PPM návrat ze zahraničí a OSVČ

868
8.4.17 11:52

PPM návrat ze zahraničí a OSVC

Dobry den,

Mam takovou komplikovanou situaci a chtěla bych poradit jestli je minimální šance jak dosáhnout na PPM v mem případě. Jsem Slovenka a manžel je Cech. Trvaly pobyt zatim v ČR nemam. Od května 2013 do března 2017 jsem byla oficiálně zaměstnána v Anglii (takze v rámci evropské unie) - zaměstnavatel za mne platil odvody a muzu to prokázat.
Od 1. dubna jsem OSVC a platím si dobrovolně nemocenské pojisteni. V únoru jsem otehotnela a termín porodu je 1.11. Podle všeho co čtu to vypadá ze na PPM nebudu mít nárok protoze nesplním podmínku placeni nemocenského 180 dnu pred nástupem na PPM (ujde mi to asi o 8 dnu). Chápu ze nějakým způsobem jsou nastaveny pravidla ale prijde mi to postavené na hlavu když jsem pracovala v rámci Evropské Unie a odvody platila. Můžete mi potvrdit jestli skutečně nebudu mít nárok na PPM a nebo je nejakej způsob jak na PPM dosáhnout? Za každou radu budu vděčná :)
Děkuji moc!

Příspěvek upraven 08.04.17 v 16:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

69734
8.4.17 12:49

@Nika1987 To jestli si pracovala v zahraničí nebo tady nehraje roli, vždy, když chceš PPM z titulu OSVČ, tak musíš splnit 180 dní jako OSVČ, tedy ne, není jinak možné PPM jako OSVČ získat, těch 90 dnů do celkových potřebných 270 dnů se ti po doložení započte. Ale možná kdybys sehnala zaměstnání, tak tam ta podmínka 180 dnů není, takže tam by ti to se zahraničním zápočtem vyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
8.4.17 12:59

@j.a.n.i1 jde o to, ze ja se zaměstnat nechci - mam proste dve firmy pro ktere budu fungovat jako konzultant. Tak nic no - občas si rikam, ze kdyz clovek poctivě od 17 let plati v různých státech vse tak je na tom hůř nez někdo kdo nikdy nepracoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69734
8.4.17 13:04

@Nika1987 Dobře, nechceš se zaměstnant, tvoje rozhodnutí… ale pak vynech ty kecy o tom, jak si na tom hůř, platí pro tebe úplně stejná pravidla jako pro toho, kdo pracoval v ČR a rozhodl se podnikat a jak se nejlíp mají ti co nepracujíc vůbec, nikdo ti nebrání dělat to samé, když myslíš, že je to takové terno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
8.4.17 16:15

@j.a.n.i1 woow, ja jsem se zeptala jestli si někdo mysli te je teoretická šance získat mateřskou a ne na rady abych se sla zaměstnat. Kazdy ma svoje důvody proč je nebo neni zamestnanej, ja konkrétně jsem zamestnana od svých 17 let a od žádného státu jsem si nevzala ani korunu - ano mohla jsem prijit jit na UP nechat za sebe platit odvody a byt na tom stejně jako kdyz opět budu platit. Tak ano proste me to zarazí ze nemam nárok na mateřskou. A jen jsem zadala o radu k me situaci ne aby mi někdo vymyslel jinou situaci - protoze skutečně jsem zvazila vsechny možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69734
8.4.17 16:18

@Nika1987 Chtěla si radu, jak získat mateřskou, tu jsi dostala, že se ti nelíbí, za to já nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
8.4.17 16:26

@j.a.n.i1 chtela jsem radu jestli je sance jak dostat PPM kdyz jsem
OSVČ a nesplnim 180 dnů. Viz muj první prispevek, pokud taková moznost neni staci napsat ne - nebo jeste lepsi nereagovat vubec. A ne kritizovat ze se nejdu zamestanat. Přeji vse dobre!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69734
8.4.17 16:55
@Nika1987 píše:
Můžete mi potvrdit jestli skutečně nebudu mít nárok na PPM a nebo je nejakej způsob jak na PPM dosáhnout? Za každou radu budu vděčná :)
Děkuji moc!Příspěvek upraven 08.04.17 v 16:34

Na co ses ptala, na to si odpověď dostala (a evidentně v tom příspěvku bylo ještě něco, když si měla potřebu ho editovat)… já nic nekritizuju, já pouze říkám, že ty ses pro něco rozhodla, tak neměj kecy, jak je lepší nepracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
9.4.17 00:40

@j.a.n.i1 editovala jsem protoze tam bylo dvakrat to same omylem zkopirovane, což jsi si urcite všimla kdyz jsi to četla po prve. Hlavní je, ze umíš se bavit slusne. Jak rikam vse dobre jen přeji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama