Těhotenství v mládí

Anonymní
26.5.21 12:34

Těhotenství v mládí

Ahoj 😇 je mi 20. V téhle době začal nějaký trend, že chtějí skoro všichni dítě až kolem 30. Mám od malá starší kamarádky, kterým je už třeba 26, jsou 7let ve vztahu a akorát se honí pouze za kariérou. Podle mě je to strašně pozdě.. Už od minulého roku jsem se začala koukat po miminkách na ulicích a představovat si, že mám svoje a nějak mě to začlo k dítěti táhnout neskutečnou silou. (Mám přítele 5let) Sice žijeme jenom z přítelovi výplaty, ale tenhle rok jsem akorát udělala maturitu, takže můžu hurá do práce. Před 3 dny se mi objevila na testu druhá /. Začala jsem vyšilovat radostí, než šílet z toho, jakej mám posranej život. Když jsem se ale bavila s okolím, od všem (až na moji rodinu) jsem slýchala jestli jsem blázen takhle brzo myslet na dítě a že to není normální, že si akorát poseru život… Dřív to ale v tomhle věku bylo naprosto normální, otěhotnět v 18,19 a mít za sebou svatbu. Mám úžasnou rodinu, od které mám vždy 100% podporu. Navíc aji máma s tátou už mluví o tom, že se těší až budou prarodiče. Pro mě je nejvíc mít rodinu a né kariéru za kterou se budu táhnout dalších 20let. A pak se najednou rozhodnu že chci dítě ale už to nejde… Já nevím, čeká mě teď oznámit moje těhotenství, což se ani moc nebojím. Naši taky nebyli milionáři když mama otěhotněla a byli na tom ještě v horsi situaci než jsme my a pomocí rodiny to dopracovali na krasnej natáčel a 3 děti😍 já nebím no… co si myslíte vy? Bude mě hodně lidí odsuzovat? A jaký máte pohled na těhotenství v “nízkém” věku? 😇 Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1446
26.5.21 12:40

Já ve 20 rodila a nemam pocit že mam zkaženej život. Jsem zastánce toho, že první dítě by mělo být do 25 let, jak po fyzický tak i psychický stránce… Není to konec světa, hlavně jestli máš podporu v rodině což podle toho jak píšeš, tak ano, bavit se můžeš jak lidi bez dětí, jen budeš o kus vyspělejší a zodpovědnější, což beru spíš jako výhodu ;) ono se taky může stát, že starší kamarádky budou s dítětem začínat po 30 a zjistí, že to není až tak snadný a ten čas se jim bude krátit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
26.5.21 12:41

Pokud máte vlastní bydlení, dostatečný příjem a zvládnete to i Bez pomoci, tak proč ne. Jinak jste mohli pár let ještě počkat. Minimálně sis mohla rok odpracovat, aby jsi měla mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
26.5.21 12:46

Už jsi těhotná, tak s tím nic moc nenadelas. Neodsuzuji mladé matky, ale bez pracovni praxe, to budeš mít těžké. Žádná mateřská a pak 0 praxe až budeš jednou práci shánět. K mimcu gratuluju, zvládli to jiní, tak to nějak dáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20923
26.5.21 12:49

Tak každý nemá rodinu za zadkem aby pomohla fyzicky a finančně a každá ženská se nehodlá spoléhat na to že jí bude x let živit chlap a chce mít jistotu, že pokud chlap uteče dokáže se o ty děti postarat a má i z čeho se postarat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
26.5.21 12:50

Každej jak se cítí. Já chtěla první něco vydělat, mít svoje bydlení a trochu se zabezpečit a pak jsem začala přemýšlet nad rodinou. Ale když se někdo cítí ve 20 proč ne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
26.5.21 12:52

Me osobne by bylo trapne, nechat se x-let zivit z pritelovy vyplaty jako student, a ted dalsich xy let taky… snazila bych se, abych mela alespon materskou a partnerovi nejak financne pomohla /teda predpokladam, ze je to mlady kluk jako ty a ne nejaky bohaty starousek, co si vydrzuje studentku… tvuj pohled na starsi rodicky, ze maji deti jen kvuli kariere, je velmi zuzeny. ono to neni jen o praci, ale taky o studiich, cestovani, poznavani svobodneho sveta, coz ty nikdy nezazijes. nekomu proste staci cely zivot byt financne zavisly na rodicich, nasledne partnerovi, nekdo chce byt samostatny jedinec. nekomu staci v zivote jen poznat skolni lavici a pak starost o domacnost, nekdo chce ze zivota vytezit vic. dulezite je, ze jde tou cestou, ktera mu vyhovuje… tak jako ty nechapes poridit si v pozdejsim veku, pro mne by bylo mit rodinu ve 20ti peklo bo uz tehdy jsem si uvedomovala, co bych chtela v zivote videt, zazit… a taky jsem byla delat au-pair, takze jsem v tvem veku vedela, na rozdil od tebe, co to skutecna starost o dite je a ze opravdu mam jeste hodne casu a dnes, mit opet volbu, bych ani za nic nemenila svuj postoj… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13144
26.5.21 12:53

Muj nazor je, ze je mi uplne jedno kdy mas dite. Je to tvoje vec. Kazdy jsme jiny. Jen si myslim, ze mas zkresleny pohled. Za 1. ve 20 ti prijde 30 lety clovek stary, coz je naprosto normalni. Za 2. ty co se honi za karierou treba musi, neb treba nemaji v zadech rodinu a taky vi, ze po nejake dobe se musis do prace vratit. A ony se podminky v praci ( plat, zkracene uvazky, flexibilni prac. doba ) vyjednavaji lepe, kdyz mas vybudovanou nejakou pozici. Na druhou stranu, tech cest je mnoho. A zadna neni ta 100% spravna nebo spatna. Musis volit tu lepsi pro sebe a svoje dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22484
26.5.21 12:55

Já s prvním otěhotněla ve 20 a nikdo mě nesoudil, ale měla sem odpracovano na mateřskou, bydleli sme sami, nepotřebovala jsem aby rodiče dotovali atd, myslím ze jde spis o to, jak jste zajištění, než o věk. Jen tak na ulici te nikdo soudit nebude, nebo muze, ale tobě to muze byt jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5751
26.5.21 13:02

Každý to má jinak. Kdo chce studovat výšku, nebo cestovat, pracovat a nejprve našetřit na bydlení, ten děti ve dvaceti mít dobrovolně nebude. Jak bylo psano výše, skočit z lavice rovnou k plínám :lol: To by nic pro mě nebylo. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
26.5.21 13:03

Tak asi hlavní je jak se k tomu stavíš ty a otec dítěte než okolí. Je to váš život a vaše dítě, ne cizích lidí. Máte bydlení, nebudete po nikom chtít peníze, protože sami máte málo? Pak ok. Dítě už je stejně na cestě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
26.5.21 13:04

Někdo se cítí na dítě ve dvaceti, někdo ve třiceti. Neřešila bych okolí, pokud Vás partner uživí, a nebydlite u rodičů.. Já bych teda aspoň chtěla mít odpracované na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
26.5.21 13:04

Nemyslím si, že to je o honění se za kariérou. Je to o zodpovědnosti. Neudělala bych si dítě dřív než vystuduju vysokou, najdu spolehlivého partnera, se kterým si pořídím svoje vlastní zázemí a dokud si neodpracuju nějaký ten rok, abych měla nárok na mateřskou a po rodičovské lépe našla práci. A to dnes holt moc nejde dřív než ve 30. Tohle všechno jsem zvládla a teď čekám první.
Psychicky si taky nedokážu představit mít dítě ve 20, sama jsem byla dítě. A ty roky, co jsem zažila, pocestovala atd., to vše budu moct malé předat. Ve 20 bych jí nepředala nic. Nula zkušeností, naivní pohled na svět, nula zážitků, nula peněz, nula odpracovaných a vystudovaných let, myslela jsem si, že vím, co je láska (vztah 7 let) a věděla jsem leda prd, to vše přišlo později.
Souhlasím, že je škoda, jak se to posunuje ten věk, ale chápu ten důvod a přijde mi v pořádku, že se lidé snaží být zodpovědní.
Teď už s tím nic nenaděláš a nějak to zvládnete, možná to pro tebe to pravé je. Já jsem vděčná, že jsem byla rozumná a počkala.

Příspěvek upraven 26.05.21 v 15:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6376
26.5.21 13:06

Podle mě je normální zplodit děti mezi 20-40rokem, kazdy ať si to udělá chce, nebo může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
26.5.21 13:06

Tvoje věc, tvůj boj. Když se zblázní hormony, tak je zbytečný apelovat na rozum…Já byla naopak ráda, že přivedu děti do vlastního domu, že se o ně dovedu postarat bez pomoci a finanční podpory rodiny. Že mám praxi a odpracovaný roky na mateřskou. Dítě bez zázemí jsem nikdy nechtěla. Tak asi máš spočítaný, že to s přítelem utáhnete a on je srozuměn s tím, že tě až do porodu bude živit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat