Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Ahojky,
Mohla bych poprosit o radu..jak je to s exekuci, když mám smlouvu na dpc? Pracuji pres agenturu a mám smlouvu na dpc. Může mi exekutor skočit na tento plat???dekuji
@SluneLu Obecne vzato, ano muze. Pokud je to tvuj jediny prijem, tak musi nechat nezabavitelnou castku.
@SluneLu. Proč by nemohl? Jednou dlužíš peníze a je potřeba je zaplatit.
Stále tady čtu jak to udělat aby exekutor vzal co nejméně. Ale nenašla jsem nic v tom smyslu-mám dluhy a chci co nejrychleji vše uhradit.
Nesplácení dluhů ani finanční negramotnost sice nejsou trestné, maření rozhodnutí soudu ale ano. Zatajení příjmu může být hodnoceno jako poškozování věřitele.
Ani okrajově nechápu smysl takového počínání. Exekutor není žádný skokan, ale pomocník věřitele pro případ, že dlužník neplatí, ignoruje veškeré výzvy i právoplatný rozsudek. Dlužník by měl mít ve vlastním zájmu snahu dluh co nejdřív zaplatit a ne si ke správě svých financí ještě platit exekutora a dluh nechat narůstat o úroky z prodlení.
@JTom @lasička1 exekuci si snažím platit, ale ne vždy poslu plnou castku- složitá situace. Tak me zajímá jestli mi i presto může skočit na plat
Samozřejmě, může. Jediné, co ti musí nechat je nezabavitelné minimum. Tady se zohledňuje taky to, jestli jsi samoživitelka a kolik máš dětí. Ale DPČ je příjem jako každý jiný, takže i ten ti může osekat.