Dohoda o pracovní činnosti nebo pracovní poměr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miranda72
Kecalka 264 příspěvků 02.07.12 23:29
Dohoda o pracovní činnosti nebo pracovní poměr?

Holky, potřebují prosím poradit, která se vyznáte v paragrafech. Co je výhodnější, dohoda o pracovní činnosti nebo pracovní poměr? Jsem na RD, varianta tři rokya přivydělávám si u jiného zaměstnavatele, než tam, kde mi drží místo a kam se vrátím po RD. Pracuji asi tak 28h měsíčně, výdělek bude více než 10tis za měsíc. Co si mám sjednat? Dohodu o PČ nebo pracovní poměr, tzn nějaký malý úvazek? A co když bude výdělek méně než těch 10 tis? Díky moc i za rady, kam se případně obrátit se svým dotazem, zda na úřad práce? Díky M.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lulu11
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.07.12 23:51

Dohoda o pracovní činnosti je omezená odpracovanou dobou a myslím, že i výdělek je nějak limitován (ale to si teda nejsu jistá). Spíš asi záleží, jestli ti zaměstnavatel napíše dohodu, pokud vlastně nebudeš splňovat její podmínky. On ti dal na výběr, nebo tě to jen tak napadlo? A to jsem zvědavá, co odpoví zkušenější, protože myslím, že HPP poměr při rodičáku mít nemůžeš.

miranda72
Kecalka 264 příspěvků 03.07.12 00:07

No já tomu totiž vůbec nerozumím. Ano dal mi na výběr. Jaké podmínky? HPP nelze při RD?

lulu11
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.07.12 00:14

To nevím určitě, ale zdá se mě divný, že bys byla zaměstnaná na HPP a pobírala rodičák.(ale fakt to nevím, zajímá mě, co řeknou ostatní) A u dohody můžeš odpracovat jen polovinu týdenní pracovní doby…ale možná to zaměstnavatel „nějak“ udělá :), když ti to nabídl.

Z.jev
Závislačka 3370 příspěvků 03.07.12 00:25
@miranda72 píše:
No já tomu totiž vůbec nerozumím. Ano dal mi na výběr. Jaké podmínky? HPP nelze při RD?

Nevím, jak dalece se měnil zákon, ale moje sestra měla RD na tři roky, po roce jí nabídli návrat do práce a rodičák brala celé tři roky. Ale jak říkám, bylo to ještě před změnou zákona

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 03.07.12 00:27

Muzes mit klidne HPP a rodicak tomu. Jediny problem vidim v tom, ze nekde nesmis vykonavat podobnou cinnost bez vedomi puvodniho zamestnavatele, ve stejnem oboru. Ale presnejsi info nemam, mne se to netykalo. Jinak je to v zasade asi jedno. Jen z DPC nemas narok na OCR a dovolenou( ale zas muzes pracovat, jak si sjednas, tj. treba mit cele volne prazdniny).

lulu11
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.07.12 00:39

Tak to je super, normálně pracovat a ještě pobírat rodičák :), to mě vúbec nenapadlo :)

miranda72
Kecalka 264 příspěvků 03.07.12 00:40

Díky moc :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 07:14

Omluva :oops:

Příspěvek upraven 03.07.12 v 12:24

miranda72
Kecalka 264 příspěvků 03.07.12 10:52

Děkuji moc, mám tedy více než 300h v roce a asi vice než 10 hrubého za měsíc. Z toho mi plyne, že lepší bude pracovní poměr, je to tak?

jessikka
Extra třída :D 11127 příspěvků 03.07.12 11:59

@MIli-B Píšete tu blbosti. Na DPČ můžeš odpracovat klidně víc hodin než 300, to se týká Dohody o procecedení práce ne Dohody o pracovní činnosti. To jsou dvě naprosto rozdílné věci!!!

jessikka
Extra třída :D 11127 příspěvků 03.07.12 12:02

@miranda72 Myslím, že DPČ i HPP ti bude vycházet podobně. Stručně, DPČ se dává přim skráceném úvazku, platí se z něj odvody jako u HPP, HPP se pak dává na normální úvazek. Holky tu do toho pletou ještě třetí možnou variantu a to dohodu o provední práce (DPP), kde platíš jen daň, ne zdravotní a sociální a platí těch 300 hodin ročně (ale to se dá snadno obejít při ročním zúčtování).

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 03.07.12 12:12

Jen doplnim, ze u DPP( ne DPČ) se pojisteni plati take, pri vydelku nad 10 tisic. Ale to pro tebe neni vyhodne.
Rozdil v DPČ a HPP je pro tebe skutecne jen v tom OCR a dovolene. A smozrejme DPC je na urcitou dobu, HPP muze byt jak na dobu urcitou tak na neurcitou.

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 03.07.12 12:13

A i HPP muzes mit na zkraceny uvazek, v tom neni rozdil.

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 03.07.12 12:19
@KaSeB píše:
Ahoj, všechno ovlivňuje výše tvého výdělku. Pokud to bude více jak 10.000Kč, je určitě lepší pracovat na klasický HPP. Dohoda je dobrá pro jakoukoli krátkodobou činnost. :)

Proc? Ja jsem treba rada, ze si muzu sama rict, kdy v praci budu a kdy ne, kdyz mam dve male deti a dovolena z HPP by mi fakt nestacila. Ja mam tedy kombinaci obojiho( u dvou zamestnavatelu). Jinak obecne to asi plati…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama