Po RD, podmínky ÚP a DPP

9.4.17 13:04

Po RD, podmínky ÚP a DPP

Zdravím, za týden má dcera 4. narozeniny, tak mi ´oficiálně´ končí 4letá RD a budu muset odjet na ÚP, který je na druhém konci ČR (kvůli trvalému bydlišti). Problémy jsou:

1. minulý měsíc mi přišly poslední dva příspěvky na dítě + oznámení, že vše bylo proplaceno, tak si nejsem jistá, jestli za mě ještě stát platí SP+ZP
  2. v pátek jsem podepsala DPP a hned šla po směně na ÚP, kde mi bylo oznámeno, že musím až do města s trvalým bydlištěm a teprve pak si musím zažádat o převod do našeho města. Tam se ale dostanu z časových a finančních důvodů až 21., takže to asi bude problém, co?

Vím, že to je dost zmatené. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.4.17 13:10

Muzu se pridat s otazkou? Pokud je DPP, je mozne se prihlasit na up a up bude platit zdravotni? A vyplaci se podpora, pokud se dela na dpp, nebo se podpora pozastavuje a podpira muze byt jen pokud neni zadny prijem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
9.4.17 13:23

@MoonyRise V tom oznámení k posledním dvěma RP by mělo být i datum, kdy ti to končí. Pokud tedy už minulý měsíc přišly poslední platby, tak zřejmě RP skončilo k poslednímu únoru. Máš povinnost do 8 dnů od konce RP nahlásit změnu zdravotní pojišťovně - buď se přihlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let (pak je omezení školky na 4 hodiny denně) nebo se registrovat na pracák, jinak si budeš muset zdravotní hradit sama.

A co takhle si změnit trvalé bydliště na adresu, kde opravdu bydlíš?

A ještě k tomu sociálnímu pojištění, to za tebe nikdo neplatí a nejsi povinna ho hradit ani ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 13:38

Omezení školky na 4 hodiny denně nepřichází v úvahu, musím dojíždět.
Trvalé bydliště jsme už s majiteli řešili, ale majitel o tom nechce slyšet, dokud nebude poslední čtvrtina roku (povinnost přihlásit se trvale na místo, kde bydlíme) a při pokusu ho ´dle zákona´ obejít, mi okamžitě ukončí smlouvu, a já teď rozhodně nemám peníze na další stěhování. Nevím proč to dělá, ale jeho žena s ním taky nehne.
No, zdá se, že za tenhle měsíc si asi budu muset zaplatit ZP sama, i když se přihlásím až po 20. v měsíci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
9.4.17 13:48

@lísteček1 Pokud chceš být v evidenci ÚP, tak si můžeš přivydělat max. 5500 Kč měsíčně a podpora se při přivýdělku pozastavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
9.4.17 13:50

@MoonyRise Pokud máš platnou nájemní smlouvu, tak si můžeš přihlásit trvalé bydliště bez ohledu na majitele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 16:48

@Lendeš Jak jsem psala, mám smlouvu, ale majitel nechce, abych se tam přihlásila, dokud to nebude nezbytně nutné (tj. do konce roku, než to bude povinné a pod pokutou!). Nevíme proč, nikdo s ním nehne. Pokud to udělám, zjistí to a můžu si hledat bydlení jinde. Tohle ale teď řešit nechci!
Chtěla jsem zjistit, jestli za mě stát stále platí ZP jako dosud na RD (tedy do konce března) nebo to skončilo posledním proplacením příspěvku. A zda za mě pracák bude platit ZP za duben, i když se tam přihlásím až 21.!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama