Gelová nebo nafukovací kola?

215
7.4.17 13:20

Gelová nebo nafukovací kola?

Ahoj holky, budu kupovat nový kočárek, který má gelová kolečka. Je ale možnost nechat si je vyměnit za nafukovací a já se ptám…jaký je rozdíl mezi gelovými a pěnovými? Slyšela jsem že do pěnových se často zapíchávají kamínky a pak to rachtá, nebudou ty gelová to samé?
Jsme z vesnice, čili horší terén, polňačky atd. nebudou do takového terénu lepší kola nafukovací?
Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
7.4.17 13:43

Měla jsem na prvním kočáru gel a bez jediného problému. Teď budu mít nafukovací a jsem docela zvědavá a upřímně, kdyby se na tom kočárku co mám, daly vyměnit za gel, neváhala bych. Z nafukovacích mám obavu :nevim: terén u nás taky není bůh ví jakej a nikdy žádnej problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3462
7.4.17 14:02

Rozhodne gelove :) nic se do nich nezapichava nemejte obavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
7.4.17 14:13

Pěnové jsou měkká pěna na plastovém ráfku. Dovnitř se dostává prach který potom v kole chrčí, pěnová vrstva se rychle ojede a je to nevzhledné. Ale nepíchnete je a jsou velmi lehké.

Nafukovačky krásně pruží, neojedou se, protože je na nich odolný plášť. Ale můžete píchnout.

Gelovky jsou nejlepší varianta. Mají ty dobré vlastnosti obou předchozích druhů kol. Jsou relativně lehké, pruží, nepíchnete, jsou velmi odolné.
Za mě rozhodně volit gelovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
7.4.17 20:55

Děkuji všem za rady, nebudu se tedy těch gelovek bát a měnit je za nafukovačky.
Ještě jednou moc děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.17 10:13

Holky pridam se k diskuzi a zajima me jestli ty gelove kolecka jsou vhodne i na snih? Jak se chovaji? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.17 06:54

U meho kocarku jsou kola nafukovaci, ale vicekomorova a tudiz nepropichnutelna. Propichla by se vzdy jen jedna komora a na propichnuti kola je treba aby se zdroj pichnuti dostal pres hodne hlubokou vrstvu, ktera ani neni mozna.
Za me tyto vicekomorove jsou nejlepsi.
Ale s gelovymi zkusenost nemam, nikdy jsem je nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.18 12:55

A jaký kočárek máš? Nevím, jak zjistit, ze má vicekomorova nafukovací kola. Když se dívám na net, tak je tak většinou jen “nafukovací”.
A ještě jeden dotaz - když někdo pichnete, tak lze duši vyměnit stejně jako na kole, tedy doma a hned a nebo musíte dat kolo do servisu. Na kole si totiž vyměnim, nebo zalepim duši sama a rychle.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
20.1.18 13:02

@myssicta Mam gelové a úplně v pohodě na sněhu. S gelivkami jsem. naprosto spokojená a přijde mi že mají jemnější jízdu než klasické. Já bych neměnila ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.18 13:12

100% nafukovaci. Ani jednou jsem nepischla a to smr jezdili neustále i do prirody po polních cestach. Je to odpruzenejsi, prijemnejsi jezdeni. Gelovy kola jsou moderni hloupost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
20.1.18 13:21

A doporucite nejaky pekny kocar s nafukovacima kolama? (Aby nebyl takovy ten kulaty tvar, ktery ma plno kocarku ted)… Prijde mi, ze ted hodne delaji gelovy nebo penovy :nevim: diky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.18 13:28

@Kukacka123 tak za mě nafukovací zase ne, píchla jsem 3×. Poprvé přední malé kolečko. Bylo to prkticky neopravitelné, museli jsme koupit celé nové kolečko i s trnem. Podruhé to větší kolečko u kočárku a zase docela problém. Zalepit se to nedalo, duše se sehnat taky nedala…No už bych je nechtěla. Mám Britax B motion. Kočárek je super, ale co s píchnutým kolečkem nevím. A to chlap má opravdu zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
20.1.18 13:36
@smutná máma píše:
@Kukacka123 tak za mě nafukovací zase ne, píchla jsem 3×. Poprvé přední malé kolečko. Bylo to prkticky neopravitelné, museli jsme koupit celé nové kolečko i s trnem. Podruhé to větší kolečko u kočárku a zase docela problém. Zalepit se to nedalo, duše se sehnat taky nedala…No už bych je nechtěla. Mám Britax B motion. Kočárek je super, ale co s píchnutým kolečkem nevím. A to chlap má opravdu zkušenosti…

Dekuju :) Takze spis gelova? Protoze penovky mi prijde, ze se asi brzy ojedou ne? A cetla sem, ze se do nich zapichujou kaminky :think: Popravde ja zatim sonduju, jsem ve 20tt a na obhlidku se teprve chystame, ale rada bych vedela, ceho se vyvarovat. Prodavacky doporuci jedna to, druha to, ale nejlepsi je to stejne z osobni zkusenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.18 13:52

@Kukacka123 no ono je to všechno super do doby než to kolo píchneš. Mě např. kolečko i strnem na Britax vyšlo přes 500 Kč. Mluvím tedy o sporŤáku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
20.1.18 13:58

@smutná máma jasne ;) diky za info…ja mam termin v cervnu a rada bych miminko vozila v hluboke korbe i v zime jeste, takze mam pozadavky velkou, prostornou korbu, vetsi kola - gelova x nafukovaci - asi podle ostatnich parametru (ale nelibi se mi ten retro styl velkych nepohyblivych kol a dratenyho kosiku + moderni korbicka 8o ), polohovaci sportak az do lehu, otaceni po i proti smeru jizdy (sportak), a aby byl kocarek co nejlehci (vim, ze se to vylucuje s velikosti, ale bydlime v bytovce bez vytahu, 3. patro, podvozek dam do sklepa, ale korbu potahnu do patra) a jen dvojkombinaci, vajicko koupime zvlast. Takze nevim, co sezeneme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama