás nejaký předěl, nová etapa?

Osobně vnímám, že třeba krása a svěžest nemilosrdně odchází, že ubývá energie (probdělou noc dospávám tyden), že se hlásí roztodivné neduhy (záda, kolena=nižší podpatky), že se na pracovních pařbách přesouvám k těm nevytíženým rohům a v půl deváté odcházím jakože k rodině…

Na druhou stranu, co jsem chtela stihnout, jsem stihla, a zároveň si vyzkoušela, že svůj vesmír fakt netvořím svou myšlenkou, ale vstupují do něj okolnosti, na které nemam vliv…

Že dobré lidi kolem sebe nemůžu bezmyšlenkovitě odhánět, ale je dobré si je pěstovat…že není dobré žít svůj život v tříletých cyklech a v jejich rámci vyměnit své okolí… že je fajn odpouštět a že laskavost se vyplatí…

Ale že když na to přijde, tak mi nakonec všichni můžou políbit pr.del :lol:…největší osvobozeni!!! ‚co tomu řeknou lidi‘…

Gratuluju🌹

Moje 40 je už poměrně dlouho za mnou, a ani pak to není špatný.
Co bych dnešníma očima udělala jinak?
Přestala se hádat s mužem kvůli kravinám - děti odejdou, chlap Ti zůstane a na to je potřeba pamatovat včas.
Denně bych cvičila nebo jinak sportovala - jednak kvůli kondici, jednak jsem po 40 začala přibírat.
A celkově bych líp šetřila silami - v práci není potřeba zemřít a v domácnosti taky ne.
Nesnažila bych se hrdinsky všechno zvládnout sama a dřív si řekla o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38229
14.1.22 04:58
@FlorenceF Jenkins píše:
Ahoj ženy (a spol.) :hug:

Je mi 43 a nic takového nepociťuju. Pro mě je zásadní číslo 60. Do té doby jsem mladice :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9636
14.1.22 06:07

Mám gratulovat? Nebo kondolovat? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
14.1.22 06:30
@Russet píše:
Je mi 43 a nic takového nepociťuju. Pro mě je zásadní číslo 60. Do té doby jsem mladice :jazyk:

Já 44 a cítím to stejně :-) Po 40 je mi líp než mezi 30- 40. Dítě samostatnější, hypo skoro splacená, stálá práce, pařím možná ještě víc než mezi 30 -40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
14.1.22 06:33

@FlorenceF Jenkins vše nej a vítej v klubu :-) Kdyžtak kukni na netu na Simonu Krainovou nebo Daru Rolins a on je ten věk fakt jen číslo. Moje mamka byla stará už ve 30. Záleží, jak se k tomu životu postavíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat