Doporučení z PPP ohledně odkladu

8115
10.3.17 19:39

Doporučení z PPP ohledně odkladu

Ahoj holky, mám takovou otázku. Dcera jde letos k zápisu do školy ( je sice srpnová, ale šikovná, myslím, že u zápisu problém nebude ). Problém bude kapacita spádové školy ( chceme aby tam chodila ). Loni nevzali 17 děti, děti losují. Teď koncem března jdeme do PPP. Když dceru vezmou a vylosují, tak bychom rádi, aby od září nastoupila. Pokud nevylosuji, rádi bychom odklad. Moje otázka zní, je možné dostat doporučení od PPP na odklad a v případě, že ji vylosují, tak to doporučení neodevzdal? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6608
10.3.17 19:45

Mně řekli v SPC, že je jen na rodičích, jestli se doporučením poradny budou řídit. Takže i když budete mít z PPP doporučení k odkladu a rozhodnete se dceru přesto do školy dát, tak vám v tom nikdo nemůže bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
10.3.17 19:45

Jde pouze o doporučení. Záleží na rodičích. Pokud budete chtít odklad, je třeba ještě doporučení od lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
10.3.17 19:46

Spádová škola musí přijmout všechny děti. Když je jich moc na jednu třídu, musí otevřít druhou. Nebo mají už nacpanou kapacitu školy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22318
10.3.17 19:46

@myskalucka Byla jsem se synem na vyšetření před 14 dny. Bylo mi pracovnicí PPP řečeno, že pokud oni doporučí odklad, je jen na tobě, zda dítě do školy dáš, nebo ne. Pokud oni ho shledají jako schopným nástupu, jít prý musí.
Takže ten případ, který zmiňuješ ty, možný je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
10.3.17 19:48

@Aspera : nemusí, bohužel :(, loni nevzali 17 děti, letos otevírají 3 třídy. Oni ti musí nabídnout školu v místě bydliště ( což je u nás celá Praha 4 ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
10.3.17 19:59

@myskalucka tak to mají plnou školu a otevřít další třídu nesmí. Tak v tom případně netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
10.3.17 20:04

@Aspera : mají, bohužel. Je to tak, že pokud ty budeš trvat na tom, že dítě do školy nastoupí, tak ti najdou místo v jakékoli škole v místě bydliště ( což u nás může být i 30 minut busem :( ) a spádová škola 5 minut od baráku bez přecházení silnice. A byla to i moje základka, takže pro nás jediná volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
10.3.17 20:11

Tak žádost o odklad se dává při zápisu. Nevím, jestli to jde i dodatečně, pokud ji nevezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
10.3.17 20:17

@vokishka : jde, musí se to doložit do 31.5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
10.3.17 20:25

@myskalucka i když nejprve řekne, že odklad nechce a žádá o přijetí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
10.3.17 20:40

@vokishka : tak k zápisu musí, i kdyby musela mít odklad. Řekla bych, že odklad nebude problém ( je malá, drobounka ), třeba nám i teď v ppp odklad doporučí, uvidíme, ale jinak je šikovná a zápis ( dovednosti ) zvládne bez problémů. No uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
10.3.17 20:43

@myskalucka to chápu, ale vy chcete nejprve říct, že půjde normálně do školy a až v případě, že ji nevezmou, najednou říct, že chcete odklad. Jestli to teda chápu dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
10.3.17 20:54

@vokishka : no půjdeme s tím, že uvidíme, co předvede u zápisu ;), budeme říkat, že se spíš přikláníme k tomu, že chceme aby šla do školy. No uvidíme, jak to bude probíhat. Píšou, že k zápisu mas přinést podklady k odkladu a nebo to lze doložit až do 31.5. a výsledky budou koncem dubna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
10.3.17 21:05

@myskalucka Jsi si jista tim terminem 31.5? Letos se to menilo.. a melo by to byt 30.4 (U nas se papir s odkladem musi odevzdavat pri zapise)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama