Souběh - rodičovský příspěvek a podpora v nezaměstnanosti

Anonymní
10.4.17 11:31

Souběh - rodičovský příspěvek a podpora v nezaměstnanosti

V jednom roce věku dítěte jsem nastupovala zpět do zaměstnání, hlídání mám zajištěné - profesionální chůva plus rodina. Nyní jsou synovi rok a 7 měsíců, pracovní smlouvu mám do konce dubna, dozvěděla jsem se, že zaměstnavatel už mě dál zaměstnávat nebude. Řeším, co dál - mohu se zaevidovat na úřadě práce a brát podporu v nezaměstnanosti? Rodičovský příspěvek mám brát ještě zhruba půl roku, jeho výše je 10 tis. Byla jsem se ptát dnes na úřadě práce a jedna úřednice mi řekla, že souběh není možný a basta. Druhá mi řekla, že ano, souběh je možný. Tak jak to je?
Prosím, nesuďte mě, že jsem se tak brzo vracela zpět do práce… je to kvůli penězům, máme vysokou hypotéku a řešíme to takto. Dítko nestrádá, většinu času tráví se svým tatínkem a babičkou, chůva je úžasná a celkově jsme takto spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

745
10.4.17 11:35

Podle mě to určitě nejde, ale třeba mě někdo vyvede z omylu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
10.4.17 11:45

Souběh rodičovského příspěvku a podpory v nezaměstnanosti JE možný.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.4.17 11:50
@Ellusa píše:
Souběh rodičovského příspěvku a podpory v nezaměstnanosti JE možný.

Moc děkuji za odpověď, mě dost zmátlo, že úřednice na pracáku neví - respektive ví tak, že každá mi říká něco jiného.
A nemůže být překážkou to, že pobírám rodičák ve výši 10 tis.? Vím, že je možné si k podpoře v nezaměstnanosti přivydělat 5 500 Kč, tak jestli třeba ten rodičák nemusí být limitovaný touto výší?

• Nahlásit
  • Citovat
13856
10.4.17 11:53
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpověď, mě dost zmátlo, že úřednice na pracáku neví - respektive ví tak, že každá mi říká něco jiného.
A nemůže být překážkou to, že pobírám rodičák ve výši 10 tis.? Vím, že je možné si k podpoře v nezaměstnanosti přivydělat 5 500 Kč, tak jestli třeba ten rodičák nemusí být limitovaný touto výší?

Ne to nikoho nezajima.. a kdyz si pracovala, a pujdes tam s vypovedi z prace, tak bych rekla, ze se te ani na rodicak ptat nebudou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
10.4.17 11:53
@Anonymní píše:
A nemůže být překážkou to, že pobírám rodičák ve výši 10 tis.? Vím, že je možné si k podpoře v nezaměstnanosti přivydělat 5 500 Kč, tak jestli třeba ten rodičák nemusí být limitovaný touto výší?

Ne, není tam žádné takové omezení. Nesmíš brát PPM, ale rodičák ano, jeho výše ani doba čerpání omezené nejsou. A je to tak určitě, ta úřednice buď neví, co je v zákoně, nebo si to spletla s mateřskou.

• Citovat
  • Upravit
5254
10.4.17 11:55
@Anonymní píše:

Ne, je to možné. Můžeš mít rodičák vyšší. Registrace na ÚP je možná, podpora také, ale je nutné plnit požadavky ÚP a aktivně si shánět práci. Sama jsem to kdysi zjišťovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:58

@Ellusa @tereza12345
Ještě jednou díky za odpověď. Dost mi to pomůže… už jsem se přihlásila do několika výběrek, takže počítám, že do dvou měsíců práce bude, ale ta podpora v nezaměstnanosti mi pomůže překlenout právě ty dva měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.4.17 12:00

@Fazulina
Práci si už aktivně sháním, takže v tom problém nebude… ještě že jsem se nenechala odradit první úřednicí, na kterou jsem na pracáku narazila. To bych měla smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
70054
10.4.17 13:56
@Ellusa píše:
Ne, není tam žádné takové omezení. Nesmíš brát PPM, ale rodičák ano, jeho výše ani doba čerpání omezené nejsou. A je to tak určitě, ta úřednice buď neví, co je v zákoně, nebo si to spletla s mateřskou.

Dokonce i při PPM to jde, nejde to pouze při PPM těch 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.17 15:17
@j.a.n.i1 píše:
Dokonce i při PPM to jde, nejde to pouze při PPM těch 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po něm.

Prosím vás víte někdo, jestli se do doby těch 12 měsíců pojištění za poslední 2 roky, při kterých nárok na podporu vzniká, počítá také nemocenská a mateřská (PPM)?

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
16.7.17 16:37

Nevite nahodou jaka je moznost v tomto pripade? Rodicak mne konci v dubnu, ted se chci zapsat na up kvuli rekvalifikaci, ktera mne bude proplacena. Ale co kdyz nesezenu do dubna praci, dostanu pak podporu?

• Citovat
  • Upravit
7535
16.7.17 22:32

Edit.: Odpovídala jsem omylem na PPM ne podporu.

Příspěvek upraven 13.06.18 v 13:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.17 14:37

@Lendeš Díky za odpověď a i za ostatní rady v různých diskuzích tohoto typu, rozhodně víte poradit více než placené úřednice. Souběh rodičovské a podpory nezaměstnanosti jde, vůbec to není problém. Tak jako můžu v této době pracovat, můžu i dát/dostat výpověď. Jen je potřeba dojít na ÚP do 3 dnů, tak jako každý, potom se to počítá z platu, nikoliv ze státu určené výše prům, mzdy. Bohužel, registrující „soudružka“ na ÚP když viděla RL dítěte, tak ztropila neuvěřitelný poprask, obvolávala kolegyně, tvrdila mi, že mi můžou na sociálce dítě odebrat ( jako když půjdu na rodičáku do práce!!!) a podobné nesmysly, no koukala jsem jako blázen, já tam přišla v domnění, že mi dají nějaký soupis zaměstnavatelů, já je oběhnu a nějaká práce se vždy najde (hlídání mám a nehodlám moc vybírat, každá práce dobrá). Pak přišla nějaká její kolegyně, vysvětlila jí, že je to úplně vpořádku, tak mi milostivě vydala ty papíry co měla a rozloučila se se mnou slovy, že „to je teda zvědavá, co budete dělat, až vás POŽENEME do práce“. Tož tak.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama