Reklama

Dřez Shock, barva Polaris nebo Franke, barva bílá – zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hannyss
Povídálka 21 příspěvků 11.11.10 09:42
Dřez Shock barva Polaris nebo Franke barva bílá - zkušenosti

Máte někdo zkušenosti s dřezem Shock (barva Polaris) nebo Franke (bílý)? Jaké jsou na údržbu? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 20.05.13 18:08

Obnovuji téma, protože mám aktuálně vybraný bílý dřez Schock a jsem pořád na vážkách, jestli nebude lepší obyč nerez.
Opravdu nikdo nemá zkušenosti s bílým dřezem a jeho údržbou???

socina
Závislačka 4108 příspěvků 20.05.13 19:04

@Leenikk :máme sv. šedý a je bezvadný

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 20.05.13 19:40

Ahoj, kopíruji z ofiko webů:

Schock:
Složení odpovídá těm nejlepším granitům : tj více jak 80% křemenných písků, 5% keramických barviv a okolo 15% nejjakostnějšího akrylu jako pojiva. Vždy je aditivován jonty stříbra. Celá směs je oproti granitovým dřezům podstatně jemněji zpracována.
(zdroj: http://www.schock.cz/?…)

Franke
Franke je největším světovým výrobcem granitových dřezů. Fragranit DuraKleen® Plus je nejnovější inovací původního materiálu fragranit.
Jedná se o kombinaci 80% přírodního křemičitého písku (žuly) a 20% polymerové pryskyřice. Neztrácí barvu a odolá krátkodobým teplotám do 280°C. Oproti původnímu fragranitu je hladší, příjemnější na dotek, snadněji se čistí, odolnější vůči skvrnám, ulpívání nečistot a poškrábání.
(zdroj: http://www.franke.com/…agranit.html

Barvu bych vybrala podle barvy pracovní desky. Z mě je lepší Schock, ale jak vyčteš ze složení granitů, je to hodně podobné..
Tak asi jsem moc neporadila.. :)

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 20.05.13 19:43

Jeeee, já přehlídla, že už se tady neřeší původní otázka, ale jestli granit, nebo nerez. Tak určitě granit! :) Sorry já jsem slepá :)

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 21.05.13 18:51

Díky :-)

Mě jde spíš o tu barvu, jestli má někdo bílý dřez granitový a jak se mu udržuje. Mám trochu strach, abych nekoupila relativně drahý schock a za půl roku nevypadal mírně řečeno obotřebován :-D. Mám strach že se zabarví od kávy, černého čaje apod. Ale to se asi budu muset rozhodnout, jak velkou péči mu budu ochotna věnovat :)

Marketa_BB
Nováček 8 příspěvků 29.05.13 17:21

Máme Franke bílý asi dva roky, bílý už rozhodně není, bohužel časem se to zašpiní a nevydrhneš to, ale pořád to vypadá perfektně designově! Nerez bych už nechtěla…

Na fotce je kuchyň po dodělání. Byla to krása :-) Vybrali jsme tu desku do designu dřezu, jemné zrno a krásně to splývá, moc se to stolaři povedlo :D

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 29.05.13 20:20
@Marketa_BB píše:
Máme Franke bílý asi dva roky, bílý už rozhodně není, bohužel časem se to zašpiní a nevydrhneš to, ale pořád to vypadá perfektně designově! Nerez bych už nechtěla…Na fotce je kuchyň po dodělání. Byla to krása :-) Vybrali jsme tu desku do designu dřezu, jemné zrno a krásně to splývá, moc se to stolaři povedlo :D

Díky, máte to krásný :-)

Nakonec to vypadá že budeme „testovací králíci“ a vyzkoušíme franke tectonite bílý. Je za mnohem nižší cenu než granitový dřez, oproti shocku 4× levnější, sice je to nový materiál, u kterého nikdo neví co to po delší době používání udělá, ale za tu cenu… :lol: Designově se nám líbí moc, když bude brzo zaprasený, tak ho vyměníme :-)

ivonne2
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 09.09.15 08:08

@Leenikk chci se zeptat, jak vypada bily tectonit po 2 letech? Uvaziju o nem nebo o granitu. Diky

ivik21
Generální žvanilka 20071 příspěvků 09.09.15 08:11

Taky chceme bílý dřez :think:

Leenikk
Kecalka 431 příspěvků 09.09.15 19:45

Ahoj,
my nakonec po straaašně dlouhém vybírání pořídili tento - http://www.onlinekoupelny.cz/…7-sitem.html?…. Jsem s ním moc spokojená, pořád vypadá jako nový. Sem tam ho vezmu Brefem proti vodnímu kameni a rzi. Hlavně když tam pár dní střádám nádobí a nikdo se nemá k tomu ho nacpat do myčky ;), po nástupu do práce se nám to začalo stávat celkem často :oops:. K Tectonitu bohužel teda neporeferuju.

ivonne2
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 09.09.15 23:01

@Leenikk diky, drez vypada hezky. Ja prave taky vybiram uz dloouho:)

Nikemma
Nováček 1 příspěvek 20.12.16 10:43

Mám 3.rok bílý dřez Franke, pravda je, ze pokud pravidelně fungujete v kuchyni jako ja, tak je hned obarveny od jidla nebo jsou na nem smouhy od hrncu, nicmene moje rada:staci nastrikat savo proti plisnim ve spreji, nechat kratce pusobit(cca 1-3min)podle zaspineni a smyt. Drez je krasne bily jako novy!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >