V šesti měsících si vynucuje dudlík,

43
17.5.05 10:35

Dudlík

Ahoj maminky,
můj šestiměsíční syn celých šest měsíců nechtěl dudlík. Když jsem mu ho chtěla dát, navalovalo se mu. Dudlík měl mezi hračkami a asi před týdnem se mu podačilo dát si ho do té pusinky sám a pak se přisál tak, že se nechtěl pustit. Přestože ho měl asi 3×, tak si ho začíná vynucovat.
Názory na dudlík se velmi liší a já teď nevím kde je pravda. Jedni mi říkají už mu ho ani nedávej, druzí zase opak. Pravda je, že se mi nelíbí, když roční dítě běhá s dudlíkem, ale jak ho to zase za půl roku odnaučím?Poraďte mi.
Díky
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

918
17.5.05 10:58

Nerostou mu zuby? Hodně nedudlíkových dětí kouše dudlík s oblibou při růstu zoubků. Jinak bych to nechala podle situace. Pokud by si cucal prsty, tak bych mu ho dala, a pokud ho chce jen když ho vidí, ale prsty si necumlá, tak bych mu ho odstranila z dohledu a dosahu :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.05 12:14

Mně se moc líbí názor z knížky Dítě a já.
Je tam napsáno, že dítě klidně může mít dudlík, když mu to vyhovuje. Mělo by ho ale mít jen na spaní. Pokud je vzhůru, mít by ho nemělo - musí přece jíst, zkoumat ústy věci (samozřejmě jen ty bezpečné) a také se učit mluvit, ikdyž mu třeba zatím vůbec není rozumět. A rozhodně by jej nemělo dostat, kdykoliv z nějakého důvodu zapláče - je jednodušší vrazit děťátku dudlík než přemýšlet, co mu vadí, ale do budoucna to může
vyprovokovat závislost. Také by to nikdy neměl být dudlík namočený ve sladké šťávě, aby se nekazily první zoubky. Jinak by v zá:,–(ě dudlík ničemu vadit neměl, pokud jej dokáže rodič omezit opravdu jen na postýlku nebo kočárek. Navíc je pak vyšší pravděpodobnost, že si malý človíček nezačne cucat prsty nebo kousat nehty..
Nám se to osvědčilo docela dobře.

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
574
17.5.05 13:48

Holky tak by mě teda zajímal váš názor jak dítě z dudlíku odnaučit. Já si myslím že na to teda máme ještě čas, ale rada potěší. My dáváme naší skoro roční holčičce dudlíka jen na spaní s tím , že když zabere tak ho sama vyplivne a nebo jí ho bereme. Ale teď poslední dobou pozoruji, že si přes den začala hodně cucat prstíky. Nevíte proč to dělá, není závislá na dudlíku, nechci jí ho dávat, ale nevím co je lepší cucat dudlíka a nebo prsty. Připadně mi poraďte jak jí to odnaučit.Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
17.5.05 15:35

Právě jsme se vrátili od dr. z roční kontroly. Vašík má dudlíka převážně taky jen na spaní, respektive na usínání. A doktorka říkala, že po roce bychom ho měli dudlíku odnaučit úplně, a že nejlepší je to „šokem“. Prostě třeba ho společně hodit do rybníka nebo tak něco. je to prý podobné jako s odvykáním nočnímu kojení, dítko se pár dní vzteká, pak si zvykne. No, zatím, se mi do toho moc nechce…

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
17.5.05 18:08

já dudlík taky nechtěla dávat a nakonec jsme u něj skončily.lepší odnaučit dudlík než cucání palce nebo povlečení.nás odnaučování teprve čeká,malá ho má na spaní nebo když je unavená-bere si ho sama.koupila jsem tuším že ortodentický,takže se zuby by měl být v pohodě.mám o 12,5 let mladší sestru a pamatuji si,že jsme jí to odnaučili snadno.přišel mikuláš,ona mu dala dudlíka a dostala zato dárečky,ale musela slíbit,že už nebude dudlat.v té době jí byly necelé 2 roky a bylo to v pohodě.taky prý pomůže dát do dudlíka kmín a říct fuj,červíci,pojď,vyhodíme ho spolu,to zabralo mojí kamarádce porodní asistentce.
veselé a snadné odnaučování přeje
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
17.5.05 18:43

Ahoj, obě naše děti darovali dudlíka čerstvě narozeným koťátkům a bylo po problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
17.5.05 19:10

Klariso, je škoda, že když tak dlouho dudlík nechtěl, tak jsi ho asi měla odstranit i z těch hraček. Je fakt možný, že mu začínají zoubky, tak třeba zkus koupit nějaké to kousátko.
Jinak vlastní zkušenost ještě nemám (ještě si musím několik týdnů počkat), ale třeba moje mamka, když byl brácha malý, tak mu sebrala dudlíka v noci a ráno mu řekla, že ho snědl pavouk :D Zabralo to.
Jsem zvědavá, jestli naše mimčo pak bude vyžadovat dudlíka, snad moc ne. Nedávno jsem viděla fotky dětských zoubků zdeformovaných právě dudlíkem. Docela hrůza.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
17.5.05 21:00

ahoj, Kačka didínek měla už na JIP, takže u nás nebylo co řešit.
Nyní jsme je dlouho nosili kočičkám, marně. S velkou slávou jsme je odnášeli, pak kvapně přinášeli.
Nakonec jsem je před jejíma očima hodila kočkám do misek a bylo hotovo. Katuška první noc plakala i ze spaní, pořád prosila „maminko poším poším - no tak“. Ráno proběhla celý pokoj, prohrabala i šuplata a když je nikde neobjevila, tak tak nějak rezignovala.
Miselline+Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
17.5.05 21:27

Ahojky,
tak u nás byl odebrán dudlík v cca 14-15m takto: jednou jsem šla někam pryč, táta uspával a řekl holkám, že pan dudlík šel s mámou pryč a už se nevrátí,protože…ani nevím co měl ten pan dudlík na práci :lol:, odešel před usnutím, prý ani nebyly z toho šoku ;-) slzy, jen pohled „jak to?“..holky ho ani druhý den nehledaly…ani nevzdechly…co bylo příjemné začaly bez dudlíků krásně usínat..fakt!

zdenik a M+J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
17.5.05 22:27

Ahojky,

náš Kuba se zbavil dudlíka asi až ve 2 a čtvrt letech, do té doby to jaksi nešlo (narodil se mu brácha a nutně ho potřeboval, byly časy, kdy ho měl v puse téměř neustále, bral ho i bráchovi klidně z pusy, byla jsem z toho šílená), nakonec jsme dudýnka dali Jéžíškovi za dárečky, Kuba přeochotně souhlasil, nicméně se před spaním opět dožadoval dudýnka, takže prostě si pořval, ale usnul bez něj a asi za týden si na dudlíčka ani nevzpomněl :wink: .

Toť naše zkušenosti s odnaučováním dudlíka.

Smokie

P.S.: Druhý synek se odnaučil od dudlíka sám asi v 8 měsících, vůbec jsem nedoufala, že by se moje dítě mohlo samo odnaučit od dudlíčka, a přece :wink: . S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
18.5.05 21:46

Díky za Vaše rady. Synáčkovi asi rostou zuby, protože si všechno neustále strká do pusinky, včetně ručiček. Takže jsem vyměkla, dudlík mu dám když je unavený, ale nemůže usnout a pláče a pláče a pláče. Když mu dudlík dám, tak ho ihned začne kousat a usne. Snad se nám pak podaří to odnaučování bez traumat.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2070
29.8.12 13:11

bez dudlíku

Mám 6měsíční dceru, která mi odmítala dudlík, když měla koliky, opravdu jsem se snažila jí ho dát, ale neklaplo to, teď už jí ho necpu, nepřijde mi, že jí něco takového chybí, normálně ocucává hračky a občas si cucá pěst nebo si cucá prsty, ale to málo, usíná bez cucání, doteď jsem ji plně kojila a moje máma mi cpe, že bude chudák citově oploštělá a bude strádat, když je bez dudánka, v podstatě jsem strašná matka a holku jsem strašně ošidila, protože má přirozenou potřebu sát. Je to při každém hovoru s ní a už vylétávám z kůže. Slyšeli jste někdy o tom, že dítě bez dudlíka strádá? Přece by si cucala palec, kdyby to nutně potřebovala. Dřív přece dudlíky nebyli!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
29.8.12 13:14

Cha cha, to je nesmysl. Malej mel dudlika do ctyr mesicu a pak ho zacal odmitat. Ja jsem rada, aspon odpadne starost, jak se ho pozdeji zbavit. Prirozenou potrebu sat, tu bohate uspokoji, protoze zuzla svoje prsticky, hracky, nas, proste cokoli se naskytne v okoli. Nijak bez dudlika nestrada. :mrgreen: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29196
29.8.12 13:15

To je blbost, to víš že jí nic chybět nebude…jako kdyby si cucala prsty atd., tak je to o něčem jiném, toho se pak děti těžko zbavujou (s mamkou chodila ještě v 9. třídě holka, co si cucala palec :zed: ), ale když prostě nemá takovou potřebu sání, tak jen dobře pro Vás všechny. Jinak jen pro zajímavost, dudlíky byly vždycky, naše prababičky (a asi jejich babičky a jejich pra…) dudlaly střídku chleba zavázanou v hadru, někdy pro lepší efekt namočenou v medu :poblion: -tzv. cumel (odtud sladký jako cumel), ale tak to jsme fakt už někde jinde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama