Dřez Shock, barva Polaris nebo Franke, barva bílá – zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hannyss
Povídálka 21 příspěvků 11.11.10 09:42
Dřez Shock barva Polaris nebo Franke barva bílá - zkušenosti

Máte někdo zkušenosti s dřezem Shock (barva Polaris) nebo Franke (bílý)? Jaké jsou na údržbu? Děkuji.

Reakce:
Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 20.05.13 18:08

Obnovuji téma, protože mám aktuálně vybraný bílý dřez Schock a jsem pořád na vážkách, jestli nebude lepší obyč nerez.
Opravdu nikdo nemá zkušenosti s bílým dřezem a jeho údržbou???

socina
Závislačka 4108 příspěvků 20.05.13 19:04

@Leenikk :máme sv. šedý a je bezvadný

marg
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 20.05.13 19:40

Ahoj, kopíruji z ofiko webů:

Schock:
Složení odpovídá těm nejlepším granitům : tj více jak 80% křemenných písků, 5% keramických barviv a okolo 15% nejjakostnějšího akrylu jako pojiva. Vždy je aditivován jonty stříbra. Celá směs je oproti granitovým dřezům podstatně jemněji zpracována.
(zdroj: http://www.schock.cz/?…)

Franke
Franke je největším světovým výrobcem granitových dřezů. Fragranit DuraKleen® Plus je nejnovější inovací původního materiálu fragranit.
Jedná se o kombinaci 80% přírodního křemičitého písku (žuly) a 20% polymerové pryskyřice. Neztrácí barvu a odolá krátkodobým teplotám do 280°C. Oproti původnímu fragranitu je hladší, příjemnější na dotek, snadněji se čistí, odolnější vůči skvrnám, ulpívání nečistot a poškrábání.
(zdroj: http://www.franke.com/…agranit.html

Barvu bych vybrala podle barvy pracovní desky. Z mě je lepší Schock, ale jak vyčteš ze složení granitů, je to hodně podobné..
Tak asi jsem moc neporadila.. :)

marg
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 20.05.13 19:43

Jeeee, já přehlídla, že už se tady neřeší původní otázka, ale jestli granit, nebo nerez. Tak určitě granit! :) Sorry já jsem slepá :)

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 21.05.13 18:51

Díky :-)

Mě jde spíš o tu barvu, jestli má někdo bílý dřez granitový a jak se mu udržuje. Mám trochu strach, abych nekoupila relativně drahý schock a za půl roku nevypadal mírně řečeno obotřebován :-D. Mám strach že se zabarví od kávy, černého čaje apod. Ale to se asi budu muset rozhodnout, jak velkou péči mu budu ochotna věnovat :)

Marketa_BB
Nováček 8 příspěvků 29.05.13 17:21

Máme Franke bílý asi dva roky, bílý už rozhodně není, bohužel časem se to zašpiní a nevydrhneš to, ale pořád to vypadá perfektně designově! Nerez bych už nechtěla…

Na fotce je kuchyň po dodělání. Byla to krása :-) Vybrali jsme tu desku do designu dřezu, jemné zrno a krásně to splývá, moc se to stolaři povedlo :D

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 29.05.13 20:20
@Marketa_BB píše:
Máme Franke bílý asi dva roky, bílý už rozhodně není, bohužel časem se to zašpiní a nevydrhneš to, ale pořád to vypadá perfektně designově! Nerez bych už nechtěla…Na fotce je kuchyň po dodělání. Byla to krása :-) Vybrali jsme tu desku do designu dřezu, jemné zrno a krásně to splývá, moc se to stolaři povedlo :D

Díky, máte to krásný :-)

Nakonec to vypadá že budeme „testovací králíci“ a vyzkoušíme franke tectonite bílý. Je za mnohem nižší cenu než granitový dřez, oproti shocku 4× levnější, sice je to nový materiál, u kterého nikdo neví co to po delší době používání udělá, ale za tu cenu… :lol: Designově se nám líbí moc, když bude brzo zaprasený, tak ho vyměníme :-)

ivonne2
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 09.09.15 08:08

@Leenikk chci se zeptat, jak vypada bily tectonit po 2 letech? Uvaziju o nem nebo o granitu. Diky

ivik21
Generální žvanilka 20293 příspěvků 09.09.15 08:11

Taky chceme bílý dřez :think:

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 09.09.15 19:45

Ahoj,
my nakonec po straaašně dlouhém vybírání pořídili tento - http://www.onlinekoupelny.cz/…7-sitem.html?…. Jsem s ním moc spokojená, pořád vypadá jako nový. Sem tam ho vezmu Brefem proti vodnímu kameni a rzi. Hlavně když tam pár dní střádám nádobí a nikdo se nemá k tomu ho nacpat do myčky ;), po nástupu do práce se nám to začalo stávat celkem často :oops:. K Tectonitu bohužel teda neporeferuju.

ivonne2
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 09.09.15 23:01

@Leenikk diky, drez vypada hezky. Ja prave taky vybiram uz dloouho:)

Nikemma
Nováček 1 příspěvek 20.12.16 10:43

Mám 3.rok bílý dřez Franke, pravda je, ze pokud pravidelně fungujete v kuchyni jako ja, tak je hned obarveny od jidla nebo jsou na nem smouhy od hrncu, nicmene moje rada:staci nastrikat savo proti plisnim ve spreji, nechat kratce pusobit(cca 1-3min)podle zaspineni a smyt. Drez je krasne bily jako novy!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >