Exém - co vám u dětí zabralo?

Anonymní
11.4.21 21:07

Exém - co vám u dětí zabralo?

Dobrý večer,

naši malé (20m) se objevil v podkolení nejspíše exém. Mazali jsme sudokrémem, bepantenem, biodermou na exém, zinkovou mastí. Nic moc extra nezabralo, nejvíc asi sudokrém, ale exém nemizel, spíše se jen nezhoršil. Dr nám dala tedy doporučení na sprej: cutozinc ichtamo. Mažu 3-4× denně asi týden a půl a vůbec se to nelepší, spíše naopak se to rizlézá. Řeším zatím vše s obvodní, na kožní jsem zatím nešla. Každopádně nám nyní nabízela mast s kortikoidy.
Prosím o radu, co vám zabralo za léky na exém (klidně i na předpis), zda se vám osvědčila mast s kortikoidy a zda zmizel exém úplně nebo je to u dětí stále se opakující problém.
Děkuju

Foto - cca před 14 dny. Nyní 2× větší i na stehýnku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7458
11.4.21 21:10
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

naši malé (20m) se objevil v podkolení nejspíše exém. Mazali jsme sudokrémem, bepantenem, biodermou na exém, zinkovou mastí. Nic moc extra nezabralo, nejvíc asi sudokrém, ale exém nemizel, spíše se jen nezhoršil. Dr nám dala tedy doporučení na sprej: cutozinc ichtamo. Mažu 3-4× denně asi týden a půl a vůbec se to nelepší, spíše naopak se to rizlézá. Řeším zatím vše s obvodní, na kožní jsem zatím nešla. Každopádně nám nyní nabízela mast s kortikoidy.
Prosím o radu, co vám zabralo za léky na exém (klidně i na předpis), zda se vám osvědčila mast s kortikoidy a zda zmizel exém úplně nebo je to u dětí stále se opakující problém.
Děkuju

Mrkni sem: http://verazikova.cz/…-kvasinku-2/

Jen mazani nepomuze. Hlavne ne kortikoidy. I tady ona pise zinek! Coz sama rikas, ze zabiralo nejvic. Hlavne nemasti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
11.4.21 21:16

Tohle jsme resili loni s dcerou. Mazali jsme jak sileni a stejne skoncila na kortikoidech… Zkuste mast Linola nebo jak se jmenuje, doporucila nam to primo kozarka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
11.4.21 21:21

Kortikoidy určitě ne, to je zbytečné. Nepřehřívat, zapaření udělá tak 3/4 problému. A co vypisuješ za krémy, mají prostě účinnou látku zinek - vysušuje. Čím víc je na to nabalených vonných a pomocných látek, tím víc to může dráždit. Takže třeba čistá zinková mast a co nejvíc větrat. Případně tekutý pudr. Až to začne dělat úplně suché šupiny, nechte to bez mazání. Bacha na ureu, ta je často v těch mastích na ekzémy a je celkem dráždivá.

Příspěvek upraven 11.04.21 v 21:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34235
11.4.21 21:28

Dcera 3,5 roku má silný atop. Vypozorovat a vyloučit alergeny, nekoupe se, jen sprchuje, syndet bez mýdla Laroche Posay a k namazání Excipial s ureou.
Kortikoidy občas má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3321
11.4.21 21:29

Exém???
Ekzém, kdyby to někoho zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
11.4.21 21:35

Koupele v hypermanganu a poctive mazat, mame Atopinal od Hadka.
Plus to hodne ovlivnuje strava, chce to ubrat cukry a pridat idealne listovou zeleninu, take zkusit vypozorovat, co ji to zhorsuje.
Obleceni jen bavlna, setrny prasek, zadna avivaz.
A opatrne s ockovanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6849
11.4.21 21:48
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

Děkuju

Spíš než čím mazat, res příčinu a ta je nejčastěji z jídla, nebo pracího prášku případně prostředí, kde žijete. Místo na kožní bych zašla na alergologii. A mast s kortikoidy volila jako poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 22:01

Na ekzém v akutní fázi zaberou jedině kortikoidy. Stačí tři dny mazat a zlepšení je o 100%. Poté stačí promazávat, mně se osvědčila Bioderma, Linola, Excipial, Exomega. Pokaždé zabírá něco, chce to zkoušet. Kdo prosazuje bez kortikoidů za každou cenu, evidentně to nikdy nezažil na vlastní kůži.
Vypozorovat alergen je moc pěkná rada, ale mně se to za 30 let nepodařilo, pokaždé je to něco jiného a stačí i zkrátka zima a je to. U syna taktéž.
Tím, že mám sama tu zkušenost, tak syna v akutní fázi prostě pár dní mažu kortikoidama a je to pro tělo mnohem menší stres, než neustále zdlouhavě mazat jednou mastičkou za druhou. Syn je už starší a je schopen si to pod koleny přes noc rozškrábat tak, že má krvavé šrámy 1cm široké a 10 cm dlouhé, opravdu hrozné.
Já jsem teď v 8. měsíci těhotenství a kortikoidy nemůžu, a za těch 8 měsíců jsem vyzkoušela všechno „neškodné“ a je to taková bolest a utrpení a exém se mi rozlezl do obřích rozměrů. A věřte, že kolikrát namažu a okamžitě to musím smýt, jak to svědí. A to mi třeba den předtím ta mastička nevadila. Takže já bych se masti s kortikoidy zuby nehty nebránila, ten pocit úlevy je obrovský..

