Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Lesi asi bych pak dala dite bez sedacky doprostred mezi ty dve mladsi, bude mit jakousi teoretickou ochranu z tech stran, ze nebude primo u dveri bez sedacky.
Lesina píše:j.a.n.i1 píše:No jo, on je ale problém i v tom, že s ní vzadu jezdí další dvě děti… Autosedačka ji nejen chrání, ale také jí vymezuje prostor… No, snad ještě pár měsíců vydržíme a pak? Nevím
Lesi Ono na podsedáku nebo bez ničeho mi přijde stejné, v případě dítka, co se na výšku nevejde do sedačky, tak už bude dostatečně vysoké na to, aby jezdilo jen tak.
Pak ji budou vymezovat prostor ty 2 sousední, ne? Akorát se jí bude asi hůř nastupovat.
j.a.n.i1 píše:Lesina píše:Pak ji budou vymezovat prostor ty 2 sousední, ne? Akorát se jí bude asi hůř nastupovat.j.a.n.i1 píše:No jo, on je ale problém i v tom, že s ní vzadu jezdí další dvě děti… Autosedačka ji nejen chrání, ale také jí vymezuje prostor… No, snad ještě pár měsíců vydržíme a pak? Nevím
Lesi Ono na podsedáku nebo bez ničeho mi přijde stejné, v případě dítka, co se na výšku nevejde do sedačky, tak už bude dostatečně vysoké na to, aby jezdilo jen tak.
Nyní už jezdí uprostřed, jinde nevytáhneme opěrák na maximum. A mohu říct, že je to bez autosedačky nepoužitelné - obě sousední sedačky se na ni kácí a sunou - zkoušeli jsme.
A já si třeba myslím, že tříbodovej pás (a tedy sedačka 15 - 36 kg) je bezpečnější. Z pětibodovýho pásu může dítě vylítnout, zvlášť když nejmíň 50% lidí ty pásy neutahuje pořádně, nebo poutá dítě v zimní bundě. Ono je sice hezký, když má někdo nejkvalitnější sedačku, ale když ji neumí používat, tak je mu to stejně k prdu.
Raduš.ka44 píše:
A já si třeba myslím, že tříbodovej pás (a tedy sedačka 15 - 36 kg) je bezpečnější. Z pětibodovýho pásu může dítě vylítnout, zvlášť když nejmíň 50% lidí ty pásy neutahuje pořádně, nebo poutá dítě v zimní bundě. Ono je sice hezký, když má někdo nejkvalitnější sedačku, ale když ji neumí používat, tak je mu to stejně k prdu.
Raduško, tak to tě ubezpečuju, že z tříboďáku se teprve vyvlékne!!! ![]()
Vojta se jaktěživ nevyvlékl z pásů, ani 3bodového ve vajcu, ani 5bodového v Safefixu, zato z autopásu se v poslední kategorii vyvlékal dost rád. ještě v nějakých 3.5letech jsme ho pořád napomínali, po 1/2 roce!! ježdění, teď už jezdí slušně.. nicméně, jak usne, přepadává přes pás dopředu ![]()
(myslím, že hlavně proto je tam věkové omezení, aby se dítě dalo už přemluvit.. )
Nataša píše:Raduš.ka44 píše:
A já si třeba myslím, že tříbodovej pás (a tedy sedačka 15 - 36 kg) je bezpečnější. Z pětibodovýho pásu může dítě vylítnout, zvlášť když nejmíň 50% lidí ty pásy neutahuje pořádně, nebo poutá dítě v zimní bundě. Ono je sice hezký, když má někdo nejkvalitnější sedačku, ale když ji neumí používat, tak je mu to stejně k prdu.Raduško, tak to tě ubezpečuju, že z tříboďáku se teprve vyvlékne!!!
(myslím, že hlavně proto je tam věkové omezení, aby se dítě dalo už přemluvit.. )
Vojta se jaktěživ nevyvlékl z pásů, ani 3bodového ve vajcu, ani 5bodového v Safefixu, zato z autopásu se v poslední kategorii vyvlékal dost rád. ještě v nějakých 3.5letech jsme ho pořád napomínali, po 1/2 roce!! ježdění, teď už jezdí slušně.. nicméně, jak usne, přepadává přes pás dopředu
Já ale píšu o tom, že dítě vylítne, ne že se vyvlíkne. Při nárazu ty pásy, když nejsou dostatečně dotažené, nebo je dítě narvaný v tlustý zimní šusťákový bundě, sjedou z ramenou, tříboďák ti nesjede. Že se dítě vyvlíká, to je věc jiná, to už si musí zařídit rodič. Mně to udělal Robíno jednou, vyvlíkl se z pětiboďáku, nechápu jak, protože utahuju nadoraz.
Jinak k tomu přepadávání - to je spíš o polohování sedačky, ne? Koukala jsem, že některé ty velké se dají naklonit, aby dítě právě takhle nepřepadávalo.
Me to taky prijde divné ze by se do sedačky nevlezlo díte 14kg a 94cm. v té sedačce ji hlavicka muze couhlat do urovní ocí takze se tam urcite musí vejít kdyz je minimálne do 3,5let a to vetsina detí už meri 1metr. takze v 94cm se tam vejit musí.
ježiš, já blbě čtu…
tak to je jiná..
máš pravdu, spousta lidí dává dítě v tlusté bundě a pásy nedotáhnou.. což je pak na nic. jenže když je dítě malé a neposedné, je docela velká šance, že se vyvlíkne z pásů v tu nejméně vhodnou dobu.. Vojta si to fakt nechal vysvětlit až v těch 3.5letech..
(i kvůli tomu jsem teď ráda za novou pallas 2fix pro mladšího, naše děti jsou asi nějak zvláštně rostlé nebo co, ale jsou jim pásy brzo krátké - pod ramínkama, ačkoliv celkově výškou a polohou hlavy ještě OK. a jsem ráda, že nebudu muset M. dávat brzo do další.. )
přepadávání je bohužel vynález našeho vojty, přepadává, i když je sedačka nakloněná, dokonce jsme naklonili sedadlo, nepomohlo to, a hlavně není to bezpečné..přepadává v cybexu, co má opěrku hlavy zastrčitelnou aby tam hlava hezky zapadla, i v romeru, je to fuk..
prostě s tím počítám, a když jedem ve dvou dospělých, prostě ho pinknu do sedačky..když jedu sama holt někde zastavím..
ale musím říct, že se to postupně zlepšuje..
Raduš.ka44 píše:Nataša píše:Raduš.ka44 píše:
A já si třeba myslím, že tříbodovej pás (a tedy sedačka 15 - 36 kg) je bezpečnější. Z pětibodovýho pásu může dítě vylítnout, zvlášť když nejmíň 50% lidí ty pásy neutahuje pořádně, nebo poutá dítě v zimní bundě. Ono je sice hezký, když má někdo nejkvalitnější sedačku, ale když ji neumí používat, tak je mu to stejně k prdu.Raduško, tak to tě ubezpečuju, že z tříboďáku se teprve vyvlékne!!!
(myslím, že hlavně proto je tam věkové omezení, aby se dítě dalo už přemluvit.. )
Vojta se jaktěživ nevyvlékl z pásů, ani 3bodového ve vajcu, ani 5bodového v Safefixu, zato z autopásu se v poslední kategorii vyvlékal dost rád. ještě v nějakých 3.5letech jsme ho pořád napomínali, po 1/2 roce!! ježdění, teď už jezdí slušně.. nicméně, jak usne, přepadává přes pás dopředuJá ale píšu o tom, že dítě vylítne, ne že se vyvlíkne. Při nárazu ty pásy, když nejsou dostatečně dotažené, nebo je dítě narvaný v tlustý zimní šusťákový bundě, sjedou z ramenou, tříboďák ti nesjede. Že se dítě vyvlíká, to je věc jiná, to už si musí zařídit rodič. Mně to udělal Robíno jednou, vyvlíkl se z pětiboďáku, nechápu jak, protože utahuju nadoraz.
Jinak k tomu přepadávání - to je spíš o polohování sedačky, ne? Koukala jsem, že některé ty velké se dají naklonit, aby dítě právě takhle nepřepadávalo.
Tak to si nedovedu představit, že by tříboďáky byly bezpečnější. Jako možná si vyvlíkne ty ramenní popruhy, ale furt to přece má na nohou a jakž takž to zafunguje.
Náš ramenatej kluk nemá šanci se vyvlíknout, proto mi to asi přijde tak nepředstavitelné.:mrgreen: Jinak souhlasím s tím, že blbě zapnutý a nedotažený pásy
Tak pokud někomu vylétne dítko z pětiboďáku slušné sedačky, tak to ho tam musí s prominutím připoutat jako de.il… i když pravdou je, že taky jednu takovou znám
a zatím se nám s kamarádkou jí nepovedlo vysvětlit, že pokud roční dítě připoutané v sedačce 9-18 dosáhne na dítě připoutané na vedlejší sedačce (když jsou 2 autě) tak že tam nebude správně připoutaný…
Ze tříboďáku se vylétne hůř, to je fakt, na druhou stranu už i mě se povedlo, že když jsem usnula, tak se mi svezl na krk a to mám přes 170 cm a jsem zvyklá si pás po nastoupení do auta nastavit.
j.a.n.i1, neznám ve svém okolí nikoho, kdo by poutal dítě správně - kdo by utahoval pásy tak, jak mají být. Bohužel ani můj manžel nepřipoutá malýho správně, když u toho nejsem.
Tak to jsme tedy asi exoti… přítel poutá dobře - no možná někdy až moc pevně, ale malý si nestěžuje, je na to zvyklý od mala a nepřijde mu to divné. Akorát se mě vždycky ptá, jestli nám malý nezmrzne, protože má vždy jen svetr nebo mikinu.
Jednou se mi tedy povedlo ho nepřipoutat ve vajíčku
jsem ho tam dala na návštěvě, přikryla dekou a nechala ho stát v pokoji, on usnul no a já pak popadla sedačku a šla… až při vyndavání doma jsem zjistila, že nebyli docvaklé, měla jsem z toho dodatečně šok a od té doby to 3× kontroluju.
Raduš.ka44 píše:
j.a.n.i1, neznám ve svém okolí nikoho, kdo by poutal dítě správně - kdo by utahoval pásy tak, jak mají být. Bohužel ani můj manžel nepřipoutá malýho správně, když u toho nejsem.
A jak je to tedy správně? Já myslela, že na pětiboďáku se nedá nic zvrtat.
Poutám bez bundy, pásy nepřekroucené, na ramenou, dotáhnout co nejvíc. Ještě něco?
Alpaka píše:Raduš.ka44 píše:A jak je to tedy správně? Já myslela, že na pětiboďáku se nedá nic zvrtat.
j.a.n.i1, neznám ve svém okolí nikoho, kdo by poutal dítě správně - kdo by utahoval pásy tak, jak mají být. Bohužel ani můj manžel nepřipoutá malýho správně, když u toho nejsem.Poutám bez bundy, pásy nepřekroucené, na ramenou, dotáhnout co nejvíc. Ještě něco?
Tak je to dobře, ale kolem mě právě nikdo ty pásy neutahuje, nebo připoutá dítě v bundě (a zase ani nedotáhne pásy). A já to radši nekomentuju, protože to jsem si dovolila jednou (slušně) a tvrdě jsem narazila.
Raduš.ka44 píše:Alpaka píše:Tak je to dobře, ale kolem mě právě nikdo ty pásy neutahuje, nebo připoutá dítě v bundě (a zase ani nedotáhne pásy). A já to radši nekomentuju, protože to jsem si dovolila jednou (slušně) a tvrdě jsem narazila.Raduš.ka44 píše:A jak je to tedy správně? Já myslela, že na pětiboďáku se nedá nic zvrtat.
j.a.n.i1, neznám ve svém okolí nikoho, kdo by poutal dítě správně - kdo by utahoval pásy tak, jak mají být. Bohužel ani můj manžel nepřipoutá malýho správně, když u toho nejsem.Poutám bez bundy, pásy nepřekroucené, na ramenou, dotáhnout co nejvíc. Ještě něco?
A co je špatnýho na bundě, když se pásy fest dotáhnou? ![]()