Extrémní obezita. Co teď?

Anonymní
15.2.21 19:16

Extrémní obezita. Co teď?

Nechala jsem to zajit moc daleko. Mam 26 let a 105 kg. Uz driv se mi podarilo zhubnout z 85 na pro me ideal 56, jenze to slo samo. Ted mam 3 male deti a nejak se v tom placam. Neustale plane pokusy a vaha jde nahoru. Mam skveleho chlapa a je mi moc lito, ze kdyz jsme se poznali mela jsem tech 56 kg a ted ma doma tohle. Uz mam i problemy se zadychavanim a hrozne me boli kolena, treba pri chuzi do schodu. A obleceni uz ani pomalu nemam co na sebe. Vse je mi male. Nejhorsi na tom je, ze samu sebe nevidim tak obrovskou :roll: to az kdyz se vidim na fotce, tak nechapu. Nedokazete nekdo poradit jak postupovat? Aby to bylo efektivni a hlavne udrzitelne? Mam s tim jit k praktickemu lekari? Uz se za sebe stydim :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.2.21 19:24

,

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:26

Mám podobný problém s tím, že si taky nepřipadám, že vypadám až tak tlustě vždy se leknu, když se vidím na fotce :mrgreen:
Už se odmítám fotit!
Začala jsem jíst víc a zdravě, přidávám dlouhé a svižné procházky.
Teprve to dodržuji týden a už se cítím lépe, tak jsem zvědavá kdy půjdou vidět výsledky. Začni se stravovat vyváženě a přidej víc pohybu. Držím palce

• Citovat
  • Nahlásit
79
15.2.21 19:27

Vřele doporučuju STOB a jejich online koučink - je to jednoduché, přehledné, vytvoříš si vlastní plán/jídelníček, hýbeš se, vše podle vlastních preferencí. Mají web i appku. Chce to ale sebekázeň a pečlivé zapisování. 12 týdnů stálo naposledy, když jsem to používala, asi 300 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3911
15.2.21 19:28
@Anonymní píše:
Nechala jsem to zajit moc daleko. Mam 26 let a 105 kg. Uz driv se mi podarilo zhubnout z 85 na pro me ideal 56, jenze to slo samo. Ted mam 3 male deti a nejak se v tom placam. Neustale plane pokusy a vaha jde nahoru. Mam skveleho chlapa a je mi moc lito, ze kdyz jsme se poznali mela jsem tech 56 kg a ted ma doma tohle. Uz mam i problemy se zadychavanim a hrozne me boli kolena, treba pri chuzi do schodu. A obleceni uz ani pomalu nemam co na sebe. Vse je mi male. Nejhorsi na tom je, ze samu sebe nevidim tak obrovskou :roll: to az kdyz se vidim na fotce, tak nechapu. Nedokazete nekdo poradit jak postupovat? Aby to bylo efektivni a hlavne udrzitelne? Mam s tim jit k praktickemu lekari? Uz se za sebe stydim :oops:

Ahoj, úplně tě chápu, jsem na tom podobně, dokonce jsem měla 2-krát anorexii, ale pak jsem se po léčbě vyžrala tolik, že jsem vážila 76 kg. Díky fitku se mi podařilo zhubnout na 60 kg, ale pak jsem neurologicky onemocněla a s fitkem byl konec a od té doby letí moje váha jen nahoru. Nepíšeš, kolik měříš. Já mám 171 cm.
Ale co bych ti doporučila - nutričního terapeuta (ale ne nějakého, který má jen nějaký rychlokurz, ale někoho, kdo má VOŠ, nebo VŠ obor nutriční terapie, aby ti udělal jídelníček na míru) a pokud se přejídáš a má to charakter záchvatovitého přejídání, tak sdružení Anabell, kde se zabývají poruchami příjmu potravy a mají tam psychology, nutriční terapeuty… A taky zařadit nějaký pohyb - asi ze začátku nejlépe procházky, třeba i nordic walking… Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21563
15.2.21 19:35

Obezitolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Lollitka píše:
Ahoj, úplně tě chápu, jsem na tom podobně, dokonce jsem měla 2-krát anorexii, ale pak jsem se po léčbě vyžrala tolik, že jsem vážila 76 kg. Díky fitku se mi podařilo zhubnout na 60 kg, ale pak jsem neurologicky onemocněla a s fitkem byl konec a od té doby letí moje váha jen nahoru. Nepíšeš, kolik měříš. Já mám 171 cm.
Ale co bych ti doporučila - nutričního terapeuta (ale ne nějakého, který má jen nějaký rychlokurz, ale někoho, kdo má VOŠ, nebo VŠ obor nutriční terapie, aby ti udělal jídelníček na míru) a pokud se přejídáš a má to charakter záchvatovitého přejídání, tak sdružení Anabell, kde se zabývají poruchami příjmu potravy a mají tam psychology, nutriční terapeuty… A taky zařadit nějaký pohyb - asi ze začátku nejlépe procházky, třeba i nordic walking… Držím moc palce.

Moc dekuju. Mrknu se na to. Jinak ja jsem jeste ke vsemu zakrsla a mam 160cm :D pohybu mam hodne jsem docela akcni clovek a s detma se taky nezastavim. Ale to jidlo. Jim kdyz jsem stastna jim kdyz jsem smutna jim kdyz se nudim dojidam po detech. Vim ze potrebuju pomoct od nekoho 2. Kdo by to se mnou rozebral. Uz od detstvi mam pocit, ze mi jidlo muze nekdo snist tak se rychle nacpu a podobne.

• Citovat
  • Nahlásit
5207

Asi bych se vykašlala na nějaké neustálé zkoušení všeho možného a normálně bych si nechala vypsat od praktika žádanku na obezitoligii do nejbližší nemocnice.

Bude lepší být pod dohledem lékařů už proto, že se tvoje tělo začíná dost ozývat, a předpokládanám, že léčba tam bude prostě komplexnější.

Příspěvek upraven 15.02.21 v 19:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:36
@KacaStar píše:
Vřele doporučuju STOB a jejich online koučink - je to jednoduché, přehledné, vytvoříš si vlastní plán/jídelníček, hýbeš se, vše podle vlastních preferencí. Mají web i appku. Chce to ale sebekázeň a pečlivé zapisování. 12 týdnů stálo naposledy, když jsem to používala, asi 300 Kč.

Dekuji podivam se na to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:37
@Ms.Ragdoll píše:
Asi bych se vykašlala na nějaké neustálé zkoušení všeho možného, a normálně bych si nechala vypsat od praktika žádanku na obezitoligii do nejbližší nemocnice.Bude lepší být pod dohledem lékařů už proto, že tvoje tělo to začíná nedávat.

No jo ja si to tak nejak taky rikam. Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
21563
15.2.21 19:41
@Anonymní píše:
Moc dekuju. Mrknu se na to. Jinak ja jsem jeste ke vsemu zakrsla a mam 160cm :D pohybu mam hodne jsem docela akcni clovek a s detma se taky nezastavim. Ale to jidlo. Jim kdyz jsem stastna jim kdyz jsem smutna jim kdyz se nudim dojidam po detech. Vim ze potrebuju pomoct od nekoho 2. Kdo by to se mnou rozebral. Uz od detstvi mam pocit, ze mi jidlo muze nekdo snist tak se rychle nacpu a podobne.

Mám takovou známou. Vyžrala se do citového zapomnění. Má odhadem těch 160 cm a nejmíň 200 kilo. To fakt nechceš. Cukrovka, vysoký tlak a já nevím co ještě. Můžeš si nechat zmenšit žaludek. To zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7351
15.2.21 19:43

Podle me, nejdriv potrebujes psychologa, nemas to srovnane v hlave a to je prvorade.
Ocividne resis jidlem nejake hlubsi problemy, pokud neprijdes na to jake a jak to zmenit, tak ti diety pomuzou jen na chvili a zase se vratis tam, kde jsi byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5207
15.2.21 19:43
@divine woman píše:
Mám takovou známou. Vyžrala se do citového zapomnění. Má odhadem těch 160 cm a nejmíň 200 kilo. To fakt nechceš. Cukrovka, vysoký tlak a já nevím co ještě. Můžeš si nechat zmenšit žaludek. To zabere.

Jak u koho, někdo bohužel „přežere“ i to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7357
15.2.21 19:45

26 let a 3 malé děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
15.2.21 19:46

Ahoj, nechceš si někdy napsat sz? Taky pracuji na zhubnutí a vzájemná podpora by byla fajn ;)
Jinak bych to určitě řešila s lékařem i psychologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat