Estetická stomatologie - rada, zkušenosti

62
20.5.20 14:33

Estetická stomatologie - rada, zkušenosti

Ahoj,

nepracujete některá ve stomatologii, nebo nemáte zkušenost?
Můj problém je následující: horní jedničku mám bez nervu (cca 8 let) a z toho důvodu žlutou. Hodně žlutou oproti ostatním zubům, trápí mě to a chtěla bych s tím konečně něco udělat. Netuším ale jaké jsou možnosti (vybělení? nový zub?) a cena (to je pro mě také zásadní) s malým dítětem nemám ani prostor obíhat kliniky…
Neporadíte :)? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
184
20.5.20 14:51

Asi nejjednodušším a nejlevnějším řešením je tzv. vnitřní bělení, do zubu se přes ten otvor, kterým se cistili kanálky, dá na pár dní peroxidova vložka, ne vždy je tahle metoda úspěšná.
Pak lze zvažovat fazeta (tenká, keramická vrstva „nalepená“ zepředu zubu, koriguje barvu i tvar), případně korunka.
Zavolala bych svému zubaři a zeptala se na to vnitřní beleni, jestli to dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
20.5.20 15:46

@Killingpink děkuju :). To zní fajn.
Problém mám i se zubařem (svého mám přes 150km daleko, stěhovala jsem se), ale to je jiné řešení… Proto i hledám přímo estetickou stomatologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.20 19:28
@Killingpink píše:
Asi nejjednodušším a nejlevnějším řešením je tzv. vnitřní bělení, do zubu se přes ten otvor, kterým se cistili kanálky, dá na pár dní peroxidova vložka, ne vždy je tahle metoda úspěšná.
Pak lze zvažovat fazeta (tenká, keramická vrstva „nalepená“ zepředu zubu, koriguje barvu i tvar), případně korunka.
Zavolala bych svému zubaři a zeptala se na to vnitřní beleni, jestli to dělá.

Souhlas. Akorát teda moje zkušenost je taková, že je lepší dělat fazety na obě jedničky. Málokdy se to trefí tak, že to není vidět a u jedniček ten barevný rozdíl je celkem hned patrný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
20.5.20 22:04
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Souhlas. Akorát teda moje zkušenost je taková, že je lepší dělat fazety na obě jedničky. Málokdy se to trefí tak, že to není vidět a u jedniček ten barevný rozdíl je celkem hned patrný.

To rozhodně, ale Eva psala, že i cena je důležitá, tak i horší výsledek s fazetou je lepší než zabarvený zub. Značka ideál jsou fazety od pětky po pětku, to je pak nefalšovaný Holywood :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat