Panicky strach z létaní

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
912
17.1.22 20:26

Panicky strach z letani

Ahoj vsem :kytka:

Je tu nekdo, kdo prekonal svuj strach z letani? Pripadne alespon vyrazne zmirnil…pokud ano, co pomohlo?

V detstvi jsem moc neletala a kdyz, tak jsem to snasela relativne dobre. Nejvic ve svem zivote letam poslednich par let, co jsem se soucasnym muzem. Nikdy to nebyl zrovna slagr, ale zvladala jsem to, myslela jsem na to, kam letime a tak. Od doby, kdy nas za letistem zastihla bourka a turbulence a dcera mi brecela, ze spadneme, tak uz to ale nezvladam. Vetsinou ma muz celou ruku rozdrcenou, jak mu ji drzim. Jednou jsem se dostala dokonce do nejake halucinace a mela jsem pocit, ze opravdu letime dolu.

Ted mam druhou dceru, rocni, predstava, ze bych letela je pro me uplne nerealna…totalni panika a je mi na zvraceni a to jsem na zemi. Jenze citim, ze me to omezuje. Tchan s muzem by radi letos poridili nemovitost nekde u more, ja se probiram realitkama, studuju, co kde je a co v te oblasti videt, ale kazi mi to fakt, ze se tam musi letet…pritom by to bylo super, parkrat do roka s detmi takhle letet, mit tam utociste, setrvat dle nalady, mam z toho radost, ale nedovedu si predstavit tu cestu..

Poradite nekdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25454
17.1.22 20:37

Léky proti úzkosti nebo se normálně opít jako velká část pasažérů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
17.1.22 20:39
@divine woman píše:
Léky proti úzkosti nebo se normálně opít jako velká část pasažérů.

Alkohol mi to akorat zhorsil (prave potom jsem mela pocit, ze opravdu padame).
Leky proti uzkosti pri kojeni asi nepujdou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
17.1.22 20:41

@JednaPrazacka Tak leda nějaká terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
17.1.22 20:45
@divine woman píše:
@JednaPrazacka Tak leda nějaká terapie.

Tak to me prave zajima, zda ma nekdo tip, ze by mu neco takoveho pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6815
17.1.22 20:45

Já jsem asi v te tvé predhakucinogeni fázi. Jakmile zavřou dveře, mám nutkani vylézt okynkem. To same lanovky. Triletak se mi jen směje. Poradit neumím, me nekvič pomohlo časté létání. Když jsem se bála a pak během jednoho roku letěla 14× tak to přešlo, ale stacilo vynechat par měsíců a byla jsem zase zpět. Já bych třeba nikam neletela bez dítěte jen s manželem. Nedokážu si představit kdyby to spadlo a děti tu zůstaly samy jen s prarodiči. To me děsí víc. Nemám rada ani jízdy v autě jen ve dvou. Trochu blbost, ale dost me to nervuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
17.1.22 20:52

Já se bojím a navíc je mi špatně od žaludku kvůli houpání, takže kinedryl to jistí. Můj nejlepší let byl, když jsem si ze zoufalství vzala od máti (s jejím svolením) tabletku neurolu. Bála jsem se, to jo, ale bylo mi to úplně putna :mrgreen: Ale byl to můj první a jediný neurol, tak nevím, jak by to fungovalo nadále, od té doby jsem neměla možnost letět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16884
17.1.22 20:52
@hospodki píše:
Já jsem asi v te tvé predhakucinogeni fázi. Jakmile zavřou dveře, mám nutkani vylézt okynkem. To same lanovky. Triletak se mi jen směje. Poradit neumím, me nekvič pomohlo časté létání. Když jsem se bála a pak během jednoho roku letěla 14× tak to přešlo, ale stacilo vynechat par měsíců a byla jsem zase zpět. Já bych třeba nikam neletela bez dítěte jen s manželem. Nedokážu si představit kdyby to spadlo a děti tu zůstaly samy jen s prarodiči. To me děsí víc. Nemám rada ani jízdy v autě jen ve dvou. Trochu blbost, ale dost me to nervuje.

To je blbost. To bys radši aby umřela děti, než aby byly s prarodiči? :* Tak tenhle důvod jsem ještě neslysela. Naopak, když někam musíme a je fakt hnusne, tak jsem rada, když nemám děti v autě. Prave kdyby se něco stalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
17.1.22 20:53

Tak tam zkus jednou jet po zemi - autem, vlakem - a pak si porovnej, co bylo horší. Buď to přehodnotíš, a nebo zůstaneš u pozemního cestování - mně to třeba vyhovuje, lůžkové vozy miluju, nevadí mi být 15-20 hodin na cestách, snáším dobře i lodě. :nevim:

Terapie zkus klidně taky, furt lepší než to nechat být. Já právě nerada lítám kvůli hysterickým násoskám, které se na palubách letadel bohužel vyskytují celkem dost - zas teda v tomhle ohledu tě může aspoň těšit, že je vás víc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
17.1.22 20:55
@hospodki píše:

Tak u lanovek mam nejak vic pocit, ze to mam pod kontrolou, i kdyz prkna blbost :lol: ja mam proste paniku, ze jsem bezmocna a musim se spolehnout na nejakyho ciziho pilota…
Aha, tak to mas uplne naopak, ja jsem zase vzdy klidnejsi, i v aute, kdyz jsme bez deti, s nimi mam asi vetsi pocit strachu i za ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6815
17.1.22 20:56
@araw píše:
To je blbost. To bys radši aby umřela děti, než aby byly s prarodiči? :* Tak tenhle důvod jsem ještě neslysela. Naopak, když někam musíme a je fakt hnusne, tak jsem rada, když nemám děti v autě. Prave kdyby se něco stalo

Sama píšu ze je to blbost :nevim: logicky samosebou ne, ale myšlenkám proste neporucim. No když si představím ty prarodiče tak se obavám, ze by bylo lepší byt všichni v tom autě :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
17.1.22 20:56
@Annci píše:
Já se bojím a navíc je mi špatně od žaludku kvůli houpání, takže kinedryl to jistí. Můj nejlepší let byl, když jsem si ze zoufalství vzala od máti (s jejím svolením) tabletku neurolu. Bála jsem se, to jo, ale bylo mi to úplně putna :mrgreen: Ale byl to můj první a jediný neurol, tak nevím, jak by to fungovalo nadále, od té doby jsem neměla možnost letět.

Myslim, ze by to fungovalo i nadale :mrgreen: ja mam z minulosti zkusenost s rivotrilem, nadhera :lol: vim, ze s nim by to asi bylo v pohode..no ale za prvy si s timto typem leku nechci uplne zahravat a za druhy to kojeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
17.1.22 21:00

@JednaPrazacka Tak nelétej s kojencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
17.1.22 21:00
@listento píše:
Tak tam zkus jednou jet po zemi - autem, vlakem - a pak si porovnej, co bylo horší. Buď to přehodnotíš, a nebo zůstaneš u pozemního cestování - mně to třeba vyhovuje, lůžkové vozy miluju, nevadí mi být 15-20 hodin na cestách, snáším dobře i lodě. :nevim:Terapie zkus klidně taky, furt lepší než to nechat být. Já právě nerada lítám kvůli hysterickým násoskám, které se na palubách letadel bohužel vyskytují celkem dost - zas teda v tomhle ohledu tě může aspoň těšit, že je vás víc. :)

Coz o to, ja sama bych klidne jela pozemni dopravou, coz teda tady by byl zazitek (Kanary). Ale muj muz by to asi nerozdychal :lol: :lol: a to maly dite tak dlouho je taky trochu komplikovany…prave proto bych s tim rada neco delala, ze me to zacina omezovat. Planovala jsem treba dat muzi k narozkam vylet do Rima, pak mi doslo to letadlo, tak jsem vymyslela vlakem Budapest :mrgreen: :mrgreen: prave ze vim, ze je nas vic a doufam, ze najdu i nekoho, kdo to prekonal a bude mit navod ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6815
17.1.22 21:02

@JednaPrazacka u me je to proste pocit ze tu zůstanou bez nás. Jedno je 3,5 a druhy teprve v brise tak je ten strach o ty miniclovicky větší. U těch 12-15 letych už to zas bude jiný kdy jsou schopnější se už o sebe postarat alespoň trochu sami. Samosebou cestujeme ruzne, ale ten hlásek vzadu holt je. A ta lanovka. Já ti nevim, ale když pod sebou vidím těch 100-150m a skály tak ani high tech v Alpách me zrovna dvakrát nepresvedcuje. Nedej bože když začne foukat a oni to musí na chvilku zastavit, to bobkuju jak králík :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat