Doplatek na bydlení samoživitelka

Anonymní
23.7.15 09:25

Doplatek na bydlení samoživitelka

Ahoj holky jdu se Vás zkušenějších zeptat jak je to u doplatku na bydlení, jsem sama se třemi děti a našla jsem si byt za 9tis. Beru 9210 je možnost že by mi to zaplatila sociálka. A jak to vypláci jestli to musim táhnout 3měsice sama a pak zažádat a nebo to vyplácí hned za uběhlí kalendářní měsíc? Díky za rady já tomu vůbec nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1387
23.7.15 09:40

Prispevek na bydleni prece je. A nerikej mi, ze jsi ho do ted nemela. V kazdem pripade si zajdi na urad a vse si zjisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 09:57

Byt za 9 tis? To je trochu moc ne? na matku samoživitelku… Nic méně vám muže stat poskytnout příspěvek na bydlení ale vy budete mít podle mě životní minimum… Ja být vámi tak se ještě porozhlédnu po nějakém bytě (třeba byt ve vlastnictví města apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 10:20

@Kamikadze Neměla platily jsme to s přítelem ale přitel odešel. Zakl

• Nahlásit
  • Citovat
14595
23.7.15 10:57

Jestli bydlí v Praze tak nic nenormalniho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47656
23.7.15 11:04

Máš tam trvalý pobyt, nájemní smlouvu? Ano stát doplatí aby jsi s dětma měla životní minimum, alimenty už máš vyřízené? Zkus nějakou kalkulačku na netu at víš co zhruba dostaneš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
23.7.15 11:05

@Kachničky já tedy nevím, ale my jsme menší město cirka 40tisíc obyvatel a nájem třeba za 3+1 není problém mít za 12tisíc :D takže 9tisíc se mi nezdá vůbec moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
23.7.15 11:07

Nespoléhej na sociálku a sama se přičin o snížení nákladů :roll: Já ztratit příjem, tak by mě nikdy nenapadlo zůstat v bytě za devět litrů :zed: Ale to je hned kolik dostanu od státu? :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.7.15 11:28

Tak se třemi dětmi jít někam spolubydlet asi moc reálné není a pokud žije ve větším městě, tak byt za 9 000kč není nic zvláštního, v Praze za to máš průměrnou, žádnou luxusní garsonku.

Musíš mít vyřízené alimenty, počítají se do příjmu. Podle toho ti pak vypočítají na jaké dávky máš nárok. Pokud máš alespoň elementární znalost matematiky, tak podle stránek MPSV si to jednoduše vypočítáš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14595
23.7.15 11:32

Oo jeee…to jsou zase hrdinky.Bude samozivitelka hrdá..pohrdne kvůli uzivatelkam byt 3+1 se 3 dětmi a nastěhuje se do garsonky..ta stoji min. Najde si samozřejmě práci tak za 25000 ze,..třeba jestli ma batole soupne hned do jeslí a radši bude dřít bídu s nouzi. Vždyť je samozřejmost ze otec na děti bude platit dobré a včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
23.7.15 11:39

Se mi nelibi, jak hned je nekdo jak sup. Nevite jak ma male deti, jakou ma rodinnou situaci, atd. Ne kazdy ma moznost jit do vlastniho nebo stesti na nejaky byt s nizkym najmem a nekde bydlet asi musi.
Divte se, ale nekdy se clovek opravdu dostane do situace, kdy potrebuje pomoc statu. A nikdo nepise, ze chce pomoc navzdy a byt „prizivnici“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Přesně tak 9000 za nájem mohu paní jen závidět, já si našla po 4 měsících byt v Brně za 11000 se vším všudy pro mě a 2 děti. A to nemáme žádný luxus jen 2+1 a bez předsíně tj. vcházíme rovnou do kuchyně. A můžu si gratulovat jak levně jsem sehnala. Obecní byty jsou kolem 10 tis. a čeká se na ně kolem 5-10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 13:10

Holkyy děkuji za rady určo se dojdu zeptat na uřad. Trvalý pobyt nám tam umožní tak snad to bude v pohodě. Zakl. Jinak pro rýpalky kdybych měl jinou možnost tak stát nežádám ale když to jinak nejde mužou platit jiným tak proč ne samoživitelkám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama