Doporučte probiotika pro dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 18.02.17 23:16
Doporucte probiotika pro dospeleho

Ahoj maminky,
ktere laktobacily se vam nejvic osvedcily u dospeleho? Diky :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 18.02.17 23:28

Pearls probiotika. Mají nejlepší složení kmenů prospěšných bakterií dle doporučení. A také jsou zaměřené právě podle kmenů, které obsahují na různé typy obtíží/prevence.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 18.02.17 23:58

@Carmen6 pro děti i dopělé kupuji ty od swiss.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 19.02.17 00:16

Já nedám dopustit na probiotika kombinované s vlákninou Psyllium v kapslích od Dr. Popova. Na moje trávení jako dělané. Moc pomohlo v těhotenství a po porodu.

Barbora77
Kecalka 167 příspěvků 19.02.17 00:35

Za mne bych doporučila symba
www.nutrabona.cz
Mám S tim skvele zkušenosti. Začala jsem dávat i synovi 2-5 roku. Tak doufám že to bude taky dobry. A brzo půjde poznat výsledek!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 00:38
@Barbora77 píše:
Za mne bych doporučila symba
www.nutrabona.cz
Mám S tim skvele zkušenosti. Začala jsem dávat i synovi 2-5 roku. Tak doufám že to bude taky dobry. A brzo půjde poznat výsledek!!

A hlavně je to přírodní produkt bez chemie…Takže taky dobry. A když si přečtěte složení tak z lékárny to nemá konkurenci…

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 19.02.17 01:52

Já beru Laktobacily od firmy Swiss, ale nedávno mi byla doporučena probiotika Dophilus, mají lepší složení, tak je chci vyzkoušet.

https://doplnky-stravy.heureka.cz/…ilus-cps-60/#…

Alenaposp
Nováček 2 příspěvky 19.02.17 06:23

Ahoj, z trochu jineho soudku.. mne moc pomohl napoj rejuvenac domaci vyroby (z naklicene cocky). Naklady minimalni ale ucinek jako draha probiotika. Dokonce i chut prekvapive akceptovatelna.

marfra
Generální žvanilka 23218 příspěvků 28 inzerátů 19.02.17 07:08
@Eveelin píše:
@Carmen6 pro děti i dopělé kupuji ty od swiss.

My taky, cela rodina Swiss :)

Ou
Kelišová 5156 příspěvků 19.02.17 10:15

Především zvyšte obsah a druhy vlákniny ve stravě.

Doplňovat pár druhů laktobacilů je vcelku zbytečné, daleko efektivnější je pořádně krmit ty spolubydlící, které v trávicím traktu už máte. A ti potřebují různorodou vlákninu. Rozpustnou, neroszpustnou, stravitelnou i nestravitelnou - tedy celozrné obiloviny, ovoce, zeleninu, semínka, ořechy, brambory a podobně - celkem okolo 30 g denně.

Střevní mikrobiotu totiž naše běžná středoevropská strava dlouhodobě narušuje, tím že jaksi mikrobi nemají co žrát. Pokud je začnete adekvátně krmit, začnou se množit a trávení se zlepší. Pokud váš současný příjemn vlákniny je pod 10g denně, tak je potřeba zvyšovat příjem postupně, aby se člověk vyhnul nadýmání.

Pokud vyloženě chcete užívat probiotika, tak sáhněte spíš po zkvašené zelenin a nebo třeba kefíru. Kvašená zelenina sebou nese rovnou tu vlákninu a v kefíru z kefírových zrn (ať už vodním, nebo mléčném) je přes 20 různých druhů mikrobů. Nejdražší tabletky probiotik mívají 5-8 druhů.

Ovšem pořád - pokud budete užívat probiotika, ale nebudete mikroby řádně krmit vhodnou stravou, tak jaksi se vám v břiše neusídlí. Zatímco když budete mít vhodný příjem vlákniny, tak nemusíte suplementovat probiotika, protože si váš vnitřní ekosystém poradí sám. Tedy pokud zrovna neužíváte imunosupresivní léky a nebo neležíte v nemocnici s něčím, co se léčí opravdu silnými antibiotiky. (běžná antibiotika umí mikrobiotu jen krátkodobě vychýlit, nikdy ji nezničí celou)

Podrobnosti třeba zde https://www.kosmas.cz/…o-neni-tabu/
https://www.kosmas.cz/…rava-streva/

Jollys
Kecalka 166 příspěvků 03.10.18 00:07

Holky a muzu se zeptat z jakeho duvodu davate nebo uzivate probiotika u dospelych? Jako u deti je to treba prevence a nebo spatne vyprazdnovani, tak by me zajimalo jestli mate u dospelych stejne duvody? :-)

sandys55
Stálice 58 příspěvků 07.10.18 08:50
@Jollys píše:
Holky a muzu se zeptat z jakeho duvodu davate nebo uzivate probiotika u dospelych? Jako u deti je to treba prevence a nebo spatne vyprazdnovani, tak by me zajimalo jestli mate u dospelych stejne duvody? :-)
Řekla bych že důvody jsou téměř totožné jako u dětí. Já osobně jsem měla problém s vyprazdňováním, trpěla jsem chvíli zácpou, pak zase průjmy a bylo to velice nepříjemné, protože jsem nemohla jít třeba někam ven a vzdálit se od toalety, protože jsem nevěděla kdy to na mě příjde. Prostě jsem mohla jen tam, kde byla toaleta, což bylo velice omezující a potom neustále nafouklé břicho mě strašně obtěžovalo.

Jollys
Kecalka 166 příspěvků 09.10.18 23:44
@sandys55 píše: Řekla bych že důvody jsou téměř totožné jako u dětí. Já osobně jsem měla problém s vyprazdňováním, trpěla jsem chvíli zácpou, pak zase průjmy a bylo to velice nepříjemné, protože jsem nemohla jít třeba někam ven a vzdálit se od toalety, protože jsem nevěděla kdy to na mě příjde. Prostě jsem mohla jen tam, kde byla toaleta, což bylo velice omezující a potom neustále nafouklé břicho mě strašně obtěžovalo.

Trpim necim podobnym, ale spise me trapi prujmy, nemam to porad, ale jednou za cas se mi to porad vraci a jak rikas taky jsem nemohla nekam ven, protoze jsem se bala, ze nedobehnu na zachod, bylo to treba z niceho nic. A jak jsi to vyresila, pomohlo ti neco? :oops:

sandys55
Stálice 58 příspěvků 10.10.18 00:02
@Jollys píše:
Trpim necim podobnym, ale spise me trapi prujmy, nemam to porad, ale jednou za cas se mi to porad vraci a jak rikas taky jsem nemohla nekam ven, protoze jsem se bala, ze nedobehnu na zachod, bylo to treba z niceho nic. A jak jsi to vyresila, pomohlo ti neco? :oops:

Ano vyřešila jsem to a jsem konečně v pohodě. Někteří to můžou mít ze stresu. Není to třeba tvůj případ? Nemáš nějaké stresové období v měsíci, že by ti to způsobovalo? Já jsem to vyřešila tak, že jsem začala brát probiotika a ty mi hodně pomohly. Účinek nebyl sice hned, přece jen nějakou dobu to trvá než to projde tělem, ale jinak bomba :-) :dance:

Jollys
Kecalka 166 příspěvků 10.10.18 14:25
@sandys55 píše:
Ano vyřešila jsem to a jsem konečně v pohodě. Někteří to můžou mít ze stresu. Není to třeba tvůj případ? Nemáš nějaké stresové období v měsíci, že by ti to způsobovalo? Já jsem to vyřešila tak, že jsem začala brát probiotika a ty mi hodně pomohly. Účinek nebyl sice hned, přece jen nějakou dobu to trvá než to projde tělem, ale jinak bomba :-) :dance:

Ne stresove obdobi jsem mela, ale ne v obdobi, kdy trpim temito problemy, takze tomu bych to nepripisovala. A jake probiotika beres nebo jsi brala?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >