Extrakce zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 18:56
Extrakce zubu

:nevim: Zdravím chtěla jsem se prosím zeptat jaké antibiotika vám pomohli po chirurgické extrakci osmičky děkuji za odpoved

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bartsch
Závislačka 5000 příspěvků 01.06.19 18:58

Mám vytrhnuté 3 osmičky a žádné ATB jsem nebrala.

AnastazieB
Echt Kelišová 8727 příspěvků 01.06.19 19:02

To asi záleží na doktorovi, jaký předepíše, ne? Měla jsem teď v týdnu náročnou extrakci a dostala jsem Dalacin C 300mg.

jahodova.limonada
Povídálka 38 příspěvků 01.06.19 19:03

Mám všechny venku, spodní po jednom a horní obě najednou. Všechny osmičky byly neprořezané, takže vysekávání na čelistní chirurgii, tam jsem dostala umrtvovací injekci, hup šup a čau. Nic na bolest, žádná atb, ledovat, ledovat, ledovat. Dá se to a stačí to, ale fakt ledovat pořádně. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 19:06

Ahoj holky muzu se zaptat jak probiha ta extrakce? Rozdrolila se mi stilicka a zustal jen koren. Jak se to v takovem pripade dostava ven? Mam strach ze uz ted nespim a nemuzu jist. Boli to moc? Prosim anonym stydim se ze se bojim jak mala holka :?

bartsch
Závislačka 5000 příspěvků 01.06.19 19:10
@jahodova.limonada píše:
Mám všechny venku, spodní po jednom a horní obě najednou. Všechny osmičky byly neprořezané, takže vysekávání na čelistní chirurgii, tam jsem dostala umrtvovací injekci, hup šup a čau. Nic na bolest, žádná atb, ledovat, ledovat, ledovat. Dá se to a stačí to, ale fakt ledovat pořádně. :kytka:

Jojo, já ledovala 2 dny :D A bylo to v pohodě. Nejdřív byla extrakce horní vlevo a po měsíci horní vpravo a dolní vpravo najednou. Na horní zabrala normální umrtvovací injekce, ale na dolní nezabrala a musel to umrtvovat injekcí snad až někde skoro v krku, umrtvil tak celou půlku tváře :D

AnastazieB
Echt Kelišová 8727 příspěvků 01.06.19 19:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky muzu se zaptat jak probiha ta extrakce? Rozdrolila se mi stilicka a zustal jen koren. Jak se to v takovem pripade dostava ven? Mam strach ze uz ted nespim a nemuzu jist. Boli to moc? Prosim anonym stydim se ze se bojim jak mala holka :?

Byla jsem teď v týdnu, taky to byl už léta rozpůlený, mrtvý zub, který se začínal rozpadat. Tahal ho třičtvrtě hodiny, ale nebolelo to, měla jsem injekce. Bylo to nepříjemné, pořád otevřená pusa a tak, ale to samotné trhání nebolelo.

bartsch
Závislačka 5000 příspěvků 01.06.19 19:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky muzu se zaptat jak probiha ta extrakce? Rozdrolila se mi stilicka a zustal jen koren. Jak se to v takovem pripade dostava ven? Mam strach ze uz ted nespim a nemuzu jist. Boli to moc? Prosim anonym stydim se ze se bojim jak mala holka :?

Mně se jedna dolní náhle odlomila (to už jsem čekla na termín extrakce) a zůstala tam z ní asi třetina, bála jsem se, co s tím bude dělat, zubař nějak odhalil dáseň a zub vytáhl. Šlo to rychle. Byla jsem u úžasného a zkušeného stomatochirurga, bylo to v pohodě ;) Ale taky jsem se před tím bála. Jenže díky té odlomené stoličce jsem měla pěknou bolest trojklaného nervu, to byl očistec a já se na tu extrakci i těšila :?

Uživatel je onlineElzaaa
Kecalka 265 příspěvků 01.06.19 19:26

@AnastazieB @bartsch dekuji moc za info jeste jsem na trhani nebyla a injekci jsem mela jen jednou za zivot tak se bojim. Ale zvladnout to musim nez se mi to nejak zaniti. A jak odhaluje tu dasen to taky neboli. Jako pocitam s tim ze to bude bolet jen se bojim aby to bylo aspon trochu snesitelne. A uz se odtajnim no co boji se asi kazdy je to prirozene

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 01.06.19 19:28
@jahodova.limonada píše:
Mám všechny venku, spodní po jednom a horní obě najednou. Všechny osmičky byly neprořezané, takže vysekávání na čelistní chirurgii, tam jsem dostala umrtvovací injekci, hup šup a čau. Nic na bolest, žádná atb, ledovat, ledovat, ledovat. Dá se to a stačí to, ale fakt ledovat pořádně. :kytka:

ja sice nafasovala prasky proti bolesti a delali mi tak zle, ze jsem radsi byla bez. Ledovat jsem neledovala. Prvnich pet dnu to bylo nejhorsi, huba natekla tak, ze jsem kvuli otoku nemohla otevrit pusu, takze jsem ani moc nejedla. Stejne mi bylo tak zle, ze jsem nemela hlad. Do toho migrena jako das z te nekoncici vsudepritomne a neutuchajici bolesti.

No slastny to zazitek. A tak jsem to prezila bez veskere medikace a to my taky sekali ceslist cca 40min, nez se jim to povedlo extrahovat.

ATB jsem teda mela a osobne to povazuju za nutnost. Pri tak velke otevrene rane v ustni dutine, ktera je zamorena bakteriemi si to bez ATB nedovedu predstavit.

jahodova.limonada
Povídálka 38 příspěvků 01.06.19 19:43

@warita však Dr. to jistě vyhodnotí dle stavu a udělá to nej, když vyhodnotí, že to je na atb, tak je dá. ;) Mě to všechno vytáhli v ÚVN na tý čelistní chirurgii s tím, že v puse se to prej dobře hojí. Všechny byly naležato a nevyklubané, ďouřa byla obr, ale to sešili. Byla jsem tam fakt pár chvilek, do šatny do andělíčka, lehnout na stůl, injekce, hup rup max 10min a čau a u šatny už stepoval další pacient. Ale záleží jak je zub uložen, jak je dr zručný a asi i nějaký to štěstí (aby se pak do toho nedala nějaká infekce a tak). Otok je běžný, na to pomáhá to ledování. Pamatuju, že pár týdnů bolel třeba hluboký předklon, jak se tam hrnula krev, ale to je taky běžný. Nebudeme tu tazatelku strašit. :mrgreen: Asi se všechny shodneme, že ve finále to byla úleva a za pár chvil bolení to stálo. :kytka:

yarenka777
Kecalka 243 příspěvků 01.06.19 19:59

Šla jsem k novému stomatologovi s tím, že se mi ulomil kousek skloviny na horní stoličce vpravo. Udělal RTG a sdělil mi, že to není sklovina, ale dvě stoličky vedle sebe prasklé. (Byla jsem u tohoto zubaře poprvé, neznala jsem ho.) A že stoličky musí ven. Píchl mi 2 injekce a než jsem stačila strávit tu situaci, že mne budou čekat 2 implantáty, zatnula jsem dlaně a než jsem se nadála, byly oba zuby venku a jen jeden steh. Když ni po pár minutách-opravdu to netrvalo víc než 10 minut, že je hotovo. Pořád jsem čekala, že to bude bolet až to přijde k sobě, ale nic. Ani prášek, ani ATB. Jako by mě nic nedělal. Tak ze mne vypadlo, že „Raději půjdu k němu než ke gynekologovi“. Začal se smát, že to ještě neslyšel. Fakt vůbec žádná bolest. A večer jsem měla normální večeři. To mám 67 roků a tak super zubaře jsem nikdy nezažila. jsem ráda, že jsem už natrvalo jeho pacientkou. Nemusíte mě věřit, ale než jsem se začala bát, bylo nejen po akci, ale už mám i vytažený steh. Opravdu bezbolestně. Přeji vám všem opravdu takového zubaře.

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 01.06.19 20:03

@yarenka777 nejak nechapu to spojitost s osmickou? To totiz neni trhani obyc zubu.

bartsch
Závislačka 5000 příspěvků 01.06.19 20:16

@Elzaaa Jakoukoliv akci se zuby dělal až po umrtvení ;) Ta příprava trvala déle než samotné vytažení :D Ta horní (nerozlomená) trvala déle, měla zahnutý kořen, ale ten zubař na to měl takové hmaty :D A pořád u toho povídal, asi aby mě rozptýlil :lol: Řešil, jak je drahé máslo a že ty zahraniční šmejdy kupovat nebude :mrgreen: Bolest to až tak hrozná potom nebyla, 2 dny jsem si brala 3× denně Ibalgin rapid a hlavně pořád ledovala. A neoteklo to. Otevřít pusu jsem měla problém jen ten první den a noc.

Bubla_Bučková
Kelišová 6723 příspěvků 01.06.19 20:17

@Elzaaa neboj neboli to, injekce to opravdu úmrtvi. Na doma led a ibuprofen do zásoby. I když to trvá více minut, nic to není. Promluv dopředu s doktorem, domluvte, že kdyby něco zvedneš levou ruku a bude to dobrý ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama