Gestační týden a realita

11
26.5.21 14:55

Gestacni týden a realita

Ahojky holky, jsem zmatená prvorodička. Chtěla bych se zeptat. Dle poslední menstruace jsem v 11+1, ale miminko je dle UZ 9+4. Ovulka byla o týden dyl. Chtěla jsem se zeptat v kolikatem týdnu vlastně jsem? Doktor mi upravoval datum menstruace, aby to odpovídalo mimcu. Takže bych měla být 9+4, ale to pak budu o ty dva týdny těhotná jako dyl? :nevim: děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10168
26.5.21 15:03

Jak dýl, stejně jako každá. Podle poslední menstruace se to prostě nedá počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
26.5.21 15:03

Teda zmatená jsi evidentně fest. :)

Tak ano, těhotenství je mladší, takže i termín porodu se posouvá. Já měla u dcery rozdíl 2 týdny MS oproti skutečnému stáří. Podle MS se měla narodit 8.4. Podle ultrazvuku 21.4. Nakonec šla po třídenním vyvolávání 27.4. A ve zprávě máme, že se narodila ve 40+6. Stáří těhotenství se nejpřesněji určuje na prvním screeningu. Potom už se termín nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
26.5.21 15:07

Budeš těhotná plus minus 40 týdnu jako všechny ostatní. Na 1 screaningu dostaneš datum porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
26.5.21 15:23

No tak jsi v 10tt a budeš nejspíš v tom ještě dalších 30. Podle ms se to nedá brát, utz je přesnější. Stejně je to orientační, nebudeš těhotná o týden dyl, ty si ten týden těhotná nebyla, když byla ovulace později. Ale kdy budeš rodit ti stejně nikdo neřekne, to můžeš rodit o měsíc dřív než mas vypočítáný termín nebo třeba 14 dni potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31832
26.5.21 15:30

Jsi v 10.týdnu, těhotná 9 týdnů a 4 dny. Ovulace byla později, takže to ve skutečnosti odpovídá. Termín a stáří plodu se může ještě spřesnit podle screeningu.
Nebudeš těhotná o nic déle, to je nesmysl. Proběhla menstruace, potom ovulace a teprve po té jsi otěhotněla. Takže tvoje těhotenství trvá normálně kolem 40 týdnů. Je ti to jasnější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.5.21 15:39

Děkuji. Už jsem chytřejší. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu