Ekologické obaly na svačinu.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 11:33
Ekologické obaly na svačinu.

Používáte nějaké? Uvítám zkušenosti.
Představovala bych si něco, do čeho by se svačina dala utáhnout, aby se z namazaného rohlíku nevysypala šunka apod.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 4475 příspěvků 07.05.19 11:43

@Pudloslava napadá mě obal jako na banán atd. Sice plast, ale není to jednorázové. Nebo papírové sáčky

jahuhudka
Extra třída :D 14228 příspěvků 07.05.19 11:50

Teď je trendy povoskovaná llátka (včelý vosk) poměrně lehce vyrobíš i doma

jahuhudka
Extra třída :D 14228 příspěvků 07.05.19 11:50
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 07.05.19 12:07

Ubrousek a krabička. POkud nechceš papírové ubrousky, tak hledej povoskované plátno.

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 07.05.19 12:21

@Pudloslava vzhledem k tomu, že děti moc nejí pečivo, používám teď hlavně krabičky na jogurty a podobné, ovoce, zeleninu. Na „chleba s něčím“ na výlety a později do školy jsem si vyrobila povoskovaný ubrousek. Je to celkem jednoduché.

delora
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 07.05.19 12:26

Housky mužovi dávám do normálního látkového pytlíku (cěský západ, používám dva roky denně a jsou jako nový). Svačinu s jogurtem a jablkem dáváme do plastové krabičky.

Murka
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 07.05.19 12:37

Na pečivo používám povoskované ubrousky, jogurt ve skleničce, ovoce v celku a komplet to dávám do látkového sáčku. Dcera do školy nosí jen ovoce, zeleninu a ořechy. Kvůli zubům to musí mít nakrájené, tak to má v plastové krabičce, což podle mě není nic hrozného, nosí ji už pátým rokem.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.05.19 12:40

Koupila jsem si látkový ubrousek na knoflík a doma povoskovala včelím voskem. Utáhnout se dá, vejde se chleba, rohlík i kaiserka a nic z toho nevypadává, ani drobky do tašky. Budu kupovat stejnej i chlapovi. Nebo jsem mu teď dávala chleby do patentovýho sáčku z IKEA. Používám opakovaně. Vozím si do práce i snídaně, na to mám plastovou krabičku, obědy vozím ve skleněné z IKEA. Vozila bych i ty snídaně (kaše nebo jogurt s něčím), ale to by se mi taška hodně pronesla.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 07.05.19 12:42
@Pudloslava píše:
Používáte nějaké? Uvítám zkušenosti.
Představovala bych si něco, do čeho by se svačina dala utáhnout, aby se z namazaného rohlíku nevysypala šunka apod.

Mám sáčky Magsbags, jsou moc fajn.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 14:35
@Lalelale píše:
@Pudloslava napadá mě obal jako na banán atd. Sice plast, ale není to jednorázové. Nebo papírové sáčky

papírové sáčky nejsou eko, výhodu před mikrotenem mají, když se použijí alespoň 2×, což přesně se ti spíše nepovede.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 14:36
@Ou píše:
Ubrousek a krabička. POkud nechceš papírové ubrousky, tak hledej povoskované plátno.

viděla jsem dnes, zaujalo mě to, ale bála bych se hygieny, nedá se to pořádně mýt. cjtěla bych to moci bušto hodit do pračky, nebo vydrhnout ve dřezu v horké vodě.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 14:37
@jahuhudka píše:
Teď je trendy povoskovaná llátka (včelý vosk) poměrně lehce vyrobíš i doma
@ProfZav píše:
Koupila jsem si látkový ubrousek na knoflík a doma povoskovala včelím voskem. Utáhnout se dá, vejde se chleba, rohlík i kaiserka a nic z toho nevypadává, ani drobky do tašky. Budu kupovat stejnej i chlapovi. Nebo jsem mu teď dávala chleby do patentovýho sáčku z IKEA. Používám opakovaně. Vozím si do práce i snídaně, na to mám plastovou krabičku, obědy vozím ve skleněné z IKEA. Vozila bych i ty snídaně (kaše nebo jogurt s něčím), ale to by se mi taška hodně pronesla.

jak se to dotahuje?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 14:39

Na plastové krabičce mi vadí neskladnost, nedělá se nějaká harmoniková či skládací? Dále se mi to v krabičce rozsejpá, kolikrát balím do smršťovačky i do krabičky, pakárna.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34772 příspěvků 07.05.19 14:40
@Evulina píše:
Mám sáčky Magsbags, jsou moc fajn.

magbags se mi líbí, fakt to jde utáhnout pevně okolo rohlíku?
ty ubrousky - ten suchák má protikus, nebo se to chytí všude?
je to drahé.

Příspěvek upraven 07.05.19 v 14:43

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama