Dovolená Itálie červen

2393
11.1.20 17:24

Dovolená Itálie červen

Ahoj holky, poprosim o vase zkusenosti, rady ci tipy. chteli bychom jet v lete na dovolenou do italie, autem, dve skolkove deti. zatim jsme byli zvykli jezdit do chorvatska, to nam plne vyhovuje, jen bychom chteli vyzkouset neco jineho a hlavne piscite plaze ;) ale vubec se v italii neorientuji, prijde mi, ze je to samy hotel, rezort, letovisko, kemp…hlavne tedy ten sever jako bibione, caorle, jesolo :nevim: my jsme takovi nespolecensti :mrgreen: mame radi apartmany, jidlo si kupujeme/varime sami. nepotrebujeme hriste, klouzacky a „vyziti“ pro deti, radeji jezdime na vylety, prochazky. preferujeme spis samotu, mensi vesnicky, odlehlejsi casti a ne hlavu na hlave a dum na dome. je to realne? poradite neco? pripadne alespon nejake stranky, kde hledat? diky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.1.20 19:50

V Itálii je apartmánů dost, je to tam nejrozšířenější typ ubytování. Malou vesničku nenajdes-pobřeží je výrazně turistictejsi (hlavně na severu). Cim víc na jih, tím větší klid, hezčí moře, přívětivější lidé, více historických míst, která stojí za návštěvu…ale nejsem si jistá, jestli zvládnete s 2 skolkovyma detma třeba 20h cestu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
11.1.20 23:51

@peta81 já bych skoro řekla, že hledáš neslučitelné, samota a malé vesničky jsou v Kalábrii - za prvé je to autem strašně daleko a za druhé tam nejsou pláže moc vhodné pro malé děti
no možná takový kompromis byste našli na Gargánu, ale také je to relativně daleko, ale vesničky jsou tam celkem malé - pláže písečné, přístup pozvolný
jinak sever Itálie s písečnými pozvolnými plážemi je opravdu spíš o těch větších městech, ale za mně - pro děti nejlepší dovolená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
12.1.20 08:31

@modravlocka @stinga tak dik holky, aspon jste mi potvrdily, co jsem si myslela :) abychom se dostali k tomu, co chceme, museli bychom jet moc dlouho, to nedame. takze kdybychom se nakonec rozhodli pro ten prelidneny sever :roll:, je tam v pulce cervna uz teple more anebo je to cele spatne? :mrgreen: jezdite tam tedy do hotelu ci co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
12.1.20 11:00

@peta81 no ještě byste mohli zkusit na severu Lignano, tu část města, kde je přístav - jsou tam apartmánové domy a je tam tolik zeleně a klidu, že si budete připadat jako na vesnici. Do Itálie se jezdí více do apartmánů, mají jich tam nepřeberné množství - zkus se podívat na cestovku Ancora.
Mně osobně se na dovolené nechce vařit, tak jezdíme do Rimini do hotelu, ale autobusem.
Moře v červnu už bývá dobré, ono to mělké moře se dřív prohřeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54906
12.1.20 11:06

@peta81 jezdíme na začátku června do Riccione a paráda…žádné davy lidí, pláže prázdné, moře je fajn…
Jinak i Caorle mám ráda, v červnu by ještě nemusel být takový nával lidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama