Jakou delku RD?

1645
7.4.17 19:42

jakou delku RD?

Chtela bych se zeptat zda nevite na jakou variantu RD budu mit narok popripade zda i MD.Pred prvnim ditetem 3roky prace, MD pak volitelny RD v prubehu mi skoncila pracovni smlouva. V zari skocil RD (trval 3r),rijen pracak, listopad prosinec prace, leden pracak od 1.2 pracuji na neurcito.Ted jsem zjistila ze jsem tehotna takze prepokladam mimi nekdy v lednu.Budu mit narok na volitelnou variantu Rd nebo rovnou 4letou a pripadne tedy na MD? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14335
7.4.17 19:46

Tak volitelnou variantu muzes mit pres chlapa, a pokud mas smlouvu na neurcito tak bys mela mit i narok na materskou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
7.4.17 19:47

@kavulenka To ti vyjde i nárok na MD, pokud tedy neskončíš ve zkušebce a nemáš smlouvu jen na půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
7.4.17 19:58

Chlap je osvc a neplatil si nemocenskou. Takze pokud vydrzim tim ze budu pracovat „do porodu“ tak mi to vyjde? Super je to male prekvapeni a predstava 4lete varianty RD je trosku desiva, ale i tak bychom s tim nic neudelali ze :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
7.4.17 20:13

@kavulenka musíš mít v posledních dvou letech odpracováno 270 kalendářních dní (muselo se odvádět sociální a zdravotní, pak máš nárok na mateřskou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
7.4.17 20:18

Asi jsem natvrdla ale 270kalendarnich dni znamena tedy 9mes? Nebo je to brano jen ciste dny bez vikendu? a musi to byt v kuse nebo se budou pocitat i listopad a prosinec v predchozi firme? jeste jsem v prubehu Rd Na dpc a i dpp tam se taky asi neco odvadelo to by se take pocitalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
7.4.17 20:20

@kavulenka Kalendářní a počítají se i ty 2 měsíce… jinak DPP se povětšinou nepočítá neb do 10 000,– se z ní sociální neodvádí a přes většinou nebývá, DPČ by se počítala, pokud byla nad 2500,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
7.4.17 20:26

Super takze by mi to melo vyjir. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
7.4.17 20:29

@kavulenka Jojo, jak jsem psala, pokud neskončíš ve zkušebce nebo nemáš smlouvu jen na půl roku, tak ti to vyjde ;-) i když pokud tam máš ještě tu DPČ, tak by to asi vyšlo i s tou půlroční smlouvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama