Reklama

Downův syndrom 1:680

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:26
Downův syndrom 1:680

Prosím o anonym

Potřebuju radu, jsem docela zmatená byla jsem 12+3 na genetickém uz, předtím mi brali krev downův syndrom vyšel 1:680. ve 13+5 mi mudr brala krev ( neřekla na co a výsledky ještě nemá ). Pak mě poslala do rizikový poradny kde jsem byla dneska a řeli že v 17tt půjdu na krev na vvv. Holky já tomu nerozumím u prvního jsem na krvi v 17tt kvůli vadám nebyla. Ještě dodám že mi v létě bude 38. Myslíte že je ten výsledek na downa hodně špatný? U jakého výsledku doporučují amnio?

Přečtěte si článek: Downův syndrom konzultujte s odborníkem

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 04.01.17 10:30

Mně gynekolog dělal - dle jeho slov nepřesnější - integrovaný screening, kde se kombinují výsledky z krve z toho 12. a 16. týdne. Možná je to i Tvůj případ :nevim:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 10:32

Amniocentézu ti nabídnu z důvodu vyššího věku. Na genetické vyšetření posílají každou matku nad 35. Krev na vvv asi budou tripl testy. Absolvovala jsem to také, v době porodu mi bylo 37. Kolem 20. týdne je pak ještě velký ultrazvuk. Rozhodnutí nechají lékaři na tobě

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:35

@KatkaX díky za info, možné to je moje doktorka není moc pečlivá a tehle nový doktor mě tím dneska právě hodně překvapil

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:37
@matkabagristy píše:
Amniocentézu ti nabídnu z důvodu vyššího věku. Na genetické vyšetření posílají každou matku nad 35. Krev na vvv asi budou tripl testy. Absolvovala jsem to také, v době porodu mi bylo 37. Kolem 20. týdne je pak ještě velký ultrazvuk. Rozhodnutí nechají lékaři na tobě

my měli vvv v rodině, takže jsem myslela, že proto mě posílají na ten genetický uz. Je fakt že u prvního mi 35 nebylo. A byla jsi na amniu? To jsem upřímně zvědavá jestli mi ho to taky nabídnou :think:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 04.01.17 10:39
@matkabagristy píše:
Amniocentézu ti nabídnu z důvodu vyššího věku. Na genetické vyšetření posílají každou matku nad 35. Krev na vvv asi budou tripl testy. Absolvovala jsem to také, v době porodu mi bylo 37. Kolem 20. týdne je pak ještě velký ultrazvuk. Rozhodnutí nechají lékaři na tobě

Tohle je lékař od lékaře. Mně nikdo nikam neposílal a nic nenabízel. Bylo mně 36.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 10:41

Já jsem hrozně dlouho váhala, dokonce jsem měla objednaný termín. Pak jsme prcka viděli na velkém ultrazvuku asi kolem 22. týdne a rozhodla jsem se amnio nepodstoupit. Jinak mám kolem sebe holky „starorodičky“, co na to šly a aspoň měly jistotu po celou dobu do konce těhotenství.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 10:42
@KatkaX píše:
Tohle je lékař od lékaře. Mně nikdo nikam neposílal a nic nenabízel. Bylo mně 36.

jo, asi záleží na zavedené praxi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:44

@matkabagristy já jsem právě rozhodnutá jít pokud mi to nabídnou. U prvního to riziko nebylo takhle velký nebo mě se alepson velký zdá a upřímně tentokrát jsem z toho těhotenství dost nervozní :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:44

@KatkaX @matkabagristy tak to jsem hodně zvědavá co navrhne tento nový doktor zatím se mi zdá docela precizní

Lekninka91
Extra třída :D 10221 příspěvků 04.01.17 10:46

Mojí mamce amnio nabídli automaticky kvůli věku a šla.. Říkala, že podstoupí všechno, aby měla jistotu :mrgreen: Ale bylo to před devíti lety.. Já byla na amnio před měsícem kvůli riziku 1:150 a jsem za to ráda, za tu jistotu mi to stálo :pankac: Uvidíš, jak ti pak vyjdou kompletní výsledky, probereš to s doktorem a podle toho se sama rozhodneš ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 10:48

@Lekninka91 tak pokud mi to nabídne tak půjdu jsem jako tvoje mamka, jak nemám jistotu tak jsem nervozní

amazon
Echt Kelišová 8751 příspěvků 04.01.17 10:53
@Anonymní píše:
@Lekninka91 tak pokud mi to nabídne tak půjdu jsem jako tvoje mamka, jak nemám jistotu tak jsem nervozní

Při prvním dítěti mi bylo 36 let, Down 1:76, byla jsem na Amnio, výsledky v pořádku, dcera je zdravá. U druhého mi bylo 39 let, down 1:4!!! Hned mě poslali do nemocnice, aby mě objednali na odběr choriových klků. Hned druhý den jsem šla na zákrok, předběžné výsledky byly hned ten den a byli negativní. Celkově jim ale nevyšli, tak mě poslali na amnio a to jsem odmítla. Syn je zdravý!

Příspěvek upraven 04.01.17 v 10:56

Uživatel je onlineAlyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 04.01.17 10:54

Ja byla taky na amnio. A bylo to uplne v pohode. Ale ja mela riziko 1:80:(:( a jsem rada ze jsem sla.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 04.01.17 11:06

Tvoje riziko je zanedbatelné podle výpočtu, ale ten věk je trochu vysoký, tam bych možná zvažovala amnio, přeci jen tam může být i něco jiného. Já měla první dítě ve 30, riziko 1:25 na Down a šla jsem, nikdo se mnou nediskutoval. Druhé jsem šla i na prvotrimestrální sc. stejně mi vyšlo 1:120, tím se to tedy jen nepatrně vylepšilo, šla jsem tedy bez řečí znova. OBě děti zdravé, u druhého tam tedy bylo i riziko na rozštěpové fatální vady.
U mě se jedná o ukázkovou falešnou pozitivitu, asi danou mou nemocí krve. :nevim: Aspoň tak to nakonec zhodnotil můj genetik kamarád. Prej kdybych přišla po třetí, bude to tam zas a ani už ho to nepřekvapí :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama