Doučování AJ jako vedlejší činnost - vyplatí se to vůbec?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Nevite jak to chodi se ZL. Zdravotni a soc za me plati zamestnavatel. Nerada bych si ho zrizovala kvuli jednomu doucku tydne. Tyhle ty 3 co mam ted byli na cerno na doporuceni znamich.Ted bych si prave chtela rozhodit letaky po sidlisti, chtela bych se prihlasit do stranek typu naucim.cz , kvalitnidoucovani.cz, udelat si webovky a tam uz je to dost pofiderni…nehlede na doucko po skypu. Tam by mi platili na ucet, takze by mohl byt pruser.
Napadlo me, ze bych ted s tim mohla zacit a v zari bych to zkusila ve velkem a videla bych proste podle poctu lidi zda mam aspon sanci kazdy mesic na 20 lidi a podle toho bych si bud to zl zalozila nebo ne…
Jinak ceny jsem do ted mela individualne. Kdyz mel nekdo treba 90 minutovky a 2× tydne tak ho to vyslo levneji nez klasicka hodina…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Grey Sky divila by ses, ale na kvalitni-doucovani je 90procent inzeratu takze ze to delaji lidi na cerno…proste to risknou. Pokud mas HPP, soc a zdrav plati zamestnavatel viz tady akorat dle prehledu http://www.mzdovapraxe.cz/…hpp-zivnost/
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Meluzinecka píše:
@Grey Sky divila by ses, ale na kvalitni-doucovani je 90procent inzeratu takze ze to delaji lidi na cerno…proste to risknou. Pokud mas HPP, soc a zdrav plati zamestnavatel viz tady akorat dle prehledu http://www.mzdovapraxe.cz/…hpp-zivnost/
jo mám HPP a dluhy, takže se bojím, že při mé smůle bych kápla na někoho kdo ěm napráší, takže pokud bych to dělala veřejně a chtěla výdělek mít okolo třeba 5-6000 měsíčně tak bych si žl udělala…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Grey Sky Tak určitě částka 200,– za 60min je pro mě minimum. Pokud bys někam dojížděla, řekni si ještě o víc. A pokud se to někomu zdá moc, tak je dobrý navrhnout ať chodí s kamarádkou nebo kamarádem a o částku se podělí. Oni budou spokojeni s cenou a pro tebe to bude jednodušší na přípravu i vedení samotné hodiny. Jak funguje ŽL jako vedlejšák nevím, vždy jsme to dělala na HPP. Studenty si budeš muset sehnat přes inzeráty, rozhodit sítě po známých. Já si sehnala pár lidí a ti mě doporučovali dál a dál, takže ve finále se všichni moji studenti nějak znali
. Ale počítej s tím, že to je vcelku nestálý příjem. Naber si maximum lidí co půjde, protože každý týden ti jich několik tu hodinu z různých důvodů zruší.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já na ŽL učím, mám to jako činnost vedlejší k rodičáku, tak doplácím jen nízké zálohy podle DP v řádu set. Načerno bych si netroufla, na sídlišti stačí, že ti chodí týdně domů těch 10 lidí a to si prostě všimnou v domě u vás i naproti, pokuta od finančáku až 500 tisíc. Takže bych přiznala minimálně část výdělku.
6000 při 200 za hodinu je teoreticky 30 hodin měsíčně. Je potřeba si něco odložit na ty daně, ZP a SP se doplácí celkem málo. Učebnice také něco stojí, na 20 let staré Headway a Projecty se možná chytí ty děti, ale dospělí už čím dál častěji očekávají moderní materiály s on-line systémem, který vyhodnocuje pokroky a můžou dělat úkoly na smartphonu, totéž děti (nerady píšou, rády klikají). Občas jsem se snažila si něco kopírovat z knihovny na Ládví, ale většina jejich materiálů byla z daru British Councilu když rušil knihovnu - víc jak deset let staré. U těch dětí se dá občas využít toho, že mají k učebnici většinou CDčko s dalšími materiály na procvičení, které ve škole nestihnou a doma se nedokopou - tak pak máš lazy přípravu. Samo to nejde dělat furt. Učit jde i bez knihy, ale dlouhodobě se mi to neosvědčilo, nemáš pak moc systém, odkud kam se chceš s tím studentem dostat.
Čím se dá živit podstatně lépe jsou firemní kurzy, ale ti už chtějí „papír“ z vejšky, DELTu a pod. Já sama mám problém, ač učím od roku 99 a mám tedy bohatou praxi, studovala jsem na VŠ něco jiného a obtížně se budu do branže vracet.
M.
- Citovat
- Upravit
@lupeni absolutní souhlas. Zvlášť ty děti - vystoupení ke dni matek, přehrávky v lidušce, zápas v basketu, škola v přírodě… Pracující zas honí něco do práce, onemocní jim dítě, mají nějaké zařizování… Například tento týden jsem odučila z deseti hodin sedm, což je dobré skóre, minulý týden to byly čtyři.
- Citovat
- Upravit
Anonymni
Nejde mi z mobilu oznacit.
Vadilo by Ti kdy by jsi mi klido do Sz napsala kolik se da skutecne vydelat a kolik Ti daji odvody atd
Je rozdil pak nejak v poplatkach kdybych si ZL udelala dalsi mesic nebo az zari? Predpokladam ze nikoho moc extra nesezenu ted…max v srpnu nejaky reparatniky…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Black Cat píše:
No já bych za doučování 250 za hodinu dala akorát tak rodilému mluvčímu. A to ještě musí ke mně přijít domů…
Nevím, odkud jsi, ale tady na maloměstě je 250 za kvalitního českého lektora na 45minutovou lekci naprostý standard. Rodilý mluvčí by za tu cenu neučil a už vůbec by nedojížděl.
A obecně: Nevím jak brigádně, ale uživit se na tom rozhodně dá. Samozřejmě záleží na reálných kvalitnách lektora (což nemyslím nijak špatně, jen to přes net nemůžu posoudit) a schopnosti udělat si dobrou reputaci. Jedna věc je studenty sehnat, druhá je udržet. Já budu možná trošku jiný případ, protože většinu hodin mám přes jazykovku a tím jsem víc krytá (rušení hodin méně jak 24 hod předem, atd.) a je mi jasné, že na tu jazykovku jsem měla děsné štěstí, ale můžeš to zkusit i tam.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Grey Sky Ty bys měla vedlejší činnost, zálohy bys neplatila, jen v březnu daně a zdravotní, případně sociální (při vyšších výdělcích). Další rok se pak zálohy odvíjí podle zisku, buď se platí (cca od zisku 60 tisíc) nebo ne. Zisk nejsou příjmy, ale příjmy mínus výdaje, případně % z příjmů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Grey Sky osobne tohle vidim jako takove pul napul…je pravda ze jazykovka ti strhne nejake penize, ale treba kdyz ti dohodi firmu tak se to porad vyplati hodne pro tebe. Jsi lepe viditelna tim ze ti ta jazykovka svym zpusobem zastituje a take ti dohazuji dalsi klienty. Problem je konkurencni dolozka, ale to je zase cena za to ze ti nekoho shani ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Grey Sky Přes jazykovku se podle mě vyplatí jen skupinové nebo firemní kurzy. Otázka je, jestli by tě nějaká jazykovka vzala. Většinou chtějí doložit, že máš nějaký certifikát nebo pedagogické vzdělání.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@lupeni
Prave. Vzdelani mam v oboru a ale neni dokoncene statnicemi. Kurz treba cae a cpe na ten zase nejsou a tento rok ani nebudou penize.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit