Extrakce zubu v těhotenství

21
15.7.21 10:22

Extrakce zubu v těhotenství

Ahoj, v neděli jsem byla na vytržení moudraku. Od té doby mam tvar nateklou ale jde mi spíš o to, že bolest jsem cítila jen když ustupovala anestezie jinak to bylo ok a na včerejšek už jsem nespala protože od té doby přetrvává neskutečná bolest. Paralen nezabírá a chlazení na tuhle bolest taky nepomáhá. Mě nikdy zub netrhali natož v těhotenství tak nevím jestli plašit nebo je to normální. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15.7.21 10:24

@Gabca56666 omlouvám se, že neporadím, ale zubařka mě včera strašila, že možná bude muset ven jedna osmička. Že mi utlačuje ostatní. Jenže jsem ve 3. měsíci. To ti dělali v celkové narkoze nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
15.7.21 10:27

@mandle-v-cokolade Dali mi lokální k zubu a penicilinove antibiotikum. Potvrdil mi i gynekolog, že to není nijak závadné pro dítě. Podle mě je horší ta bolest potom. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
15.7.21 10:37

4 dny už je dost dlouho aby to bolelo tak hodně. Asi bych zašla k zubaři at to omrkne. Já tak měla po trhaní zubu zánět v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
15.7.21 10:37

@Gabca56666 zkus vyplachovat, ale jemne! zadny vcucavani a rychly prevalovani tekutiny v puse… idealne neco s alkoholem aby to otupilo bolest a rychleji se to hojilo… a pripadne volat na zubni jestli muzes zitra prijit na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
15.7.21 10:39

A v kolikátém jsi? Mě při bloklych zádech a při bolestech hlavy byl povolen Ibalgin 400mg a to až do začátku 3 trimestru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.7.21 10:40

Já bych tam zašla znovu, ať na to mrknou. 4 dny po extrakci už jsem ani nevěděla, že mi něco trhali.. Může tam být zánět a to sama jako těhotná nevyléčíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
15.7.21 10:40

Taky jsem musela ve 4. měsíci jít trhat osmičku.
Prý se to musí vytáhnout, než se tam dostane zánět, to bolí víc.
Po vytržení to opravdu týden tak bolí.
Zkus vyplachovat Tamtum verde
Nezbývá, než to vydržet.

Příspěvek upraven 15.07.21 v 10:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
15.7.21 10:41

@Leenvecka Ja byla v utery na kontrole to byli dva dny po extrakci. Vše Ok a pak to začalo bolet. Jinak doktor mi zakázal vyplachovat, nejlip čistit zuby bez zubní pasty abych nemusela vyplachovat. Nicméně já nesnesu chuť alkoholu tak třeba ústní vodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
15.7.21 10:43

@Markéta188 Právě no akorát teď po vytržení mi přijde ta bolest horší než když v něm byl ten zánět. A prý mě to samé čeká na druhé osmičce nejlíp po porodu 😂 no ani mě nehne po tyhle zkušenosti. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
15.7.21 10:44
@Gabca56666 píše:
@Leenvecka Ja byla v utery na kontrole to byli dva dny po extrakci. Vše Ok a pak to začalo bolet. Jinak doktor mi zakázal vyplachovat, nejlip čistit zuby bez zubní pasty abych nemusela vyplachovat. Nicméně já nesnesu chuť alkoholu tak třeba ústní vodu?

Určitě si tam zavolej, můžeš mít tzv suché lůžko a to bolí jako kráva a nic s tím sama nezmůžeš, natož v těhotenství kdy nemůžeš bejt týden na analgetikách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
15.7.21 10:46

Trhali mi všechny 4 osmičky postupně, 4 dny po bych se bála, že už je v tom zánět, nebo suché lůžko. Kup si ústní vodu s clorhexidinem (Corsodyl, Parodontax Extra,..), nekloktat, jen v puse převalovat, chvíli podržet na ráně. S zánětem, nebo suchým lůžkem budeš ale muset znovu k zubaři, aby dal nějaká antibiotika a popřípadě obnovil krevní sraženinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
15.7.21 10:49

@Gabca56666 hele me zubar taky rikal, ze vyplachovat ne, ale kdyz se to dela jemne tak je to ok a ja takhle mam uz bohuzel venku uz ctyri zuby a proste vzdycky jsem od druheho dne jemne ustni vodou a nebo v pripade bolesti francovkou jemne prevalovanim vody po tom zubu vyplachla, pripadne si nalila do pusu ustni vodu, naklonila hlavu na tu stranu a nechala to tam chvilku pusobit a vzdycky to bylo ok. A krasne zahojeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
15.7.21 11:02

Na výplach úst po trhání je dobrá šalvěj tinktura. Zubarka mi to doporučila a je fakt že vždy pomohla. Zkus to.. Používám ji i teď v tehotenstvi super věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
15.7.21 11:30
@mandle-v-cokolade píše:
@Gabca56666 omlouvám se, že neporadím, ale zubařka mě včera strašila, že možná bude muset ven jedna osmička. Že mi utlačuje ostatní. Jenže jsem ve 3. měsíci. To ti dělali v celkové narkoze nebo jak?

V celkové narkóze se zuby netrhaji/nerezou. To jsem ještě upřímně neslyšela. Dá se lokální anestezie, a zub vyriznou. V těhotenství to není problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat