Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Ahoj, jsem kosmetička, tak že se trochu vyznám. Nezáleží na značce, ale na pravidelné péči. To znamená odličovat se každý den, mít kvalitní hydratační péči, krém masku. 4istit pleť, buď gelem, mlékem, co komu vyhovuje. Pít dostatečně, nekouřit, být veselá
Je jedno, jestli máš Dior, Esteé Lauder, nebo Ryor…(Měla jsem i Esteé Lauder i Dior, obě dvě nic moc. Používám Eucerin a je super…
@ivabozi Ja to myslela tak, ze weledu atd pouzivam delsi dobu, plet krasna, ale nevidim zadny efekty, co se tyce omlazeni kuze- vypnuti atd. Na to je asi potreba uz opravdu asi tezsi kalibr, coz znamena prisada nejake chemie, nemyslim cistou chemii. Je super michat si kosmetiku doma, na to jsem ale asi lina ![]()
@Ellusa Prosim, posli mi kontakt do SZ
Diky moc!
@Fassatka Diky za rady
Eucerin jsem mela, ale vadi mi jejich parfemace, nevoni mi to. Co ale od nich kupuji nadale, tak krem Sensitive. Ten si davam, kdyz mam opravdu podrazdenou plet /mam suchou, a kdyz vylezu z vany, tak nekdy cervenou/. Na zklidneni mi nic z mych prirodnich kremu nepomaha- pouze tento od Eucerin. ![]()
No, mě celkem přijde kravina dávat přes 2tis. za krém. Zvlášť když výrobní cena je sotva 200Kč.
Ale když to někdo kupuje a věří tomu, proč ne… ![]()
@neonka neonko, ono to není nic těžkého
taky jsem od přírody líná bytost…
@neonka Ahoj, používám pleťovou Dr. Hauschka a dekorativní Lily Lolo.
Mam citlivou suchou plet. Najela jsem na laveru. Cistici mleko mandle a slez, cistici pletovou vodu tu samou a tu radu pro 30+ a jsem maximalne spokojena. Jeste jsem koukala na Madaru. To uz je takova luxusnejsi prirodni kosmetika a jsou na ji take dobre ohlasy.
Clinique a jine sragory nebrat. Sice pisou pro citlivou plet, ale po mesici pouzivani jsem si totalne rozhodila plet. Hruza.
Komplet laveru kupuju na biooo.cz, maji obchod v kotve. Na eshopu maji vzdycky i graf slozeni. Super
Může mi někdo vysvětlit, co všichni mají s tou chemií? Já chápu, že na škole to byl velmi neoblíbený předmět, ale to z toho nedělá strašáka na celý život. Minimálně by lidi ušetřili dost peněz a neplácali hovadiny. Mimochodem i vitaminy jsou chemické látky, arganový olej jsou taky chemické látky a jestli si myslíte, že všechny ty superpřírodní oleje jsou lisované za studena z panensky čistých surovin, tak se taky celkem dost pletete. Tohle strašné haló kolem chemie x bio pramení mě nepřestává udivovat.
@Burj Chalifa Výborné video.
@Elenloth to je zas nazor. Nektere chemicke latky jsou zdravi skodlive. Plet je absorbuje do krevniho obehu a koluju ti to telem. Nektere chemicke latky jsou rakovinotvorne. Je kazdeho vec, jak se ke svemu telu chova. Ale myslim, ze je uz vcelku logicke se vracet spise k prirode nez k totalni chemii.
@Ellusa Ale to je v pořádku. Každý si musí najít to, co mu vyhovuje. Ale i bio kosmetika a bio šampony obsahují chemické látky. Jakákoli látka je ze své podstaty chemická. Mimochodem máš klinicky prokázanou alergii na parabeny? Já jen, že to klidně mohlo být něco jiného, parabeny jsou samy o sobě velice málo alergenní
@Verun83 Víš, základní problém je, že všechny látky jsou chemické. A mimochodem přes pleť se do krevního oběhu nedostane nic. Ty látky z krému se dostanou maximálně do spodní vrstvy pokožky, dál ne. Pusť si to video, co dávala @Burj Chalifa. Ano, některé chemické látky jsou rakovinotvorné, o tom žádná. Ale ne všechny. Rakovinotvorné je mimochodem i slunce, i když je čistě přírodní a není to chemie. Je zajímavé, že některé přírodní látky jsou prudce jedovaté nebo třeba alergenní ale nikdo pro to nezatracuje vše přírodní tak, jako to uměle vyrobené.
@kerrankin píše:
@vjerunqa Lily Lolo používám taky, je skvělá. Nečekala jsem, že něco přírodního bude opravdu srovnatelné s těmi drahými značkami.
Přesně tak. A co je pro mne zásadní - netestuje na zvířatech. Což se o většině (možná všech, zatím jsem nedočetla) zde zmiňovaných říct nedá.
@Ellusa Já ti taky nic neschvaluju ani nedoporučuju. Byla jsem jen zvědavá, jestli jsi fakt alergická na parabeny, to je všechno.
Je to jen můj marný boj za trochu osvěty, protože si myslím, že lidé mohou dělat svobodná rozhodnutí pouze tehdy, pokud mají správné informace. A poslední dobou se chemofobie šíří úplně všude a nepřestává mě fascinovat, jak je to jednoduché.
@Ellusa Ale já na tebe konkrétně měla jen tu otázku o alergii na parabeny, nic vic.
![]()
Jako clovek, ktery delal radu let ve farmacii jsem naprosto presvedcena, ze slozeni kosmetiky vliv na zdravi cloveka ma, proto jsem se ptala, jestli nektere ty luxusni znacky obsahuji aspon neco prirodniho nebo ne. Z me strany nejde o zadnou modu, ale nikoho presvedcovat nebudu. Me presvedcilo me pracovni prostredi
Cili ja kremy vybiram tak, aby tam byl co nejvetsi podil prirodnich slozek, ikdyz stopro prirodni nejsou opravdu nikdy. A to stejne pozaduji i pro svou malou dceru- ta ma momentalne Weledu, vcetne pasty na zuby
. Kdyz vidim v drogeriich nektere pripravky pro deti, vstavaji mi vlasy na hlave
Ale jak rikam, at si kazdy dela, co chce. Testovani na zviratech take neschvaluji.