Dojíždění za prací z velké dálky ... do Prahy

7
5.10.20 13:47

Dojíždění za prací z velké dálky ... do Prahy

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s dojížděním do Prahy z více jak 70km, např. Loun či Litoměřic? Dá se na to zvyknout? S jakým dojezdovým časem opravdu je dobré počítat s ohledem např. na ranní špičky? Necháváte někde třeba i auto na kraji města a dojíždíte pak po Praze? Vyplatí se to, hlavně časově? Bylo nutné u Vás pořídit i třeba druhé auto? Děkuji za Vaše skutečnosti i poznatky.

PS: zvažujeme stěhování za Prahu, ale bojím se že to nedám s tím dojížděním více jak 2h celkově denně =/.. už teď jsem si zvykla být v práci za 20 min.

Anna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5324
5.10.20 13:54

Kolik diskuzi ještě založís? :roll: Do jedné by to shrnout nešlo? 70 km bych denne nedojizdela ani za zlatý tele. Ztráta času, těch projetych peněz. To tu úsporu na levnějším bydlení projezdite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
5.10.20 13:56

Tak 70km muze byt hodina i dve. Podle trasy. A tu trasu mas 2× rano a odpoledne. Takze pri praci 8-16 vyjet po 6te a prijet v 18. Plus naklady na auto sileny. Jako ja osobne bych do toho sel leda v pripade. Ze bych mel rpzdil ve vyplate aspon 15tis. Aby me to pokrylo naklady a zaplatilo ten projezdenej cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
5.10.20 13:57

My to máme na hlavak tak 35 až 40 minut vlakem, ale teď se casto rušily vlaky, takže jsi prisla na nádraží a čekala na příští, který byl navíc zpozdeny třeba o 40 minut :mrgreen: Stejný čas čekání i na náhradní dopravu. Zitra musím dojet do Prahy na čas, tak to abych vyrazila tak 3 hodiny předem asi nebo nevim :nevim: a když jsem jezdila busem, tak klasika ze začátku školního roku zpozdeni taky 40 až 60 minut běžně, někdy i 90. Ze začátku roku tím myslim první měsíc. Auto jednoznačně lepší, ale já neridim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8898
5.10.20 14:00

Upřímně tímhle směrem to můžou být i dvě hodiny. Po R7 je to šílený, pořád nějaká rekonstrukce a R6 je taky rozkopana na dlouho. Proč si nenajdete bydlení v nějaké vesnici hned za Prahou? Nebo změnit práci. Až budete mít děti, tak dojíždění je nereálné. To se prostě nevyplatí. Mnoho kamarádek práci v Praze vzdaly a našly si něco přímo v daném městě. Mě čeká dojíždění do práce jen 20km, ale se třemi dětmi a kroužky nevím, jak to budu stíhat a asi taky budu měnit práci. Jinak v Lounech bych nežila za zlatý prase :P to radši Litak, ale tam bude celkově dráž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6452
5.10.20 14:01

@Anna2021 To mi prijde dost daleko. Mam zkusenosti Praha/Pardubice, nebo Dvur Kralove/Pardubice. To je vlakem asi hodina, coz jde. Autem by to nebylo rychlejsi.., ale potom nastava doprava po meste. Ja jsem tehdy pracovala za Pardubicemi a tam mne vetsinou nabirali kolegove autem u nadrazi. Takze cesta dalsich cca 10 minut..Pokud bych musela jet jeste po Pardubicich MHD, tak by to asi bylo horsi.

V Praze to muze byt dalsi skoro hodina metrem, busem atd..
Na denni dojizdeni mi to prijde opravdu moc. Ja jsem takhle jezdila pouze jednou za cas v pondeli rano po vikendu.

Příspěvek upraven 05.10.20 v 14:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 14:05

Zvyknout se dá na všechno - i na šibenici!

• Citovat
  • Nahlásit
5272
5.10.20 14:09
@Anonymní píše:
Zvyknout se dá na všechno - i na šibenici!

Anonymni hovadina. Clovek musi taky trochu premyslet at uz ekonomicky nebo z duvodu casu, ktery zadny navic sehnat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 14:10

Nešla bych do toho. Moje sousedka dojíždí z Teplic do Prahy a abych vyjížděla z domu většinou mezi 5-6 a vracela se domu okolo 18:00 mi za to opravdu nestojí. Je pravda, že ona je sama bezdětná, ale opravdu nechci život strávit prací a dojížděním za prací. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
616
5.10.20 14:24

Zakladatelko dojizdim denne 150km dohromady, rano 75 a vecer domu 75. Ja tedy dojizdim do Zurichu, neziji v CR, a plynne z toho pro me vice vyhod nez jen plat. Za prave mam vedle prace skolu kam chodim dva dny v tydnu vecer na vyucovani, a za druhe je to misto, ktere je tak specificke a jinde se proste nesezene.

Ale! Ja nemusim byt v praci v urcitou dobu, proste dorazim kdy dorazim. Pokud musim byt v praci v urcitou dobu a to jeste nedejboze v dobe spicky kolem 8 rano musim vyrazet v 6. Kdyz je opravdu maly provoz a zadne bouracky mi cesta trva 50-60min po dalnici, jakmile je provoz je to kolem 100min a jakmile k tomu prijde jeste nejaka bouracka jsem na 120min jako nic. A jak to tak byva kdyz zacinam v 8 koncim kolem 5 a to je horor i dostavat se domu…

Doma jsou flexibilni a domacnost se pres tyden vice ci mene stara manzel. Delam to tak ted uz pres 2 roky. Ale jako jen kvuli tem vyhodam navic. Proste se to nevyplati a je k vzteku furt nekde stat v kolonach, navic kdybych musela jezdit na presny cas ty nervy bych nedala…

Takhle kdyz muzu jezdit na pohodu se to da, jezdim az na 10. Rano vypravim do skoly, dojdu v pohode se psem a vsechno, v aute si poslechnu audioknizku a cesta prazdna. Odpo chodi manzel kolem 3-4 takze se takhle super prostridame. Jinak by to ale nefungovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 14:26

Můj muž jezdí po zakázkách různě po celé ČR, nejčastěji do Prahy, takže nějakých 180 km tam a 180 km zpět. Je to vražedný na těch cestách. Denně je na D1 a kolikrát domů ani nepřijede a musí někde shánět přespání. Já dojíždím za prací cca 40 km a už bych nejraději taky měnila… Dobře si to dojíždění rozmysli, ne každá práce za to stojí…

• Citovat
  • Nahlásit
19168
5.10.20 14:35

Zakladatelko, nevim, kolik ti je a zda mate deti. Uvazuj ifo budoucna, kolik tratis na pripadnem castecnem uvazku, zda se pripravis o ty 4 hod na ceste, ktere by jsi mohla stravit s detmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60557
5.10.20 14:39

@Anna2021 před nástupem na Md jsem dojizdela 160 km.. Vyplatilo se to i finančně, takzr za mě. Ano.. Rezervu so dávám 30 minut plus mám zapnutý waze, takzr sleduji aktuální situaci.. Já jezdila až k práci, protože přestup na MHD by znamenal zdržení.. Ségra dojizdela z Litoměřic a taky v klidu :think: za mě fajn :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
633
5.10.20 14:53

Tak já si to zkusila dva roky, když jsme se odsunuli z Prahy na vesnici. Dvě hodiny do práce včetně školky. Děkuji, už nechci. Ani za zlaté prase. Teď už jsme zase zpátky v Praze a jak si toho vážím :D :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 14:56

Nám do firmy takhle dojíždějí 2 lidé. Jezdí až do firmy, takže neřeší parkování ani přesedání na MHD. Ale hlavně na to dojízdění mají firemní auto, takže oni s tím mají nulové náklady, jen ten čas…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama