Dudlík - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitaa7
Nováček 6 příspěvků 22.02.18 19:22
Dudlík ano nebo ne?

Můžete mi prosím sdělit své názory, zda dudlík ano nebo ne? V jakých situacích ano? Do jakého věku?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pidulka1991
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 22.02.18 19:26

@jitaa7 dudlika ma nase cca od dvou mesicu, byla dost uplakana a.to siditko fakt pomohlo, jinak bych mohla mit nonstop na prsu :roll:… ted ji je 14mesicu a nooo, zatim ho nechce dat.. ma ho na spani jindy ji ho nedavame… nechame ho jeste tak pul roku a sebereme ho uplne, tak snad to pujde :lol:

nozu
Extra třída :D 11158 příspěvků 22.02.18 19:30

Za mě jednoznačně ano. mladšímu jsem ho nacpala už v porodnici, jinak byl schopen dudlat neustále prso… Ale jsou děti, kterým to může velmi narušit kojení. fakt je to strašně individuální. A měla jsem obě děti závisláky, dudlíku se zbavili až kolem 2,5 let.

terinka4444
Hvězda diskuse 64650 příspěvků 22.02.18 19:33

Dudlík ano, u obou jsem snažila narvat jim dudlík, fakt snažila a neuspěla jsem ani u jedné, dudlík nechtěly. Dudlání si kompenzovaly na prsu. Zlatek dudlík.

chs.jasmin
Kelišová 6740 příspěvků 22.02.18 19:34

@jitaa7 Před 4 lety bych psala „rozhodně bez!“ - ale… Starší dcera byla hodně dudlíková, milovala ho, mazlila se s ním, spala s ním, všude ho s sebou tahala (nutno podotknout, že měla vždy jen jeden, netahala jsem 3dudlíky a neměla v každém šuplíku pro jistotu), mladší by asi ani tak dudlíková nebyla, kdyby ji ho starší necpala. Když byla miminko, tak se ji z dudlíku navalovalo, ale ted s ním taky spinká. :nevim:

Jen pozor - čím jsou starší, tím silnější mají tah a je možné, že si vydudlají oblouk. V práci jsme tohle nejednou řešili (je to sice na pojistovnu, ale i tak, to dítě musí k zubaři a s usměvem tam nechodí…).

pannda
Kelišová 6305 příspěvků 28 inzerátů 22.02.18 19:38

Měli jsme u obou dětí, a byl klid.

myskalucka
Echt Kelišová 8099 příspěvků 22.02.18 19:40

Dcera ho nechtěla a byl to že začátku horor, syn ho měl, byl docela i závislák :lol: a vzdal se ho těsně před 2 narozeninama ( musel ). Vzal to docela v pohodě.

saramo
Závislačka 2792 příspěvků 22.02.18 19:44

Neptala bych se tady, ale spíš svého dítěte. Protože ty to těžko ovlivnis. První syn ho měl, druhý ho rezolutně odmítl. Oboje má + i - rozhodně bych nechala vybrat si dítě, jednoznačně nelze říct nic.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 22.02.18 19:47

CO bych dala za to kdbyy mi ho děcka chtěli :roll: chtěla jsem dávat obou, ale ani jeden ho nechtěl :cert: dcerka skončila na lahvičce věčně v puse a syn má na usinání vlastní prst

Kristyna.Vechtova
Kelišová 5791 příspěvků 22.02.18 19:53

@jitaa7 syn dudlík měl, spíše na spaní a sám se okolo 13/14m oddudlíkoval, prostě už ho nechtěl..

stonožka12
Kecalka 429 příspěvků 9 inzerátů 22.02.18 19:54

Je to hodně individuální. Jedna dcera byla úplně bez dudlíku, prostě ho odmítla mít v puse. Druhá byla závislák, od mimina jediné co ji uklidnilo, nosila ho na spaní až do 4 let. Pak se sama rozhodla, že už je na něj velká, a dala ho pryč.

machninka
Povídálka 19 příspěvků 22.02.18 19:54

Ano, rozhodně ano. Obě dcery závislačky, miminko bez něj neusne a starší se ho zbavila před dvěma týdny v necelých dvou a půl letech, když jsme ho nemohly najít :D Ale nevím, co bychom bez dudlíku dělaly, takhle krásně usínaly..

Rive
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 22.02.18 19:54

Dcera měla, od 8 měsíců na spaní, přes den ne, asi před měsícem spala u našich a já jsem zapomněla dudel nabalit, tak už ho nedostala a pohoda, za měsíc bude mít dva roky. Hezky ji uklidňoval, v autě a podobně.

Syn dudlík vůbec nechce.

Daenerys91
Kecalka 293 příspěvků 22.02.18 19:56

Syn ho má asi od 1 měsíce, upřímně si vůbec nedovedu představit, že by ho neměl… a to jsem před porodem tvrdila pravý opak :mrgreen: malej na něm ale závislý není, má ho jen na usínání a do kočárku. Kojení to vůbec nijak nenarušilo, má taky občas lahev s odstříkaným mlékem, když jsem pryč a kojím úplně normálně… Nevidím na dudlíku nic špatného, pokud ho dítě nemám nonstop v puse.

novakova.t
Závislačka 2800 příspěvků 22.02.18 20:00
@nozu píše:
Za mě jednoznačně ano. mladšímu jsem ho nacpala už v porodnici, jinak byl schopen dudlat neustále prso… Ale jsou děti, kterým to může velmi narušit kojení. fakt je to strašně individuální. A měla jsem obě děti závisláky, dudlíku se zbavili až kolem 2,5 let.

Mela jsem to úplně stejně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sex jako poprvé. Po rekonstrukci panenské blány touží i padesátnice

Rekonstrukce panenské blány sice není v Česku zákrok úplně běžný, ale občas... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama