Dočerpání RP, před dalším dítětem

10.4.17 14:12

Dočerpání RP, před dalším dítětem

Ahoj, jak je to s odčerpáním RP před nástupem na další RP nebo MD? Myslela jsem, že to nejde a dnes mi známá říkala, že to jde dovybrat jednorázově. Prostě, že když mám např RP na 4 roky, a po 3 letech se mi narodí svišť, tak pokud si někde zažádám, tak ten rok doplatí jednorázově, pokud si zažádám než nastoupim na další MD/RP. Že každý má nárok dovyčerpat těch 220 000. Má s tím někdo zkušenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13787
10.4.17 14:13

Není to pravda, nic se jednorázově nedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
10.4.17 14:14

Můžeš si zvýšit měsíční částku, když to jde, ale takové jednorázové vyčerpání ani náhodou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
10.4.17 14:14

@Nickylinka Ale prdlačka, nikdo ti jednorázově nevybraný zbytek nevyplatí. Jediné, co se dělává je to, že se může zrychlit čerpání (navýšit pobíraná částka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
10.4.17 14:19

Naštěstí to nejde :-D Jde si to maximálně navýšit, než se další dítě narodí. Teda pokud sis mohla volit délku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
10.4.17 14:44
@Lekninka91 píše:
Naštěstí to nejde :-D Jde si to maximálně navýšit, než se další dítě narodí. Teda pokud sis mohla volit délku.

Proč naštěstí? Mně to třeba přijde na hlavu padlý, že když budu mít děti brzo za sebou, přijdu tím o peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 14:46

Známá ma chybne info. Jde jen zvýšit měsíční částku. V současnosti je strop 11500. Co nevycerpas ani tak, zůstane státu. Vím to jistě - řešila jsem osobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 14:47
@rozand píše:
Proč naštěstí? Mně to třeba přijde na hlavu padlý, že když budu mít děti brzo za sebou, přijdu tím o peníze.

Protože by socky sekali dítě každy rok a čerpali prachy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
10.4.17 14:52

@Tichošlápek A proto mají být slušní lidé biti za to, že nechtějí zbytečně čekat? Například pro pracující ženy může být výhodnější mít děti rychleji za sebou, aby nezmeškaly tak dlouhou dobu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18035
10.4.17 14:54
@rozand píše:
@Tichošlápek A proto mají být slušní lidé biti za to, že nechtějí zbytečně čekat? Například pro pracující ženy může být výhodnější mít děti rychleji za sebou, aby nezmeškaly tak dlouhou dobu práce.

vždyt můžou zároven pracovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 14:54

@rozand hele ja takhle nestihla vyčerpat 50 tisíc a nikdy mne nenapadlo si stěžovat. To je příspěvek pro rodiče a tak plynule naváže druhy bez ohledu na to kolik mi teoreticky ještě zbylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
10.4.17 14:55

Tak jinak - proč bych například já, která nečerpám od státu nic, neměla mít nárok na těch celých 220 tisíc jen proto, že otěhotním „moc brzo“ po předchozím porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
10.4.17 15:00
@rozand píše:
Tak jinak - proč bych například já, která nečerpám od státu nic, neměla mít nárok na těch celých 220 tisíc jen proto, že otěhotním „moc brzo“ po předchozím porodu?

Přesně proto že otehotníš moc brzo. Je to příspěvek, mateřskou vyčerpat určitě stihneš celou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
10.4.17 15:01

@Nickylinka U prvního jsem měla rodičák na 4 roky, nemohla jsem si zvolit délku. Malej má necelé 2 a půl roku. Teď 20.3. se nám narodilo druhé. Přišel dopis, že k 28.2. zaniká rodičák na první dítě, ptž už není nejmladší a dnes mi došel rodičák už na druhé dítě, který mám na tři roky, to už jsem mohla volit délku. Žádné jednorázové vyplacení rodičáku za prvního prcka není možno, taky jsem se naivně informovala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tefanek
10.4.17 15:03
@rozand píše:

Jak necerpes od statu nic? Vzdyt i v dobe RD je za tebe placeno zdravotni, roky se ti pocitaji do duchodu. Plus tedy skoro ctvrt mega na nejmladsi dite. Secti si, cos vycerpala+220.000. To neni zanedbatelna castka, ktera je vyplacena v podstate „za nic“.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama