Dvoutýdenní miminko na UM samo nekaká

24
26.2.21 22:29

Dvoutýdenní miminko na UM samo nekaká

Ahoj, dceři jsou 2 týdny, je na UM, protože já bohužel nemám mléko. Sama se nevykaká, musím ji vždy pomoc teploměrem. Snaží se tlačit, ale nejde ji to, kroutí se, rudne a hodně pláče takže ji vždy tím teploměrem pomůžu. Přijde mi, že ma i nafouklé bříško. Doktor říkal, že at ji necham se snažit, nic víc. Napadlo mě nemůžu ji dat nějaké kapičky, které by ji pomohly? Nebo čaj? Nechci aby se tak trápila chudinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1391
26.2.21 22:57

Jé, to já měla s dcerou taky. My jí pomáhali třeba nožičky, kolínka přitlačit, aby mohla zatlačit, ale to byla asi trošičku větší. Já bych jí kapky asi necpala. Spíš nějaký tekutiny, já teda už nepamatuju, jestli může nějaý čajík už ve dvou týdnech :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
26.2.21 23:07

A stolici má tužší? Cvičte a nožičkami, třeba má koliku k tomu. Pokud má zácpu Dr mi doporučila mezi mlékem lžíci vody. Pokud to miminku jen nejde tak zkuste masáž bříška a to cvičení s nožičkami, nosit v klubíčku. Synovi jsem také pomáhala dlouho. A přešlo to pak samo a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
26.2.21 23:46

No ono takhle v začátku je to problém, protože dítěti se to trávení a všechno kolo teprve zajíždí. Rozhodně cvičit s nožkama. A doporučuju nakoupit probiotika (biopron, laktobacílky, biogaia) a přidávat do mlíka. U nás to strašně pomohlo. Můžou se užívat dlouhodobě. Já je synovi dávala do mléka snad do roka a něco.
Kapky bych úplně necpala, to nemá smysl. Možná později něco na prdíky, ale na kadění ne…
Ono je ke zvážení, jestli by třeba nebylo lepší vyměnit mléko za nějaké jiné, které by ji takhle neucpávalo. U syna mi to dělal obyčejný (modrý) nutrilon, takže jsem pak přecházela na profuturu a to už bylo v pohodě. Takový řidší bývá Hipp, ale po něm jsou některé děti hladové - moc nezasytí. Ale dva týdny je ještě strašně málo. Doporučuje se na tom UM vydržet alespoň ty 2 týdny, aby se potvrdilo, že doopravdy nesedí, než se přejde na jiné. Je to všechno běh na dlouhou trať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.2.21 09:38

S nožičkami cvičíme, bříško jí masíruju, ale zatím bez úspěchu. Ze začátku jsem ji dávala Hipp, ale po tom nejenže nekakala, ale hlavně měla stolici jak šutr. Tak jsem jí teď koupila Kendamil, po něm už má stolici řidší, ale stále sama nekaka. Ale je to teprve par dni co je na Kendamilu, tak uvidíme. O těch probiotikach jsem četla, ale prý se můžou až od ukončeného 1.ho měsíce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
27.2.21 11:04

Co znamená, že se „sama nevykaka“? Naše má na UM stolici jednou za 4 dny, pravidelně skoro na hodinu. Pediatr řekl, že je to ok. Taky někdy rudne asi tlačením, ale jinak vypadá spokojená, tak to neřeším.

A než se jí na UM srovnalo zažívání, tak to opravdu tak dva týdny trvalo, tak bych před změnou vyčkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.2.21 14:37

@KacaStar vidím na ní, že se snaží tlačit, rudne a po chvíli hroznej pláč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
28.2.21 00:09

Já bych to s tím teploměrem a " pomocí " nepodcenovala..ono to taky není dobrý…
Mimco když má něco vyloučit ze sebe, tak to vyloučí!.
Jestli čůrá dostatečně, tak to nechej na ni. Naší když bylo 14 dní tak mě nenapadlo že tlačí " stoličku" možná prdíky? Já nevím mi jsme kojeny, tak těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
1.3.21 16:21

@LilyJane může se ten biopron s vigantolem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
1.3.21 16:31

Tak s tímhle mám bohaté zkušenosti, leč kojené dítě. Malá nekadila bez rourky sama do 7. měsíce a ne, nebylo to stráveným kojením,,,zvykem" a nepřešlo to pohybem. Ty tady dáváš přesnou anamnézu toho, na co já jsem pak zpětně přišla. Tvá malá měla asi zácpu, střevo se ji pravděpodobně,,vytáhlo", je teď prostě velké jak pytel. Na ten tekutý obsah, který tam je, bohužel vůbec nereaguje. Potřebuje se zase smrsknout. Prostě používej teploměr/rourku kdykoliv se takhle kroutí a na nic se neohlížej, ne, nevzniká na ni závislost. Střevo se pomalu vzpamatuje a začne znova pracovat. Pokud ji v tom pomáhat nebudeš, bude se to pořád opakovat - střevo bude reagovat až na větší obsah a ona bude trpět s plným bříškem. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
2.3.21 08:03

@Blueberry07 Může. Jsou to probiotika, to se může kombinovat skoro se vším. Já kapala vigantol a dávala probiotika a nebyl žádný problém. Pravda, probiotika jsem dávala ráno a vigantol večer. Ale nemyslím si, že by to dělalo nějaké problémy dohromady.
Ani doktorka mi na to nic neřekla, jenom že to můžu dávat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat