Dovolená s menším dítětem - nemoc

Anonymní
4.1.26 19:12

Dovolená s menším dítětem - nemoc

Dobrý den, chtěla bych vzít dítě k moři, ale mám nějaké obavy. Školkový věk, často nemocné…Nevíte jak to třeba chodí kdyby dítě něco chytlo na dovolené nebo se to až tam projevilo? Pustí pak dotyčné do letadla? Nebo se prodlužuje pobyt? Nebo jak se řeši takové věci? Asi to zní přetažené za vlasy, ale ráda jsem na vše připravená. Kolik je podle vás ideální mít navíc na dovolenou peněz „pro případ“? Děkuju.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36170
4.1.26 19:20

Záleží co chytne. S neštovicemi tě do letadla nepustí. S nějakým menším nachlazením ano.
Jelikož se dá téměř všude platit kartou, nebo vybrat z bankomatu tak bych si extra moc peněz navíc nebrala.
Hlavně bych si zájezd dobře pojistila a dobré cestovní pojištění.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21726
4.1.26 19:21

Určitě si udělejte kromě klasického cestovního pojištění i pojištění štítná zájezdu. To kdybyste nemohli kvůli nemoci odjet. Na místě se nemoc řeší podle závažnosti, stejně jako doma. Pokud bude mít dítě klasickou nemoc, která není silně infekční, tak ho do letadla pustí. Myšleno rýma, kašel. S neštovicemi by vás nepustili. Případné náklady navíc vám pak kryje to pojištění. My jsme třeba za ošetření nikdy nikde neplatili, vždy si to lékař vyřídil přímo s pojišťovnou. Zkušenost z Bulharska a Turecka. Ale někde je potřeba uhradit náklady na místě a pojišťovna to zaplatí zpětně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.26 19:26

A co kdyby nedej boze treba neco jako ty nestovice tak jak se to resi? To cestovka nszajisti ubytovani? To musi ten rodic sam? A jak se to pak omlouva treba v praci kdyz dotycny „nepricestuje“?

  • Citovat
  • Upravit
483
4.1.26 19:32

A nemůžete ho vzít k moři někam poblíž? Kam se dá běžně dojet autem? Nebo musíte mít vyloženě dovolenou s leteckou dopravou? :think: Tohle je prostě situace 50:50..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36170
4.1.26 19:37
@Anonymní píše: Více

Pokud zrovna ty neštovice neměl, tak bych zvážila včas očkování.
Nepřítomnost v zaměstnání by se předpokládám rešila OČR.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21726
4.1.26 19:40
@Anonymní píše: Více

To se bude řešit spíš přes pojišťovnu. S tím nemá cestovní kancelář co do činění. A v práci těžko říct. Možná jako OČR? Tohle jsme nikdy řešit nemuseli. Já bych si tím hlavu vůbec nelámala a případnou nemoc řešila dle aktuální situace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.26 20:06
@Anonymní píše: Více

V práci si to musíte domluvit sama…jinak dobrá pojistka vám zajistí ošetření, najde ubytování a zajistí nové letenky…ještě jsme to nepotřebovali a létáme od miminek, kamarádka ano…

  • Citovat
  • Upravit
1857
4.1.26 21:12

Ono se může vždycky něco vyskytnout. Čím menší dítě, tím větší problém. S batoletem bych se rozmýšlela. Měli jsme jedno v jídelně, hrozně plakalo při každém jídle, sedělo ve vyšší židličce u stolu, nechtělo jíst a kolikrát to jídlo na stůl vyvracelo. U stolu byli rodiče i oboje prarodiče, nikdo se v klidu nenajedl, zkrátka to nějak podcenili. Nedalo se mu vysvětlit, že jídlo je teď a že je nabídka, jaká je. Chudák malý, nechtěl tam ani sedět, kdyby byl na chatě v bazénku, měl by pohodlí a v tom vedru by si dal přesnídávku a ne to dospělé jídlo, čím ho tam cpali oni. Bylo mu tak rok a půl. Chudáci i zaměstnanci, co ten stůl po nich uklízeli…

Letadlo, hotel, autobus má klimatizaci, dnes to ty děti zvládají opravdu dobře a moře má na ně ze zdravotního hlediska dobrý vliv. Určitě je dobré vyjet s děckem, se kterým se už dobře člověk domluví, aby řeklo, mě bolí v krku, chci kadit. Mít s sebou léky na horečku, průjem je určitě potřeba.

Kolegyně za hluboké totality vyjela se dvěma předškoláky autem pod stan a s konzervami k Balatonu. Muž i ona byli u moře poprvé. Děti byly přehřáté, měly horečky, oni uměli pouze česky, běhali po kempu, kdo má nějaký sirup nebo zda tam není doktor. Vedro bylo, ať ve stanu nebo ve stínu, i v noci, to si člověk nevybral, auta neměla samozřejmě klimatizaci, nějak vyjeli docela nepřipravení. No ale byla u moře. Jako jediná z práce. A o to šlo.
Dnes je to opravdu ve všech směrech komfortnější. A ty děti to zvládají. Pokud pojedeš s kvalitní cestovkou, vše ti vysvětlí, pojištění zařídí, vybereš si, jak široké, a ty děti tam mají opravdu nádherné prostory ke hraní. Kolikrát jsem viděla tak nádherný veliký hřiště, bazénky s klouzačkami a jiným vybavením, že tam bych klidně měsíc bydlela sama, i když už doma malé dítě nemáme.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin