Exekuce - co s ní?

Anonymní
11.4.16 11:50

Exekuce - co s ní?

Dobrý den,

Mám velký problém. Dlouho jsem žila v zahraničí a neměla jsem si jak vybírat poštu. Před 2 měsíci jsme se vrátili zpět do Čech a po založení účtu jsem se dozvěděla, že je na mě vystavená exekuce. Jedna na zdravotním a jedna je moje blbost z doby kdy mi bylo 18 let. Jedna je 23 tis a druhá 30tis. Psala jsem exekutorům a nepovolili mi splátkový kalendář, řekli, že mám splácet maximu na účet pod VS, co mi poslali a že to zohlední při výkonu exekuce.

Problém je, že jsem v 6.měsíci na rizikáči, takže máme jen přítele plat, takže splácíme fakt po malých částkách, pak až budu mít rodičák, tak to pujde rychleji. Nicméně moje otázka je pro ty, co mají s exekucema zkušenosti. Mám šílenej strach a ani nespím, že sem prostě přijdou a vezmou nám věci. Dá se tomu nějak vyhnout? Mám zkusit neotvírat když přijdou? Nebo to bude akorát horší? Prosím, o radu jsem fakt zoufalá, ani nespím. Máme dva notebooky, přítel potřebuje na práci a jeden je 10 let starej kšunt, kde si přehrává pohádky malá, prý nám mohou vzít i varnou konvici nebo mikrovlnku. :,( Jsem z toho fakt hotová.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2011
11.4.16 11:57

Prvně bych šla za advokátem. ten poradí, co a jak. No, máš nějaký majetekek, Pozemky, spoření aj? To vše zablokujou. Já měla tu,,čest´´ řešit exekuci v mém velmi blízkém okolí. A povím ti, je to fakt verbež. (exek. úřad Přerov-Vrána) katastrofa. Ale neboj se, konvici, mikrovlnu, lednici-to ti nevezmou. Ta částka není tak vysoká. Vím, že je to mazec, ale v rodině by ti někdo nepůjčil? abys to zaplatila a pak splácela bez stresu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 11:59

@Anonymní ja mam teda s exekutorama jen dobre zkusenosti, kdyz pominu to ze jsem jima nacpala svou blbosti ta pul milionu. Pokud s nimi komunikujes, a platis, tak si pro veci fakt neprijdou. Veci berou tem co nemaji praci, zadny prijem, hraji si na schovku…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.16 12:05

Klíííd, pokud komunikuješ a máš alespoň snahu to splatit, tak kvůli 50ti tisícům určitě nepřijdou. Za to jim stát nebudete. K nám domů nikdo nikdo nepřišel ani u exekuce na půl milionu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.16 12:38

@eviska22 U pana Vrány mám těch 30tis, ale tam se nedokážu dovolat a nebo napsat email, píšou na stránkách, že to převzal někdo jiný, pokouším se o to už měsíc bezúspěšně. Já mám strach hlavně, protože mi zablokovali účet a nechtějí souhlasit se splátkama, tak se bojím, aby to nebyl někdo, kdo nemá slitování.

A jinak pro obě anonymní, nevlastní sestra říkala, že jim přišli z Přerova až pro věci na exekuci jen za 20tis. Tak z toho mám noční hrůzy, no. :(

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.16 12:50

No tak já poslala na bývalého exekutora kvůli 37 tis. neplatil výživné a zabýval se tím. Tak že bych se nespoléhala, že nepřijdou, ale co zabavěj ti jen to co nepotřebuješ nutně k životu a pokud doloží přítel účty na označené
věci nemůžou mu to zabavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 12:51
@Anonymní píše:
@eviska22 U pana Vrány mám těch 30tis, ale tam se nedokážu dovolat a nebo napsat email, píšou na stránkách, že to převzal někdo jiný, pokouším se o to už měsíc bezúspěšně. Já mám strach hlavně, protože mi zablokovali účet a nechtějí souhlasit se splátkama, tak se bojím, aby to nebyl někdo, kdo nemá slitování.A jinak pro obě anonymní, nevlastní sestra říkala, že jim přišli z Přerova až pro věci na exekuci jen za 20tis. Tak z toho mám noční hrůzy, no. :(

Vrána skončil k 31.3.2016, Zkus se obrátit na Lukáš Jícha Přerov, prý přebral jeho agendu

• Nahlásit
  • Citovat
508
11.4.16 13:02

Pracovala jsem v podobném oboru a je to asi tak, že každý exekutor je jiný. ale řekla bych, že prvotně zabaví účet, pak příjmy nad výši životního minima a pak až to ostatní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
11.4.16 13:03

Pokud exekutor bude znát tvoji adresu, je pravděpodobné, že tě navštíví. Ne, aby si něco odvezl (má sklady plné k prasknutí, tento způsob exekuce není účinný), ale kvůli psychickému nátlaku. Divila by ses, kolik dlužníků najednou peníze sežene hned a všechny, když přijede vykonavatel s náklaďákem SOUDNÍ EXEKUCE, pokud možno v doprovodu policie, divadlo pro celé okolí… tohle dlužník už zažít nechce, peníze schrastí. Účinný typ psychického teroru.

• Citovat
  • Upravit
22837
11.4.16 13:30

Popravdě, kvůli 50 tisícům bych se s exekutory moc nedohadovala - jakákoliv exekuce bude jen navyšovat poplatky. Pokud nic nevlastníš a na účet ti chodí jen mateřská/nemocenská (není tedy z čeho pořádně brát), tak by se mohlo stát, že zazvoní u dveří. A zabaví ti věci, které prodají za pár šupů, dluh se moc neumaže a ty přijdeš o mnoho věcí, které kupovat nové vyjdou sakra draho.

V tomto případě bych se pokusila dohodnout s partnerem (nebo kýmkoliv, kdo by byl ochotný), aby ti peníze půjčil, nebo si je půjčil s tím, že to budeš splácet ty. Pořád lepší než exekutor, co ti zabaví noťas a televizi a vydraží je po dvou stovkách kus… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 17:11

Vy jste zili v zahranici a nemate nasporeno 50 tis??? ja jsem jako auapir necely rok a mam uz skoro 200 tisic…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.16 18:11
@Anonymní píše:
Vy jste zili v zahranici a nemate nasporeno 50 tis??? ja jsem jako auapir necely rok a mam uz skoro 200 tisic…

Nemáme naspořeno nic. Nájem byl drahej, jídlo taky a plat mizernej, proto se vracím zpět. Respektive měli jsme, ale za to jsme nakoupili lednici, pračku a zaplatili kauci tady v ČR + jeden měsíc jsme ani jeden nepracovali, takže to padlo na jídlo a nájem. Ale nebyla to žádná zázračná suma. V zahraničí není líp jak tady. Teda asi jak kde. A vy jste asi taky sama bez dítěte, takže ušetříte jak na bydlení (třeba stačí pokoj pro jednu), tak na jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.16 18:19

@CokeLady To asi adresu znát budou, musela jsem si tu dát trvalé bydliště. Takže asi přijdou. :( Otázka je kdy.

@Mar__tanka1983 Bohužel to přesně vím, třeba jeden notebook je starý asi 4 roky, druhý pro dceru těch 10 no, takže maj cenu 00 nic a přitom nové budou stát šílené peníze. Proto se tomu chci nějak vyhnout, bohužel když mi nepovolili ani splátky, tak nevím jak. Kde si půjčit bohužel nemáme jak a od banky nám půjčku nedají, protože přítel je stále ve zkušební době v práci a jsme tu jen dva měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
11.4.16 18:45

@Anonymní

No tak jestli jsi natolk poctviý dlužník, že dokonce bydlíš na adrese trvalého pobytu, tak jsi hrozně dobře dohledatelná. Takový ty typický dlužníci, co mají adresu na úřadě a pak se co půl roku stěhují, s těmi je to horší, ale on samozřejmě i vzhledem k tomu, že dělá službu tvému věřiteli, tak když nevymůže brzy tvou úhradou, nebo zabráním účtu, spoření atd, tak v rámci správného vymáhání a rychlého vymožení pro oprávněného vykoná mobilárku = osobní olepení, případně odvoz movitých věcí.

• Citovat
  • Upravit
2011
13.4.16 10:21
@Anonymní píše:
Vrána skončil k 31.3.2016, Zkus se obrátit na Lukáš Jícha Přerov, prý přebral jeho agendu [/citac @Anonymní tady máš kontakty, http://www.eujicha.cz/ a držím palce
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama