Dýchání druhá fáze porodní - hypnoporod vs. aniball

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
270
28.6.22 22:10

Dýchání druhá fáze porodní - hypnoporod vs. aniball

Ahoj, holky!

Momentálně jsem podruhé těhotná a stejně jako při prvním těhotenství se připravuji rodit metodou hypnoporod a cvičím s aniballem.

Při prvním porodu se mi bohužel moji vinou hypnoporod příliš nepovedl, začala jsem zcela nepochopitelně zmatkovat a nevyužila jsem, co jsem se naučila.

Měla bych dotaz na ty, které jste se také připravovaly na porod metodou hypnoporod a cvičily jste s aniballem. Jaký typ dýchání jsem využily při druhé době porodní? Dle aniballu by se mělo při nádechu vypuzovat a při výdechu držet. Dle hypnoporodu je to naopak. Abych řekla pravdu, více mi vyhovuje dýchání dle hypnoporodu - tedy že při výdechu vypuzuji balonek a při nádechu držím.

Nicméně bych byla ráda za vaše zkušenosti, jaké dýchání se vám vyplatilo více. U prvního porodu jsem nakonec řízeně tlačila a doufám, že tentokrát se tomu vyhnu (ale i tak poranění bylo minimální a hned po porodu jsem byla OK a nemám žádné následky nebo obtíže - připisuji to aniballu, protože velikost hlavičky byla 37cm).

Prosím, aby se vyjádřily jen maminky, které mají s hypnoporodním dýcháním zkušenosti nebo vypuzovaly miminko pomoci aniball dýchání (nestojím o komentáře, jaká je to blbost apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
270
29.6.22 05:12
:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 11:06

Poprvé jsem tlačila se zadrzenym dechem, chtěli to tak v nemocnici a já jsem si věděla kulový. Podruhé a potřetí jsem tlačila při vydechu a bylo to mnohem lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
270
29.6.22 13:04
@Anonymní píše:
Poprvé jsem tlačila se zadrzenym dechem, chtěli to tak v nemocnici a já jsem si věděla kulový. Podruhé a potřetí jsem tlačila při vydechu a bylo to mnohem lepší.

dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
29.6.22 22:27

Nikdo jiny zkusenost nemate?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
29.6.22 23:19

Já se taky připravovala s Aniballem, říkala jsem si, že budu dýchat tak, jak jsem se to naučila při cvičení, ale jak přišly bolesti, úplně jsem na nějaký Aniball a dýchání zapomněla :mrgreen:. Dýchala jsem tak nějak přirozeně podle toho, jak tělo chtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3702
30.6.22 00:26

Cvičila jsem s Aniballem, žádný problém jsem při nácviku neměla. Při porodu byly kontrakce tak intenzivní, že jsem byla ráda, že vůbec zvládám nějak dýchat. Dítě nešlo vytlačit, břicho mi dostatečně nezabíralo a skončilo to vexem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20719
30.6.22 03:18

Slysela jsem od vice PA, ze netlacit, tim vznikaji poraneni. Blbe receno, porod je jako prujem, jde to ven samo. Zasadni je ale vhodna poloha, tj. idealne ne na zadech, zvolit polohu podle polohy a rotace ditete. Miminko ma jit ven pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat