Dojíždění za prací z velké dálky ... do Prahy
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Dojíždění za prací z velké dálky ... do Prahy
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s dojížděním do Prahy z více jak 70km, např. Loun či Litoměřic? Dá se na to zvyknout? S jakým dojezdovým časem opravdu je dobré počítat s ohledem např. na ranní špičky? Necháváte někde třeba i auto na kraji města a dojíždíte pak po Praze? Vyplatí se to, hlavně časově? Bylo nutné u Vás pořídit i třeba druhé auto? Děkuji za Vaše skutečnosti i poznatky.
PS: zvažujeme stěhování za Prahu, ale bojím se že to nedám s tím dojížděním více jak 2h celkově denně =/.. už teď jsem si zvykla být v práci za 20 min.
Anna
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Kolik diskuzi ještě založís?
Do jedné by to shrnout nešlo? 70 km bych denne nedojizdela ani za zlatý tele. Ztráta času, těch projetych peněz. To tu úsporu na levnějším bydlení projezdite.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak 70km muze byt hodina i dve. Podle trasy. A tu trasu mas 2× rano a odpoledne. Takze pri praci 8-16 vyjet po 6te a prijet v 18. Plus naklady na auto sileny. Jako ja osobne bych do toho sel leda v pripade. Ze bych mel rpzdil ve vyplate aspon 15tis. Aby me to pokrylo naklady a zaplatilo ten projezdenej cas.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
My to máme na hlavak tak 35 až 40 minut vlakem, ale teď se casto rušily vlaky, takže jsi prisla na nádraží a čekala na příští, který byl navíc zpozdeny třeba o 40 minut
Stejný čas čekání i na náhradní dopravu. Zitra musím dojet do Prahy na čas, tak to abych vyrazila tak 3 hodiny předem asi nebo nevim
a když jsem jezdila busem, tak klasika ze začátku školního roku zpozdeni taky 40 až 60 minut běžně, někdy i 90. Ze začátku roku tím myslim první měsíc. Auto jednoznačně lepší, ale já neridim ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Upřímně tímhle směrem to můžou být i dvě hodiny. Po R7 je to šílený, pořád nějaká rekonstrukce a R6 je taky rozkopana na dlouho. Proč si nenajdete bydlení v nějaké vesnici hned za Prahou? Nebo změnit práci. Až budete mít děti, tak dojíždění je nereálné. To se prostě nevyplatí. Mnoho kamarádek práci v Praze vzdaly a našly si něco přímo v daném městě. Mě čeká dojíždění do práce jen 20km, ale se třemi dětmi a kroužky nevím, jak to budu stíhat a asi taky budu měnit práci. Jinak v Lounech bych nežila za zlatý prase
to radši Litak, ale tam bude celkově dráž
- Citovat
- Upravit
@Anna2021 To mi prijde dost daleko. Mam zkusenosti Praha/Pardubice, nebo Dvur Kralove/Pardubice. To je vlakem asi hodina, coz jde. Autem by to nebylo rychlejsi.., ale potom nastava doprava po meste. Ja jsem tehdy pracovala za Pardubicemi a tam mne vetsinou nabirali kolegove autem u nadrazi. Takze cesta dalsich cca 10 minut..Pokud bych musela jet jeste po Pardubicich MHD, tak by to asi bylo horsi.
V Praze to muze byt dalsi skoro hodina metrem, busem atd..
Na denni dojizdeni mi to prijde opravdu moc. Ja jsem takhle jezdila pouze jednou za cas v pondeli rano po vikendu.
Příspěvek upraven 05.10.20 v 14:06
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Zvyknout se dá na všechno - i na šibenici!
Anonymni hovadina. Clovek musi taky trochu premyslet at uz ekonomicky nebo z duvodu casu, ktery zadny navic sehnat nejde.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nešla bych do toho. Moje sousedka dojíždí z Teplic do Prahy a abych vyjížděla z domu většinou mezi 5-6 a vracela se domu okolo 18:00 mi za to opravdu nestojí. Je pravda, že ona je sama bezdětná, ale opravdu nechci život strávit prací a dojížděním za prací. ![]()
- Citovat
- Upravit
Zakladatelko dojizdim denne 150km dohromady, rano 75 a vecer domu 75. Ja tedy dojizdim do Zurichu, neziji v CR, a plynne z toho pro me vice vyhod nez jen plat. Za prave mam vedle prace skolu kam chodim dva dny v tydnu vecer na vyucovani, a za druhe je to misto, ktere je tak specificke a jinde se proste nesezene.
Ale! Ja nemusim byt v praci v urcitou dobu, proste dorazim kdy dorazim. Pokud musim byt v praci v urcitou dobu a to jeste nedejboze v dobe spicky kolem 8 rano musim vyrazet v 6. Kdyz je opravdu maly provoz a zadne bouracky mi cesta trva 50-60min po dalnici, jakmile je provoz je to kolem 100min a jakmile k tomu prijde jeste nejaka bouracka jsem na 120min jako nic. A jak to tak byva kdyz zacinam v 8 koncim kolem 5 a to je horor i dostavat se domu…
Doma jsou flexibilni a domacnost se pres tyden vice ci mene stara manzel. Delam to tak ted uz pres 2 roky. Ale jako jen kvuli tem vyhodam navic. Proste se to nevyplati a je k vzteku furt nekde stat v kolonach, navic kdybych musela jezdit na presny cas ty nervy bych nedala…
Takhle kdyz muzu jezdit na pohodu se to da, jezdim az na 10. Rano vypravim do skoly, dojdu v pohode se psem a vsechno, v aute si poslechnu audioknizku a cesta prazdna. Odpo chodi manzel kolem 3-4 takze se takhle super prostridame. Jinak by to ale nefungovalo…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Můj muž jezdí po zakázkách různě po celé ČR, nejčastěji do Prahy, takže nějakých 180 km tam a 180 km zpět. Je to vražedný na těch cestách. Denně je na D1 a kolikrát domů ani nepřijede a musí někde shánět přespání. Já dojíždím za prací cca 40 km a už bych nejraději taky měnila… Dobře si to dojíždění rozmysli, ne každá práce za to stojí…
- Citovat
- Upravit
Zakladatelko, nevim, kolik ti je a zda mate deti. Uvazuj ifo budoucna, kolik tratis na pripadnem castecnem uvazku, zda se pripravis o ty 4 hod na ceste, ktere by jsi mohla stravit s detmi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anna2021 před nástupem na Md jsem dojizdela 160 km.. Vyplatilo se to i finančně, takzr za mě. Ano.. Rezervu so dávám 30 minut plus mám zapnutý waze, takzr sleduji aktuální situaci.. Já jezdila až k práci, protože přestup na MHD by znamenal zdržení.. Ségra dojizdela z Litoměřic a taky v klidu
za mě fajn ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak já si to zkusila dva roky, když jsme se odsunuli z Prahy na vesnici. Dvě hodiny do práce včetně školky. Děkuji, už nechci. Ani za zlaté prase. Teď už jsme zase zpátky v Praze a jak si toho vážím
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nám do firmy takhle dojíždějí 2 lidé. Jezdí až do firmy, takže neřeší parkování ani přesedání na MHD. Ale hlavně na to dojízdění mají firemní auto, takže oni s tím mají nulové náklady, jen ten čas…
- Citovat
- Upravit