• Citovat
  • Nahlásit
935
11.4.21 22:21

Na taková ložiska už bohužel jedině kortikoidy. Po ústupu preventivně promazávat kvalitní a neparfémovanou mastí (nám míchají cosi do velké krabičky přímo v nemocniční lékárně). Do sprchy olejíček od Biodermy:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
11.4.21 22:23
@janickaIII píše:
Spíš než čím mazat, res příčinu a ta je nejčastěji z jídla, nebo pracího prášku případně prostředí, kde žijete. Místo na kožní bych zašla na alergologii. A mast s kortikoidy volila jako poslední možnost.

To je druhá věc, velmi často jde o potravinové alergie. A dceři se ekzémy zhoršovaly pokaždé, když byla ve stresu, to byla více olezlá (zkoušení, plánovaný zákrok apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 22:26
@Anonymní píše:
Na ekzém v akutní fázi zaberou jedině kortikoidy. Stačí tři dny mazat a zlepšení je o 100%. Poté stačí promazávat, mně se osvědčila Bioderma, Linola, Excipial, Exomega. Pokaždé zabírá něco, chce to zkoušet. Kdo prosazuje bez kortikoidů za každou cenu, evidentně to nikdy nezažil na vlastní kůži.
Vypozorovat alergen je moc pěkná rada, ale mně se to za 30 let nepodařilo, pokaždé je to něco jiného a stačí i zkrátka zima a je to. U syna taktéž.
Tím, že mám sama tu zkušenost, tak syna v akutní fázi prostě pár dní mažu kortikoidama a je to pro tělo mnohem menší stres, než neustále zdlouhavě mazat jednou mastičkou za druhou. Syn je už starší a je schopen si to pod koleny přes noc rozškrábat tak, že má krvavé šrámy 1cm široké a 10 cm dlouhé, opravdu hrozné.
Já jsem teď v 8. měsíci těhotenství a kortikoidy nemůžu, a za těch 8 měsíců jsem vyzkoušela všechno „neškodné“ a je to taková bolest a utrpení a exém se mi rozlezl do obřích rozměrů. A věřte, že kolikrát namažu a okamžitě to musím smýt, jak to svědí. A to mi třeba den předtím ta mastička nevadila. Takže já bych se masti s kortikoidy zuby nehty nebránila, ten pocit úlevy je obrovský..

Přesně tak. Já řeším ekzém u sebe. Již půl roku hledám cokoliv, co by mi pomohlo a pořád nic. Vždy to začne vypadat, že nějaká mast zabrala, ale po pár promazani je to zase horší. Děkuji Bohu, že to nezdedily děti, protože bych se zbláznila z toho, že jim nemůžu pomocí. A už vidím uživatelky, které toto nikdy nezažil a radi vypátrat příčinu, jak by patraly a nestačili se zmírnit bolest a svědění…

• Citovat
  • Nahlásit
1914
11.4.21 22:36

Nám (několika členům rodiny) na ekzém opravdu pomáhají nejlépe kortikoidy. Po nějaké době mazání ložisko zmizí, ale může se to vrátit na stejné nebo i na jiné místo.

Na alergologii zajít můžeš, ale je možné, že tam nic nezjistí a stejně tě pošlou na kožní. Stejně tak je možné, že zajdeš na kožní, ten ti předepíše mast, ale stejně doporučí vyšetření u alergologa.

Bohužel se nám také nedaří léčit jen přírodně, ale je pravda, že účinky dietních opatření se poznají až třeba po několika měsících, na rozdíl od kortikoidů, kde to je znát po pár namazáních. Jedna naše příbuzná, která dost dbá na zdravou výživu, si myslí, že se jejím dětem zlepšily ekzémy a další problémy po omezení moučných jídel, cukru a mléčných výrobků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
11.4.21 22:40

Pokud chcete poradit, co pomohlo (vylecilo)me deti, napiste mi soukromou zpravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 22:50

My jsme zkusili všecko, od konopných mastí, lopuchových, koupání v kozím mléku, moře a milion dalšího. Skončili jsme u kortikoidů.
Pomohly nám termály. Na doporučení Dr, že u některých to zabere. Podhájská na Slovensku, je tam slaná voda. Ideálně jaro nebo podzim, na 14 dní. Od té doby máme klid, už 10 let.
Ale počítat s tím, že nejdřív se to hodně zhorší, tak se toho neleknout a neodjet.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat