Dvě děti, kluk a holka v jednom pokoji, do jakého věku?

1096
2.5.21 09:49

Dvě děti, kluk a holka v jednom pokoji,do jakého věku?

Máme byt 3kk necelých 70metrů který do budoucna neskýtá moc možností k úpravám(přepažení jednotlivých místností) a dvě děti (6 a 4 roky).Manžel má teda teď malou pracovnu cca 4 metry a hned vedle je dětský pokojík, tak jediné co mě napadlo je varianta, posunout zeď a my že bychom se jen s postelí vmáčkli do té pracovny a dali jednomu z dětí naši současnou ložnici. Zatím to nutné není, ale chci mít kdyžtak aspoň vizi. Netuším jak nejméně malá může být ložnice pro rodiče :mrgreen: Pravda je, že ložnici krom spaní skoro nevyužíváme. Docela se biju ho hlavy že jsme tehdy rovnou nekoupili 4kk, protože teď jsou ty ceny opravdu něco strašného a tehdy byly ještě relativně rozumné. Na druhou stranu máme byt ke kterému přísluší velká terasa, která je teď pro děti opravdu k nezaplacení, takže za to jsem třeba ráda a celkově se nám v této lokalitě dobře bydlí a stěhovat se mi moc nechce. Děti jsou zatím spolu v pokojíku v pohodě, ale od jakého věku myslíte/máte vyzkoušeno, že to chce už rozdělit. Přece jen kluk holka, to asi bude časem chtít. Větší byt by byl samozřejmě i teď možnost ale za cenu velkého zadlužení a taky jsem si říkala, děti jednou odejdou nebo jedno z nich třeba dříve a co pak my dva se zbytečně velkým bytem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24637
2.5.21 09:52

Já vyrůstala v jednom pokoji s bráchou. Bylo to blbe jen skrz rozdílný pohled na pořádek.
Moje děti to budou mít stejné, větší byt ani přenechání ložnice jednomu dítěti v plánu nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
2.5.21 09:58

Dříve to asi tak bylo, obzvlášť v panelákách 3+1. Řeším stejné dilema, ale s tím, že máme domek. Opravdu domek, je to 7×9m s podkrovím. Děti mají podkrovní pokoj, možností je buď rozdělit příčkou nebo jen nějakou pevnější žaluzií např. nebo nábytkem, ale vstup by zůstal (uprostřed místnosti) společný. NEBO jednomu dítěti zůstane tento větší pokoj a druhé se přesune do místnosti dolů. Nyní je volná, taková všehochuť s tím, že je tam velká vestavěná skříň, kde ty věci prostě budou. A teď kdo by šel tedy dolů…

Příspěvek upraven 02.05.21 v 10:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
2.5.21 09:59

U nás skoro 10 a 12 let. Zrovna vcera jsme navrhovali variantu, ze bychom mohli koupit vetsi dum za mestem a oni by meli kazdy svuj pokoj. Nechteji, ze pry jim to takhle vyhovuje. Takze jeste par let spolu budou. Zvazujeme presunout nasi pracovnu do sklepa, z pracovny udelat loznici (9 m2) a jednomu diteti prenechat nasi stavajici loznici. Ale moc se mi do toho nechce, vzhledem k tomu, ze v pracovne travime vzhledem k home office podstatnou cast dne, tak se mi nechce byt bez denniho svetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76261
2.5.21 10:26

Taky jsme tak vyrostli s brachou az do uplneho osamostatnění a krom drobnych boju typu uklid, večerní sviceni a podobně, to bylo v pohodě. Ted mame velký dum, takze deti maji jeden spolecny a každý svuj maly s zatim jsou stale nalezle vzdy v jednom, je jim 8 a 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
2.5.21 10:34

Pokoj 2×2 v nejhorsim staci.
Nebo rozdelit stavajici pokoj, jsou moznosti, i kdyz to casto vypada, ze to nejde.

Ja se ted ptala deti, jestli by chtely svuj pokoj, i kdyby byl malinkaty, a pry jo. Tak uvidime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.21 10:35

Vyrostla jsem s brachou v jednom pokoji a zadny trauma z toho ani jeden nemame. Naopak na to rada vzpominan. Mam taky holku a kluka a bydlime ve 3kk a zadny brikule kvuli oddelenym pokojickum urcite neplánujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
2.5.21 10:39

Nemusím to řešit, ale dětem bych tento druh pohodlí na úkor rodičů neposkytovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
2.5.21 10:58

Teď je nějaká móda, aby každé dítě mělo vlastní pokoj. Já si myslím, že je normální, aby sourozenci byli v jednom pokoji do osamostatnění, prakticky do 18 a 16. A pohlaví v tom nehraje roli. Proč by mělo? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2305
2.5.21 11:05

My byly v jednom pokoji dvě holky a mladší brácha a dalo se to. Na střední jsme šly pak obě na internát.
I když se to dalo, tak u svých dětí bych byla raději, aby měly každé svůj pokoj. Přestože máme dům jsme ve stejné situaci, pokoj máme jen jeden a dvě děti. Do budoucna jim asi necháme větší pokoj, kde máme ložnici a my se přesuneme do menšího. Ten větší bych jim chtěla nějak alespoň trochu rozdělit, ale jak tedy nevím. Teď je jim 10 kluk a 6 holka a spolu v pokoji být chtějí. Starší syn ani nechce být sám, takže to budeme řešit až nastanou větší třenice.

Příspěvek upraven 02.05.21 v 11:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
2.5.21 11:05

Ja takto vyrostla a jeste k tomu se segrou navic. Vesli jsme se 3 do pokoje uplne v pohode. Ani nas nenapadlo neco namitat, protoze zadna jina moznost proste nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
2.5.21 12:33

Za me do puberty úplně v pohodě. Jak přijde puberta, přijde mi hrozně blbe, když jsou děti opačného pohlaví spolu v pokoji. Klidně ať mají kamrlik, ale hlavně každý svůj. Budou potřebovat soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
2.5.21 13:26

Oni ve společném pokoji neumřou. Z jakého důvodu vy byste měli mít s mužem čtyřmetrový kamrlík, kam nedáte ani ramínko na šaty, zatímco děti každý svůj samostatný pokoj? Ani v tom, že jsou kluk a holka, nevidím nepřekonatelný problém - aspoň vyletí z domu s nějakou základní schopností vyjít vstříc druhému člověku a dělat kompromisy (úklid, zařízení společného prostoru atd.), což ocení jak na koleji, ve spolubydlení, tak v prvním vlastním při soužití s partnerem. Maximálně bych popřemýšlela nad tím, jestli nejde ke zvětšení a případnému optickému přepažení dětského pokoje využít manželovu jakoby pracovnu.

Jako jasně, aby mělo každé z dětí svůj pokoj může být ideál. Ale byt je zkrátka 3+1 a dva lidi na jednu místnost není žádná tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6440
2.5.21 14:43

Když bylo dceři 13 let, syn mě tehdy 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
2.5.21 15:44

My byli se ségrou v pokoji do mých 15,jejich 13. Děti 13(dvojčata kluk holka) jsou spolu zatím také v jednom pokoji. Momentálně rekonstrujeme druhý vedlejší být, takže se naše bydlení zvětší a bude možnost, aby měly každý svůj pokoj, tak jako má nejmladsi dítě. Řešíme to s nima a zatím nechtějí, chtějí zůstat spolu. Nejmladší svůj pokoj sice má, ale je pořád u dvojčat nebo u nás v obýváku. Jeho pokoj slouží jako sklad na hračky. Maximálně tam večer usne, ale za dvě hodiny se stěhuje k nám. Takže to asi řešit nebudeme, uděláme velký pokoj pro všechny tři a připravíme dva malé pro případ, že starší děti změní názor, az si budou chtít za dva, tři roky přivést nějakou návštěvu opačného pohlaví. Zatím si z jednoho pokoje uděláme ložnici, do dnes spíme na gauci, tak to bude příjemná změna. Ale chceme být připraveni na to, az budou chtít mít soukromi i za cenu toho, že se vrátíme na gauč, tak jim to chceme za čas umožnit. To ale jen proto, že bude ta možnost a také proto, že se za pár měsíců ještě rozrostem, tak bude za čas poreba těch pokojů víc. Kdyby jsme měli děti jen dvě a nevyskytla by se nám tato možnost, tak by byly spolu do dospělosti, zas to nevidím jako nějaký velký problém. Takto vyrostlo plno dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat