Domácí likér- jak dlouho vydrží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
prekvapenana2
Kecalka 284 příspěvků 17.12.18 22:20
Domácí likér- výdrž

Ahoj maminky, nevíte jak dlouho vydrží domácí likér? S dcerou jsme připravily jako dárečky a u receptu toto info nebylo… Nedělaly sme nic s vejci, jen sme ve smetaně rozpustili čokoládu, přidaly Salko a rum… Teď už je to v lednici v uzavřený lahvičce… Myslíte že aspoň do silvestra to bude dobrý?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 8313 příspěvků 17.12.18 22:25

@prekvapenana2 určitě bude, rum je konzervant. Jeden rok jsem udělala několik lahví a pilo se i po silvestru :lol:

krtek93
Neúnavná pisatelka 18047 příspěvků 17.12.18 22:33

Vydrží, já teď ještě dopíjim loňskej (podobný složení - salko, koření, bílej rum, neslazený kondenzovaný mlíko. Smetana teda ne). Zatím po něm nikomu nic není, jen to chce vzít radši přes cedník, protože houstne.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 17.12.18 22:33

Ten, co dělám já, má životnost jen pár dní. Vždycky mi ho vychlastaj, dacani! Expirace se nedožije.

Markéta80
Hvězda diskuse 41363 příspěvků 17.12.18 22:39

to vydrží tak dlouho dokud se nevypije :mrgreen:

prekvapenana2
Kecalka 284 příspěvků 17.12.18 22:45

Děkuji za rady… :) Tak snad zachutná a do nového roku zmizí :lol:

lucynka25
Echt Kelišová 8313 příspěvků 17.12.18 23:12

A jaky delate?
Ja delam rum,karamelove salko,pudink..
Laka me vyzkouset ten z kastanu :think:

prekvapenana2
Kecalka 284 příspěvků 17.12.18 23:20

@lucynka25 ten z kaštanů jsem právě dělala :lol: jen sem ho musela trochu upravit, protože klasický Salko bylo vyprodaný tak sem tam dala to karamelové a dala víc čokolády protože mi záškodnice kousek kaštanů snědla :lol: jenomže jak to nepiju tak vlastně nevím jak to má správně chutnat :nevim: přítel říkal že je to dobrý a že by to toho rumu sneslo víc a mě se to zdá silný… Dala sem půl litru rumu ale příště bych asi ubrala a dala tak 300ml

Markéta80
Hvězda diskuse 41363 příspěvků 17.12.18 23:26

@lucynka25 ten je dobrý, já většinou jen vaječnák. letos jsem si myslela že ho dělat nebudu, ale manžel koupil salko. Pak jsme říkala že nemám prázdnou lahev tak manžel že si dáme svařák a hned bude prázdná lahev tak se tomu nevyhnu :mrgreen: I když možná udělám z kaštanů a bude :mrgreen:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 18.12.18 00:44

Já budu mít letos likérovou premiéru - dvě karamelová salka, mandlový puding a půl litru rumu, tak jsem na to zvědavá :) Počítám, že do nového roku nedožije :D

lucynka25
Echt Kelišová 8313 příspěvků 18.12.18 05:46

@Michelle_M anoo ten delavam ja a je luxusni ;)
@Markéta80 @prekvapenana2 holky a mate na ten kastanovy recept?
Vajecnak.jsem delala 1×, a nechtelo se mi to pak pit, kdyz jsem videla ta syrová vajce v tom :mrgreen: takze ten kupuji.(to nevidim, tak se mi to nehnusi) :lol:

Markéta80
Hvězda diskuse 41363 příspěvků 18.12.18 07:12

@lucynka25 mám a je vyzkoušený :palec: https://www.mimibazar.cz/…vych-kastanu . Vaječnák dělám v páře a prostě to trvá :jazyk: Tohle je rychlejší :mrgreen:

prekvapenana2
Kecalka 284 příspěvků 18.12.18 08:44
lucynka25
Echt Kelišová 8313 příspěvků 18.12.18 09:03

díky holky

Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 18.12.18 09:12

@lucynka25
Recept mám stejný. Jen u nás se každý rok pálí slivovice, takže místo rumu dáváme tu. Je to takový hodně voňavý. Ale nedávám teda půl litru, ale tak od oka. Takže kdyby měl doma někdo slivovici a chyběl mu rum, tak se dá udělat i takto.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >