Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Zdravím,
poradíte mi prosím recept na nějaké supr maso, které bude zároveň i poměrně levné?
Náš oblíbený recept na oslavu je: kuřecí plátky naložené do jogurtové marinády( bílý jogurt, vejce, česnek, pepř, sůl), zprudka osmáhnuté- je to primitivní recept, levný, ale tak dobrý, že se po masu jenom zapráší.
Nicméně to nemůžu dělat donekonečna a chtělo by to novou inspiraci.. Teď musíme trochu více šetřit, tak jestli máte v zásobě taky fajn recept, levný, ale výborný, tak sem s ním prosím!! ![]()
Co upect sunku? Co je pro tebe levne netusim, ale ja s ni vzdycky sklidila uspech
Mam ale je to trochu babracka - vykosti cele kura, kozu nepotrhaj, maso z prsiciek prerez na tensie, ked aj odkrojis nevadi, vyskladaj nim „hluche“ miesta na kozi, potri horcicou, a napln podla chuti, u nas ide bud omeleta a sunka, alebo prazenica s hubami. Kvoli farbe hrasok a kapia, ale tie nemusia byt.
Zaroluj, previaz, upec ako obyc kurca.
Pripadne urob cestickovu marinadu - vajicka, solamyl, rum, chilli, worchester, sojovka, sol.
Obratene rezne su tiez slavnostne jedlo, ale dobre su len z kravy, to asi moc lacne nebude ![]()
Pripadne nejaka pekne marinovana krkovicka, ja mam rada na platky dusenu na cervenom vine a hubach… podpnovky dodaju omacke neobycajny smrnc.
Laciný je třeba guláš obzvlášť pro víc lidí. Navíc si ho můžeš uvařit den dopředu, uleželý je vždycky lepší. Když si dáš záležet bude vynikající. Nebo třeba sekaná. Ta se dá jíst i později s okurkou. Můžeš se vyřádit a udělat i víc druhů.
Kureci stehna uvaris a poradne okorenis, pak to obalis(mouka, vajicko a rozdrcene lupinky, nebo chipsy…)
bramboraky taky nejsou spatna volba, ruzne druhy salatu, gulas, tlacenku(kureci a naplnis ji to formicek na muffiny, takze mas takove male bochanky, ktere pak vykloppis na talir a hojne posypes cervenou cibulkou a peprem)…je toho hrozne moc…
Jé, bramboráčky. To je nápad. Když se povedou, mňam. A levný to taky je.
Kamarádka taky nemá moc peněz, dělala plněnou sekanou. Každou jinou, okurkou, buřtem, vejcem. Nakrájený to vypadalo dobře, chleba k tomu a chutnalo.
U nas jednoznacne pecena uzena zebra. potres bud koupenou marinadou nebo jen cesnekem..
s chlebem okurkou kozima rohama..
Tak u nás se dělají masové placičky na chléb a mají větší úspěch než karbanátky
recept: 1kg masa (my děláme z plec, někdy kýta)malinké kousky
2 lžíce magi,3 lžíce oleje,2 lžíce wolšestru, 1 lžička pepře, 1 lžíce papriky sladké,1 pálivé, 1 lžíce soli a jedna kari
5vajec, 3cibule na jemno, 2 lžíce solamylu vše nechat uležet 2hodiny a potom péci. Dávají se na chléb a můžou se ozdobit pórkem, rajčetem…
moc dobré a je to zase něco jiného
Pecene bravcove kolena a k tomu kvasena kapusta, baranie rohy, chren, horcica, cerstvy chlieb…
Slonie zradlo ked si hodis do googla ti najde recept s chlebom
Ja mam teda najradsej rozne jednohubky, ked ich spravis len s natierkami nie je to ani drahe, napr. cesnakova, nivova, sunkova pena s chrenom, mrkvova, salamova, vajickova, sardinkova, lososova atd. Dozdobit zeleninou a mas to krasne farebne a vela druhov.
Naplnit vajicka zltkovou, sunkovou penou, k tomu cez leto zeleninove salaty, napr. sopsky, alebo tzatziky
Cez leto je super aj musaka. Nie je s tym vela prace a lacne to je tiez.
Ahoj, oživuju téma
taky budeme mít oslavu a máme hlavně nadbytek dýní
. Maso nejíme. Tak krom pomazánek, ideálně z dýně? Měl by někdo tip? Dort dostanu. Díky ![]()
Dýňová krémová polévka-zbytek zamrazit, marmeláda-hezká sklenička a sladký dárek potěší každého nebo udělat kompot. Dobrý je i dýňový koláč.