Sama s dvěma dětmi - co dál?

Anonymní
7.4.17 08:32

Sama s dvema detmi - co dál?

Předem prosím o zachování anonymu.

( s manželem již nejsme delší dobou partnery, on mě nechal bydlet i s dětma v jeho bytě, nyní má ale novou partnerku a byt chce pro sebe. )

Takže, manžel mi dal ultimátum, do 2 týdnu být i s dětma pryč. Nemám kam jít a ani za co… finance bída… do teď platil vše manžel. Já mám akorát rodičák na mladší z kterého staršímu dítku platím školku… ( 4000 ), manžel mi řekl, že mi bude dávat další 4000, tedy 2000 na každé dítě… počítá s tím, že o ostatní se postará stát… Ale já si myslím, že tak jednoduché to nebude, jelikož jsme stále manželé a není podaná ani žádost na rozvod… co teď? Je mi z toho dostu ouzko… navíc nemám ani ke komu jít.. ani provizorně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

217
7.4.17 08:37

To není tak jednoduché jak on si myslí. Myslím že když už, tak má povinnost najít vám náhradní bydlení - jukni do rodinnýho práva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
7.4.17 08:37

Azylák nebo spolubydlení s jinou maminkou a střídat se s prací :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
727
7.4.17 08:39

Stát? Takže daňoví poplatníci :) Asi chce mít prachy pro milenku, něco to stojí… Bohužel, primárně musí platit manželce a vlastním dětem. Ze 4 tisíc se opravdu nezabezpečíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 08:39

Co spolubydleni s jinou maminkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10944
7.4.17 08:43

Proc jsi tu žádost o rozvod už dávno nepodala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31534
7.4.17 08:45

Nemuze Te vyhodit, to je dle nove oz. porad se s pravnickou, ale nika se nestehuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
7.4.17 08:46

Dokud není ani podaná žádost o rozvod, tak bych se nikam nastěhovala, vykopnout tě jen tak, určitě nemůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
7.4.17 08:47

Nemůže tě z bytu vyhodit a musí ti jako manželce zajistit stejnou životní úroveň jako má on…takže si najdi právníka, ať z toho vyjdeš co nejlíp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 08:48

@debra.morgan Neměla jsem důvod, nevycházíme spolu ve zlém, jen spolu nedokážeme vzájemně žít. Přemýšlela jsem o tom, ale řekl, že to bude rozumnější, až já půjdu do práce a osamostatním se sama, že by nám vzali i slevu na děti… ten byt není tedy ani jeho, je to poděděný byt po jeho babičce.. ale vlastní ho jeho rodiče. Nevěřila jsem tomu, že by to udělal, byli jsme tak domluvený, že to tak ještě rok bude, než dám mladší do školky a já půjdu opět do práce.. jenže jeho přítelkyně nechce bydlet u jeho rodičů ( tam zatím bydlí on ), no a na to aby platil druhý byt nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
1201
7.4.17 08:51

To je strašné ultimátum, do dvou týdnů s dětma pryč. Kam máš jako jít? Pod most? Ty k rodičům jít zatím nemůžeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31534
7.4.17 08:52
@Anonymní píše:
@debra.morgan Neměla jsem důvod, nevycházíme spolu ve zlém, jen spolu nedokážeme vzájemně žít. Přemýšlela jsem o tom, ale řekl, že to bude rozumnější, až já půjdu do práce a osamostatním se sama, že by nám vzali i slevu na děti… ten byt není tedy ani jeho, je to poděděný byt po jeho babičce.. ale vlastní ho jeho rodiče. Nevěřila jsem tomu, že by to udělal, byli jsme tak domluvený, že to tak ještě rok bude, než dám mladší do školky a já půjdu opět do práce.. jenže jeho přítelkyně nechce bydlet u jeho rodičů ( tam zatím bydlí on ), no a na to aby platil druhý byt nemá…

to je uplne jedno. mas tam s detma trvalebydliste?
NIkam nechod. tady to nevyresis, najmi si pravnika, ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
7.4.17 08:59

Nemůže tě vyhodit. Jste manželé a máte nárok na stejnou životní úroveň, navíc priorita je zájem dětí. Ještě bych se tedy zašla poradit na OSPOD, jak je to přesně s povinnostmi ohledně dětí. Pokud jste manželé, je jeho příjem součástí SJM, a to je, jak známo, pade na pade. Milenka je jeho problém, jestli ji musí živit. To je jeho soukromá aktivita, stejně jako permanentka do fitka nebo tak. ;) Určitě neodcházej z bytu a zajdi se poradit na úřad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
7.4.17 09:01

Někdy hledím na ty příběhy s otevřenou pusou.
Tak mu řekni, že ty odejdeš z bytu a zaměstnáš se. Ale že děti jsou v bytě zvyklé a tak ať se zatím postará, přepíšete rodičák na něj a ty mu budeš dávat 4 tisíce ze svého platu na děti. Zkus to. ABy si uvědomil, v jaké jsi situaci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
7.4.17 09:04

Pochopila jsem správně, že skolka stojí 4 tisíce? Pak jedině do státní školky, nebo nechat ho doma, kdyz doma jsi stejně s mladším dítětem. Nikam se nestehuj, nemá pravo te jen tak vyhodit a mel by vam zajistit stejnou životní uroven, jakou ma on. Stale jste manželé. Na sociální davky nejspíš nemáš šanci, jelikož nejste rozvedeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama