Exekuce na plat bez životního minima

Anonymní
29.8.21 10:28

Exekuce na plat bez životního minima

Zdravím, můj bratr v mládí s otcem nasekal hluhy které nikdo neplatil. Teď ve 22 dostal exekuci, z platu mu nedávají ani minimim, dostává 4 000. Nemá ani na nájem a nikdo z rodiny ho živit nemůže. Na nějaké dávky co jsem pochopila také nemá nárok a vůbec teď nevíme co bude. Bratr si sám nic nevyřídí, má jednodušší hlavu. Jde proti tomu něco dělat aby dostával aspoň to minimum nebo se nemá cene s exekutory dohadovat. Jak to bude když si najde ještě nějakou brigádu, budou mu z toho také strhávat? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27078
29.8.21 10:31

Tak minimum ale není aby měl i na nájem, to je kolem 4000 :nevim: a dluhy nikoho nezajímají, na dávky se počítá celkový příjem. Co oddlužení a insolvence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
29.8.21 10:41

Kolik toho dluží? co otec když ho do toho dostal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
29.8.21 10:41

Dluhova poradna :nevim: a zůstávat by mu mělo něco kolem 9-10 tis myslím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32565
29.8.21 10:45
@jahuhudka píše:
Dluhova poradna :nevim: a zůstávat by mu mělo něco kolem 9-10 tis myslím :think:

Zivotni minimum je 3860.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
29.8.21 10:52
@vokishka píše:
Zivotni minimum je 3860.

Jo ale co vím, počítají tam prave i nutnost bydlení
https://www.penize.cz/…elne-minimum#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
29.8.21 10:54
@Anonymní píše:
Zdravím, můj bratr v mládí s otcem nasekal hluhy které nikdo neplatil. Teď ve 22 dostal exekuci, z platu mu nedávají ani minimim, dostává 4 000. Nemá ani na nájem a nikdo z rodiny ho živit nemůže. Na nějaké dávky co jsem pochopila také nemá nárok a vůbec teď nevíme co bude. Bratr si sám nic nevyřídí, má jednodušší hlavu. Jde proti tomu něco dělat aby dostával aspoň to minimum nebo se nemá cene s exekutory dohadovat. Jak to bude když si najde ještě nějakou brigádu, budou mu z toho také strhávat? Děkuji

Kontaktovat charity, ať má aspoň jídlo. A pokud je jednodušší, myšleno, že má MR, pak ID.

Příspěvek upraven 29.08.21 v 10:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32565
29.8.21 10:54
@jahuhudka píše:
Jo ale co vím, počítají tam prave i nutnost bydlení
https://www.penize.cz/…elne-minimum#…

Tak je to asi 7900. Tak ale pokud ma normakni exekuce, tak snad vi, kolik mu maji nechat a nestrhnou vic, ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
29.8.21 10:58

@vokishka ukazuje místo při platu 15 tis, bez deti s přednostní pohledávkou 10250 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 11:23

@ka2ka otec má sám dluhy

• Citovat
  • Nahlásit
2077
29.8.21 11:31
@Anonymní píše:
Zdravím, můj bratr v mládí s otcem nasekal hluhy které nikdo neplatil. Teď ve 22 dostal exekuci, z platu mu nedávají ani minimim, dostává 4 000. Nemá ani na nájem a nikdo z rodiny ho živit nemůže. Na nějaké dávky co jsem pochopila také nemá nárok a vůbec teď nevíme co bude. Bratr si sám nic nevyřídí, má jednodušší hlavu. Jde proti tomu něco dělat aby dostával aspoň to minimum nebo se nemá cene s exekutory dohadovat. Jak to bude když si najde ještě nějakou brigádu, budou mu z toho také strhávat? Děkuji

A to má na plat nebo mu to nechává banka?? Protože ta částka by měla být rozhodně vyšší i při přednostní pohledávce, pokud má na plat :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32565
29.8.21 11:51
@jahuhudka píše:
@vokishka ukazuje místo při platu 15 tis, bez deti s přednostní pohledávkou 10250 :nevim:

Divne, ja nasla prave nezabavitelne minimum, to je tech necelych osm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
29.8.21 11:53

Nezabavitelna částka na jednoho je 7 873 czk, máš k dispozici exekuční příkaz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12836
29.8.21 12:43
@vokishka píše:
Divne, ja nasla prave nezabavitelne minimum, to je tech necelych osm

To není divny, je nezabavitelna částka a co je nad ni, tak se pak podle stanovených pravidel rozděluje mezi věřitele a dlužníka. Cim vic dlužník vydělá, tím víc mu zůstane, dokud se to nedostane k další hranici, tzv. částce zabavitelne bez omezení.

Bratr ať si dojde do dluhove nebo občanské poradny. Srážku nepočítá exekutor, ale mzdová účetní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 12:57

@Elishka1 v papírech co má není vůbec kolik mu měsíčně strhávají, jen dlužná částka.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat