Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj holky
, mám problém. Rekonstruujeme RD, pokojíky pro děti už máme, ale u jednoho z nich nevím, jak tam umístit dveře. Jedná se o pokoj č. 1. Jde o to, že při vchodu do pokoje po levé straně bude takový sokl, vysoký asi 120 cm. Není tam na ozdobu, z druhé strany je v tom schovaná nádrž na WC a vpravo vznikne prostor hluboký asi 40 cm. Ráda bych tam umístila skříňku hlubokou tak 30-35 cm. Teď jde o to, jestli je lepší, aby se dveře zvenku dovnitř otevíraly směrem doleva k soklu nebo doprava ke skříňce. U té skříňky by ty dveře měly víc místa, mohly by se otevřít víc než do pravého úhlu, ale zase mi přijde škoda ten prostor za nimi nevyužít. Ale když se budou otevírat doprava, tak se do skříně dostanu jedině při zavřených dveřích.
Je to možná prkotina, ale mě to trápí a lámu si nad tím hlavu, vůbec nevím, jak se rozhodnout
.
Prosím poraďte mi. Obrázek není nic moc, ale pro ilustraci by měl stačit. Dodávám jen, že se jedná o ty růžové čárky - dvěře. Prosím napište, jeslti byste je raději otevíraly ke skříni nebo k soklíku. Moc děkuji za všechny názory. ![]()
No já bych to radši umístila k soklu než té skříňce, ale nevím, no
, je to těžké ![]()
Dala bych to otevírat k soklu, u té skřínky by to bylo nepraktické. Navíc nevidím důvod proč otevírat dveře víc než do pravého úhlu ![]()
@josephina volila bych zatahovací dveře, pokud to má kolidovat s jinými dveřmi od skříně, nikdy to nebude dělat dobrotu ![]()
@tumpach píše:
No já bych to radši umístila k soklu než té skříňce, ale nevím, no, je to těžké
Myslíš jako otvírání k soklu nebo panty k soklu? ![]()
@madi píše:
@josephina volila bych zatahovací dveře, pokud to má kolidovat s jinými dveřmi od skříně, nikdy to nebude dělat dobrotu
Zatahovací mi neprojdou
. Jen mě ještě napadlo, že tam ta skříňka za každou cenu být nemusí, jen mi to přijde takové zbytečně prázdné. Ten pokojík se možná tváří, že je velký, ale ve skutečnosti má asi 15 m2. K těm pokojíkům bude šatna, takže skříně tam moc nebudou. Myslela jsem jen na nějaké spodní prádlo a trička, aby nemuseli lítat nazá do šatny
.Ale může tam být i nějaká nízká komoda někde v pokojíku. Já zatím vím, že tam dám postel a stůl, jinak to ještě nemám vymyšlené.
@j.a.n.i1 píše:
@josephina Jednoznačně k soklu, tady není co řešit
Jasný a výstižný názor, díky!!! ![]()
@josephina skrinku bych tam dala, vzdy se nejaka skrinka na uschovani kramu hodi a dvere staci otevirat do 90 stupnu
Otvírání doleva k soklu, a místo skříně, která prostor zúží, bych tam dětem dala žebřiny, ať nám nerostou počítačoví tlouštíci ![]()