Do jakého věku jste měli autosedačku 9-18kg?

11117
14.4.14 13:50

Do jakeho veku jste meli sedacku 9-18kg?

Musime koupit novou autosedacku a jsem dost zmatena, kterou kategorii zvolit. Maly ma 20m, 12kg a skoro 90cm. Chtela jsem spis 9-18kg, ale ted uvazuju, jak dlouho mu vlastne vydrzi. Co se tyka vahy, tak ne ze by zrovna rychle pribiral, ale spis nevim, jestli tam nebude casem problem ta vyska?
Reseni by bylo vzit 9-36kg, ale zas prevlada nazor, ze ty nejsou tak bezpecne. Ale uprimne zas davat 8-10tis za kvalitni sedacku 9-18, ze ktere za 1,5roku vyroste se mi taky moc nechce…
Do jakeho veku vam vydrzela ta 9-18? Hlavne by me to teda zajimalo spis u vetsich deti. Nebo tam ta vyska zas tak podstatne neni?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72725
14.4.14 13:51

@Ali-Ali moje dítě mělo 18 kg v roce a půl, takže bych tuhle nevyžila :think: ale každé dítko je jiné, švagrová má prcky, dceru v té samé vozila do 4 let…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1749
14.4.14 13:53

Starší je prcek a stejně v jeho necelých 4 letech musel do větší.

Příspěvek upraven 14.04.14 v 13:54

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12651
14.4.14 13:54

I velmi kvalitní 9-18 koupíš mnohem levněji než za 8-10 tisíc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
566
14.4.14 13:54

My jsme meli romer king do dvou let, malej ma 15 kg a 100cm, tak jsme koupili romer kid plus a pridavny pas, ze je pripoutany krizem a jsme vsichni spokojeni ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
58841
14.4.14 13:56

@Ali-Ali mladší dcera v této kategorii jezdila téměř do 5ti let. Syn ji měl tak akorát před 3. narozeninami - ve 3 letech 99cm a 17kg. A do větší šel asi 3 měsíce po 3. narozeninách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
58841
14.4.14 13:57

Sedačky měli dcera Chicco key 1 a syn MC Tobi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29436
14.4.14 13:58

Náš kluk měl v 23 měsících přes 16 kg a 91 cm. V červnu mu budou 3 roky, má nějakých cca 97 cm a rozhodně by tam ještě nějakou dobu vydržel. Zkrátka se nebojím, že by z ní měl nějak hned vyrůst, místa habaděj na výšku i na šířku. On mu jí teda sebere pak brácha a starší dostane 15-36 kg, ale to je věc jiná. Máme Römer King plus.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21848
14.4.14 13:58

My teda koupili 9-18, Safefix plus. Stála nás ani ne 8 tisíc (tusím 7690?), je líp přizpůsobitelná než 9-36 (prostě z vejce do velké moc velkej skok). Jak dlouho vydrží nevím, i kdyby ten rok a půl tak tuhle investici prostě považuju za důležitou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5064
14.4.14 13:59

Syn jezdil v té do 18kg do 3 let, ale byl už v ní napreslej.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
14.4.14 14:00
@Ali-Ali píše:
Musime koupit novou autosedacku a jsem dost zmatena, kterou kategorii zvolit. Maly ma 20m, 12kg a skoro 90cm. Chtela jsem spis 9-18kg, ale ted uvazuju, jak dlouho mu vlastne vydrzi. Co se tyka vahy, tak ne ze by zrovna rychle pribiral, ale spis nevim, jestli tam nebude casem problem ta vyska?
Reseni by bylo vzit 9-36kg, ale zas prevlada nazor, ze ty nejsou tak bezpecne. Ale uprimne zas davat 8-10tis za kvalitni sedacku 9-18, ze ktere za 1,5roku vyroste se mi taky moc nechce…
Do jakeho veku vam vydrzela ta 9-18? Hlavne by me to teda zajimalo spis u vetsich deti. Nebo tam ta vyska zas tak podstatne neni?

Prakticky by jí mohl mít podle váhy ještě teď, má necelých 16kg/skoro 5 let, ale přišlo mi, že už mu moc kouká hlava

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16365
14.4.14 14:00

@Ali-Ali vetsi ditko a menili jsme mezi 2,5 a 3 lety. Presne ze stejneho duvodu jsem to ted resila u druheho a koupila 9-36cybex pallas v testech vyśla velmi dobre. Nam do 15m vydrzelo vajicko a sedacku na rok a kousek se mi vazne kupovat nechtelo. Navic se takhle i lepe rozlozi zivotnost, protoze kdyz mu tahle vydrzi 6let tak pak uz staci jen jedna 15-36 a je vystarano. Kdezto starsi by bud musel prekrocit zivotnost sedacky nebo budu muset koupit jeste jednu :oops:
Muzu se zeptat v cem jste jezdili doted?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
14.4.14 14:02

Syn v ni jezdi a jeste doufam bude… jsou mu 3 roky a 5 mesicu, ma 14 kg
mame romer safefix

Příspěvek upraven 14.04.14 v 14:02

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
50186
14.4.14 14:02

Syn měl sedačku 9-18kg do čtyř let. K narozeninám dostal už tu velkou do 36 kg ;) Jinak jsme měli autosedačku MAXI COSI a stála nás nová kolem 3 tisíc, za ty peníze jí užil dost, jezdíme autem skoro denně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1748
14.4.14 14:08

Asi půl roku, potom v ní odmítal být (romer king) :roll:… takže šel do pultíkové cybex 9-36kg, pro roční bych ji nedoporučila, pro 20m jo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna o výběru kočárků a autosedaček

Ikona - Lukáš Fiala

Lukáš Fiala