Za jak dlouho jste po užívání Euthyroxu otěhotněly?

188
10.4.16 18:02

Euthyrox a otěhotnění

Dobrý den,

nedávno mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy. Začala jsem brát prášky Euthyrox. Vím, že to je individuální. Ale za jak dlouho po užívání těchto prášku jste otěhotněly?

Děkuji za odpověďi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1911
10.4.16 18:14

Otěhotnět můžeš i se sníženou funkcí, otázkou je, jak bude těhotenství prosperovat :?!
Počkala bych na dobré výsledky a pak bych se vrhla na snažení ;)!

Já beru Euthyrox od svých 17let, kdy mi odoperovali půlku štˇ. žl. a těhotním bez problémů ;)!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 18:19

Mě euth. nasadil v únoru a za půl roku jsem byla v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
10.4.16 18:22

Já se s přítelem snažila rok a 3 měsíce a pak mi byla zjistěna ta šnížená funkce a doktorka mi říkala, že jsem nemohla otěhotnět kvůli tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
10.4.16 18:26

Poradila bych se s doktorkou, jestli už můžeš. A hned po zjištění těhotenství zajít na kontrolu, budou Tě víc sledovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
10.4.16 18:33

Mně před plánovaným otěhotněním zvýšili dávku léku, přitom jsem měla jen hraniční hodnoty (standardně se to prý dle praktické doktorky neřeší), o žádanku na endokrinologii jsem si musela říct kvůli jiným zdravotním problémům (naštěstí jsem to řešila cca 10 měsíců předem)… A za chvíli se nám mimi narodí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22508
10.4.16 18:59

Známá má taky odoperovanou šť. žlázu, bere substituční hormony a má tři děti. S otěhotněním ani těhotenstvím neměla problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
10.4.16 19:05

Pokud hormony pravidelně bereš a bereš správnou dávku, nemělo by to otěhotnění nijak ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.16 19:13

Beru ho od dětství a vzhledem k tomu že obě těhotenství, první před 3,5 lety cca a druhé teď, ještě hodně čerstvé byly plánované, měla jsem nařízeno že „kontrola v případě gravidity ihned“, tj. hned jak jsem to měla (při prvním) a budu mít teď s 2. potvrzené od dr., objednávám se ke svojí endokrinoložce (byla jsem u ní vždy poměrně krátkou dobu před otěhotněním, takže jsem věděla že jsem dobře kompenzovaná, ale v těhu se musí dávka navýšit, ke konci jsem brala dvojnásobek co před otěhotněním) a uvidím na kolik mi to zvedne. Chodila jsem pak na kontrolu po dvou měsících. Takže předpokládám že to teď bude podobné. V únoru mi dělala, protože se nám mimi dlouho nedařilo i přesto, že jsem po porodu brala HA (vhodnou při kojení) pouze rok a pak už nic a nějak víc snažit jsme se začali po druhých narozeninách prvního, i celkový hormonální profil na prolaktin aj. Tam bylo vše v pořádku, výsledky pak viděl i můj gyndař a taky tam neviděl problém. No a koncem března už se na mě z testu usmály dvě čárky. Nejdřív 1 samozřejmě trochu slabší ale pak už slušná a teď to tipuju že půjdu na potvrzení v 6.týdnu, stejně jako s prvním. Takže za mě euthyrox určitě překážkou není, akorát kdybys nějak výrazněji zhubla nebo přibrala (stres, cvičení, dieta, nemoc) tak se dávka musí upravit v závislosti na váze. Pak by ti nemuselo jít shodit/přibrat zpátky vůbec. Já si držím už dlouho plus mínus dvě kila stejnou, sice bych snesla i míŇ, ale evidentně to na funkci nemá vliv:-) Beru 1 denně plus 1× týdně půlku navíc. Před porodem jsem jela 1,5 tabl. euthyr.150ky denně. Akorát bacha potom po porodu se musí dávka zase snížit na původní. Neřešená snížená funkce může blokovat ovulaci. Asi chvíli trvá než se s tím tělo srovná, jak dlouho těžko říct, ale klidně bych se snažila a brala to prostě jako relaxační příjemnou aktivitu. Já už si prostě začala říkat že jestli je vše OK tak je to asi jen v hlavě a holt půjdu do práce a nechám to být, už je stejně pozdě a nestihnu to do konce RD, zkusíme to až se zaběhnu po nástupu, no a všechno je jinak:-) Omlouvám se za anonym, je to zatím opravdu jenom moje a partnerovo „sladké tajemství“…hlavně kvůli práci, nechci to hlásit a zakřiknout zase moc brzo, kdyby to nevyšlo, abych nepřišla i o práci. To by mě asi položilo…Přeju hodně štěstí, aŤ se brzy zadaří, dobře že jsi to začala řešit s dr., jsi na dobré cestě:-)

• Nahlásit
  • Citovat
6721
10.4.16 19:15

@LucieM34 euthyrox taky a dvakrát vždy první měsíc po vysazení prášku. první těhu mi ale brutálně vyskočilo TSH na 25 (doktor v tom neviděl moc problém a lehce zvýšil prášky a za dva měsíce mám zavolat na výsledky)… doktora jsem změnila, jinak ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.16 19:20

Oprava, dokonce to byl ne dvou- ale min.5tinásobek původní normální dávky. Kolegyně s tím měla taky problémy, přitom první se jim povedlo hned, ale jí se ty hormony prý rozhašily až po porodu, díky ne úplně ukončené laktaci (zvýšená hladina prolaktinu). Ale taky to s tím souvisí, jestli na to teď něco bere nevím. Ale brzy ji uvidím, tak jsem zvědavá, jak se to u ní nakonec vyřešilo, a kdyžtak dám vědět (ale raději opět takhle trapně „inkognito“, nerada bych aby se tu třeba poznala, nebo mě někdo jiný).

• Nahlásit
  • Citovat
2248
10.4.16 19:25

Před otěhotněním jsem Euthyrox brala cca 2 roky (autoimunitní příčina, pojí se to s DMI), na jedné kontrole jsem doktorce řekla, že bychom se rádi začali snažit. Zvýšila mi trochu dávku, otěhotněla jsem na první pokus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
10.4.16 22:38

Se štítnou žlázou se léčím od osmi let. S otěhotněním ani těhotenstvím jsem problémy neměla, jen jsem byla v těhotenství víc sledovaná a upravovali mi dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
11.4.16 21:15

A myslíte si, že můžu užívat prášky a přitom pít čaj Kontryhel? Já vím, je to jen čaj, ale další měsíc se to nepovedlo a tak tomu chci nějak pomoct :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
11.4.16 21:20

@LucieM34 Kontryhelový čaj piju běžně. Jeden čas jsem se s ním prolívala horem spodem. Jinak k prvnímu těhotenství - nevím teda, zda to bylo tím, ale v létě dovolená u moře, pak mi paní ve zdravěnce v srpnu doporučila chlorelu japan a v září se zadařilo. Já nedám na moře v těchto věcech dopustit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama