Drogy a výkyvy váhy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:01
Drogy a výkyvy váhy

Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Je mi 30 let, cca od 18 jsem užívala nějaké drogy, cigarety a trávu denně, občas hašiš, ve 20 jsem zkusila pervitin, ten jsem brala „šňupala“ cca rok a půl velmi často, někdy denně. Do svých 25 jsem si z každého občas dala příležitostně. Celé to období jsem normálně chodila do práce, platila si nájem, prostě rodina a nikdo na mě nepoznal že v něčem jedu. Než jsem kdy začala něco brát, byla jsem akorát, ani tlustá ani hubená, během doby drog, jsem samozřejmě velmi zhubla, po přestání braní, jsem se začala strašně přejídat, přibrala jsem na váhu co jsem měla a začala jíst normálně jako za dob nevinnosti. Jenže stále přibiram a nevím jak to zastavit. Momentálně vážím 100 kg, normální váhu bych měla mít cca 65 kg. Poradíte? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Halamka
Závislačka 3663 příspěvků 1 inzerát 31.12.16 09:21

Nejsem odbornik. Myslim si, ze kazda droga zmeni cloveka. At uz fyzicky nebo dusevne. Nedavno jsem zhledla par dokumentu o zavislosti, lecbe a zivote po.
Podle me jsou lide, kteri maji k ruznym zavislostim slabost, potrebuji je jako berlicku. Tak to proste je, neni to nic k odsouzeni. A vy jste bud vymenila znacku /jidlo za pervitin/ nebo vam uzivana droga zpusobila zmenu v metabolismu a ten nedokaze zpracovat prijem a uklada ho do zasob.
Mozna by nebylo od veci vysetreni, zda neni problem se stitnou zlazou apod a pokud bude vse v poradku, tak kouknout na psychiku.
Drzim palce.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 31.12.16 09:27

Souhlasím s předchozím názorem. Obecně… pervitin je anorektikum, hubne se po něm. Viděla jsem několik slečen, jejichž motivace k prvotnímu užití byla právě hubnutí a pak už v tom jely jedna „radost“. Tvoje tělo se musí dát do pořádku po období užívání drog a to trvá dlouho. Jak je to dlouho, co jsi úplně čistá? Jinak… zcela upřímně, co tak za den jíš? Třeba někde děláš chybu a ani o tom nevíš - co pohyb?

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 31.12.16 09:30

Doporučuji najít si „závislost“ ve cvičení! Začni doma cvičit a určitě Tě to brzo chytne, jak uvidíš pokroky… Plus se trochu víc hlídat v jídle, omezit slaná, tučná, smažená,… A jíst hodně ovoce a zeleniny… https://www.youtube.com/…bnuti/videos?… Tady jsou třeba 10-ti minutová videjka, 10 min si určitě najdeš… Jo a taky doporučuju procházky! Pořiď si pejska nebo prostě se jdi projít 2krát týdně na 40 minut :-) Nic z výše uvedeného Ti nemůže uškodit, jen naopak…

Ou
Kelišová 5174 příspěvků 31.12.16 09:31

Podařilo se vám najít obrovskou sílu, kterou jste se zbavila drog. Ale nejspíš se vám nepodařilo porozumět a vyléčit to zranění, které jste těmi drogami zkoušela utlumit.

Takže teď se projevuje tím, že ho zkoušíte vyléčit, utlumit jídlem. Tím že máte dostatečné zdroje síly a vůle, abyste začala držet diety, tak byste mohla tímto způsobem zhubnout, ale… Pravděpodobně byste pak začala příliš pít, nebo se propadla do workoholismu, nebo se zbláznila do nesmyslných ezo/doucho/detox pravidel.

Bude potřeba najít sílu a nejlépe s pomocí psychoterapeuta/ky porozumět tomu půovdnímu zranění hluboko v duši a začít ho léčit. Možná v počátku i s antidepresivy - to ale musí posoudit psychiatr. Teprve pak, až se najde zdroj té bolesti a budete pracovat s ním, tak má smysl začít měnit životosprávu. Jednak teda bude snadné vzdát se toho, co teď jíte navíc a bude jednodušší najít dostatek energie na proměnu životního stylu, tak abyste nespadla do hladovek/pocitů viny a jojo efektu.

Nejjednodušší bude začít ambulantně chodit k někomu, kdo se aditkologii věnuje. Zavolejte si pro tip na kontakt na nejbližší K-centrum. (pokud jste v Praze, tak vřele doporučuju ambulance od Sananimu - není potřeba být aktuálně závislá na drogách, aby si vás vzali do péče).

No a až bude zaléčena duše, tak pro nastartování změn ke zdravému tělu, tak zkuste jet na pár týdnů do lázní - velmi dobře se tak nastavují ty správné zvyky a procesy. Skvělý je třeba program co mají v lázních Jeseník a je tam krásně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:33

@Halamka štítnou žlázu mám v pořádku, nenapadlo mě že to může vyvolat nějaké metabolické změny, jinak s tou závislostí máte pravdu. Musím si na něčem „ujíždět“ dělám to tak celý život, před drogami jsem hodně sportovala, prezentovala školu v běhu atd… Když jsem nemohla cvičit třeba kvůli nemoci, byla jsem z toho na nervy. Teď mám taky závislost na pohybu, denně chodím do lesa, jak nejdu, nemůžu ani usnout. Občas si zacvičím, ale ta váha stále pomalu leze nahoru. :zed: zkoušela jsem dietologa, ale bez úspěchu, přistupoval ke mě jako k dalšímu kusu sádla a tak nějak jsem pak těmto šamanům přestala věřit, hlavně to lezlo strašně do peněz.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:36

@Maddlen 5 let neberu nic, ani nekouřím.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 31.12.16 09:38

To je bezvadné, že máš k pohybu kladný vztah. Existují osobnosti, které mají potřebu určité závislosti po celý život - na čemkoliv. I to by byl důvod pro návštěvu buď psychiatra nebo dobrého terapeuta, který by pomohl rozkrýt příčiny a naučit tě, jak s tím pracovat. Teprve po tom, co se dá do pořádku mysl, začne se dávat do pořádku i tělo. Souvisí to spolu.

EDIT: když odhlédneš od té váhy, jsi v životě spokojená?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:45

@Maddlen myslím že ano, mám milujícího manžela, co si mě vzal i přes mou minulost, co mě miluje ikdyž jsem kula, mám smečku psů se kterými trávím čas, procházky i s manželem a psy. Mám skvělou práci která mě baví, učím se cizí jazyk a 2× do měsíce chodím na jógu, doma si občas šlápnu na orbitrecu. Před rokem jsme dostavěli dům a chtěli bychom rodinu, nechci ale otěhotnět takto tlustá :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:48
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Je mi 30 let, cca od 18 jsem užívala nějaké drogy, cigarety a trávu denně, občas hašiš, ve 20 jsem zkusila pervitin, ten jsem brala „šňupala“ cca rok a půl velmi často, někdy denně. Do svých 25 jsem si z každého občas dala příležitostně. Celé to období jsem normálně chodila do práce, platila si nájem, prostě rodina a nikdo na mě nepoznal že v něčem jedu. Než jsem kdy začala něco brát, byla jsem akorát, ani tlustá ani hubená, během doby drog, jsem samozřejmě velmi zhubla, po přestání braní, jsem se začala strašně přejídat, přibrala jsem na váhu co jsem měla a začala jíst normálně jako za dob nevinnosti. Jenže stále přibiram a nevím jak to zastavit. Momentálně vážím 100 kg, normální váhu bych měla mít cca 65 kg. Poradíte? Děkuji.

Taky jsem brala drogy, na nich jsem byla taky hubená, po vysazeni jsem pribrala ale na svou běžnou váhu. Pak jsem porodila děti a nikdy s vahou neměla problém, jsem přirozeně štíhlá. Ve tvém přibírání a minulostí nevidím souvislost. Zvlášť když je to už tolik let. Pokud se nepřejídáš a máš pohyb, tak je to divné. Neberes třeba HA nebo nějaké léky? Něco ti zpomalilo metabolismus, zaměř se vice na jídelníček a určitě se to nastartuje správným směrem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:48

Co se týče jídla, jím spíše lehčí jídla, těžké a tučné mi dělají zle, nejspíš jsem počáteční žlučníkář. Nejraději mám rizoto s dušenou zeleninou a polévky typu vývar.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 09:53

HA ani jiné léky neberu.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 31.12.16 09:55

A nejíš MÁLO? Třeba hladovíš a to pro hubnutí není vůbec dobře. Co bílkoviny? Jíš maso, luštěniny, vejce, sýry, jogurty?

Jinak… strašně moc Ti fandím. :-)

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 10:05

Taky mám kámoše, který po odvyknutí na pervitin strašně přibral. I když on si tím jídlem nejspíš tu drogu i trochu nahrazoval… Každopádně bych ve 30 letech asi nejedla stejně, jako jsi jedla v pubertě (kdy jsi drogy ještě nebrala). Přece jenom když je člověk „ve vývinu“, potřebuje víc potravy, než když už je dospělý ;) Zkus si spočítat kalorický příjem, abys věděla, jestli opravdu jíš přiměřeně. A možná by stálo za to i detoxikovat si organismus, hlavně si pročistit játra - hořkými bylinami, apod. Ono to tělo taky může fungovat pod náloží jedů jinak než normálně. Good luck :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 10:07

@Maddlen děkuji :kytka: no jím takto.
5:30 káva s medem, pečivo, gervé/lučina šunka nejvyšší jakosti, sýr 30%
8:00 ovoce + jogurt (klasický český min. 2% tuku)
11:30 oběd, rýže, brambor, těstoviny, maso + zelenina (jím v práci v jídelně, dávám si lehčí jídla, k dispozici máme neomezený salát bar)
15:00 čaj a buď ovoce, nebo domácí buchta.
17:00-18:00 pečivo, vejce na tvrdo, sýr, šunka, mozarella, zelenina. (obložený talířek)
Přes den piji vodu z konvice s filtrem a denně za jakéhokoliv počasí chodím se psama cca 5 km.
Prostě nevím co dělám špatně, když mě honí mlsná dám si minimálně 70% čokoládu, stačí mi čtvereček.
:nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >