Dovolená bez dětí na 12 dní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
27.1.22 12:44

Dovolená bez dětí na 12 dní

Dobrý den, obracím se k vám s prosbou o radu.
Dostala jsem od manžela dve letenky na 12dni i s cestou do USA..vždy to byl muj cestovatelsky sen se tam podivat. V loňském roce jsme meli velkou krizi, dost jsem si vytrpěla, kterou on se asi snaží vykompenzovat mimo jiné i tímhle.
A teď tedy k dotazu…máme dvě děti 6 a 2 a čtvrt…jsem vážně tak hrozná matka, že uvažuji o tom, že nechám deti u babičky, která se sama nabídla a poletíme?
Moje rodina mě totiž nechápe jak o tom můžu přemyšlet opustit hlavne tu mladsi dceru a odjet. Dnes mi mama řekla, že si me za to neváží…
Myslíte, že z toho odloučení může mít dcera trauma? Podotýkám ze maji druhou babicku moc radi a jsou zvykle tam treba na vikend být.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14860
27.1.22 12:46

Nejsi hrozná. Taky bych to udělala a klidně jela. Pokud jsou na babičku zvyklé, tak děti to zvládnou. Spíš jestli babička nebude pak potřebovat nějaky ozdravny pobyt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
27.1.22 12:46

Jseš úplně normální matka a jeďte. děti to zvládnou. A ne- žádné trauma z toho nevzniká, zejména když z toho nebudeš dělat kovbojku jak je strašné že budou u babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
27.1.22 12:48

Vzala bych děti s sebou, bylo by mi líto že to nezažijou se mnou :nevim: Na manžela bych byla asi naštvaná že mi kupuje letenky a nezeptá se, jestli nechci vzít děti s sebou. Jako jo, let do Ameriky je dlouhej. Proto třeba s Amerikou čekáme až budou dcery velký a zvládnou to s náma.
Pobyt u babičky zvládnou, byť je to dlouhá doba, ale přijde mi to škoda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
27.1.22 12:52

Pokud jsou deti na babicku zvykle, tak bych vubec neresila. Jen lette a uzijte si to spolu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27958
27.1.22 12:54

Popravdě.. pro tu mladší mi to přijde ještě jako dlouhá doba. Víkend a skoro 14 dní je rozdíl.
My pojedeme příští rok, asi na týden, ale nejmladšímu bude 4,5 roku. Teď mu jsou 3 a nejela bych. My ale ještě nejsme ani na tom víkendu.
Manžel to měl napřed probrat s tebou, než něco takového koupil. Já bych si to asi moc neužila, když bych si nebyla jistá. A po takovém prckovi by se mi teda začalo stýskat už po 3 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
27.1.22 12:57
@Paris88 píše:
Dobrý den, obracím se k vám s prosbou o radu.
Dostala jsem od manžela dve letenky na 12dni i s cestou do USA..vždy to byl muj cestovatelsky sen se tam podivat. V loňském roce jsme meli velkou krizi, dost jsem si vytrpěla, kterou on se asi snaží vykompenzovat mimo jiné i tímhle.
A teď tedy k dotazu…máme dvě děti 6 a 2 a čtvrt…jsem vážně tak hrozná matka, že uvažuji o tom, že nechám deti u babičky, která se sama nabídla a poletíme?
Moje rodina mě totiž nechápe jak o tom můžu přemyšlet opustit hlavne tu mladsi dceru a odjet. Dnes mi mama řekla, že si me za to neváží…
Myslíte, že z toho odloučení může mít dcera trauma? Podotýkám ze maji druhou babicku moc radi a jsou zvykle tam treba na vikend být.
Děkuji

Letˇ, ty si užiješ dovolený, děti babičky. Dětem můžeš klidně každý den zavolat, nevidím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
27.1.22 12:57

@Lily Evans tak upřímně, tam je i rozdíl finanční, bohužel to vypadá, že na podobnou dovču se už nikdy nepodíváme, s holkama chcem urcite i letos nekam letet, starsi jsem to slibila, ale to bude klasicka plazova dovca nekde po evrope.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
27.1.22 12:58

Na takhle dlouho bych od batolete nejela. Navíc by mě mrzelo, že dítěti neukážu zajímavá místa. Takže bych buď děti vzala s sebou nebo to odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
27.1.22 12:59

Úplně v klidu bych letěla. Moji rodiče si děti berou v létě na 2 týdny k moři. Už se s manželem těšíme na „dovolenou“ i když budeme v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29635

Pokud se s babičkou vídají často a ona to zvládne, tak bych jela. Nemusí děti všechno zažít s rodiči, i pro tu starší let by byl opruz, natož pro tu mladší. Já bych neměla výčitky a jela a užila si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27958

No ale co už. Letenky koupené, babička se nabídla..tak toho využijte, a nějak to zvládnete a věřím, že si to i užijete.
Já si pamatuju, že když mi byly asi 4 roky, tak mamka jela na 3 týdny do lázní. Byla jsem u babičky s dědou. Z pobytu trauma nemám a neměla jsem, pamatuju si co jsme dělali, smutno mi bylo, ale přežila jsem to. Ale moje mamka určtitě nevzpomíná ráda na chvíli, kdy si pro mě přijela, vystoupila z vlaku a já jsem k ní nechtěla jít, přišla mi jako cizí. Tvoje malá to bude mít lepší, že bude se ségrou. To pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68

@andelka83 to víš ze na ne budu myslet celou dobu budou to nervy, kdyby mi dal letenky jinam bez rozmyslu to zrušim ze vez deti nejedu, ale tohle je proste pro me vyssi level no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19298
27.1.22 13:00

Letěla bych. Ve dvou letech už dcera jezdila na 14dní k babičkám beze mě. Vůbec jí to nevadilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27958
27.1.22 13:00
@Snorlaxik píše:
Na takhle dlouho bych od batolete nejela. Navíc by mě mrzelo, že dítěti neukážu zajímavá místa. Takže bych buď děti vzala s sebou nebo to odložila.

tak 6 a 2 leté dítě z těch zajímavých míst stejně moc nemají. O dovolenou vhodnou pro ně, je rodiče neochudí. Rodiče taky potřebují čas jen pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat