Nezdravá a špatná strava od začátku těhotenství

Anonymní
25.5.21 19:11

Nezdravá a špatná strava od začátku těhotenství

Dobrý den, jsem ve 3 trimestru a pořád uvažuju nad tím, jestli jsem miminku nemohla ublížit skrz svoji špatnou stravu. První 3 měsíce těžké hyperemesis gravidarium, zvraceni 20× denne, na kapačkách a cole/kofole, pul rohliku a jogurt denne.
Od půli těhu je mi výborně, ale nepozřu skoro zdravou stravu. Snažím se sem tam nacpat do sebe ovoce/zeleninu ale jim hoodne sladkého a takových těch “prasáren”, smažený… vyhýbám se samozřejmě nedoporučovaným potravinám (syrové maso a ryby, plisnove syry atd.)
Mám strašné výčitky, jestli jsem tím mohla miminko nějak ovlivnit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22682
25.5.21 19:20

Ne ono si bere živiny z tebe. Mě bylo zle cele těhotenství a pila sem akorat Colu a většinou se cpala jenom čokoládou, to bylo tak jedinne co sem udržela. Dítě v pohodě, zdravé, v termínu, žádný otesanek ani podvýživa, zdravý apetit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
25.5.21 19:20

No a ted to zpetne napravis jako jak? Chces stroj casu, at mas druhy pokus…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:25

@Lucie_Sx
Ptala jsem se na názor, jestli jsem mohla miminku ublížit, logicky vím, že zpět to nevemu. ;) ;)

• Citovat
  • Nahlásit
663
25.5.21 19:26

Ser na nějakou zdravou stravu. Je to kravina pro blbky, co se cítí děsně důležité.

Aneb je to úplně jedno. Hele i kdybys byla jenom o hamburgeru z Mekáče, tak si dítě bere primárně živiny z tebe a ne z jídla. A vždycky se to odněkud vezme.

Jo, kdyby strava byl alkohol to je už něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1885
25.5.21 19:31

Já přežívala v podstatě jenom na zmrzlině (jakože na hooodně zmrzlině) a maličký je v pořádku. :srdce: Kdybych to nezažila, tak bych byla schopná takové stravování v těhotenství odsoudit, ale ono to vážně jinak nešlo a já byla ráda, že aspoň něco mi dělá dobře. Takže buď v klidu, miminko to negativně neovlivní. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:36

@Izumi Miyako
Děkuji za uklidnění :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
15723
25.5.21 19:36
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx
Ptala jsem se na názor, jestli jsem mohla miminku ublížit, logicky vím, že zpět to nevemu. ;) ;)

Ne nemohla ;) Prvotně by jsi strádala ty, ne dítě, to si vezme, vše, co potřebuje.
Na začátku to tak má spoustu těhotných…já měla nevolnosti a taky jsem do sebe dostala vesměs jen rohlik a občas něco sladkého :lol: Navíc jsem měla neustálé chutě jen na nezdravé věci typu alkohol a energeťák :lol: To jsem teda nekonzumovala, jen občas ovocné nealko pivo…u první dcery jsem dokonce první dva měsíce nevěděla, že jsem těhotná a to bylo období večírků…takže docela dost alkoholu :oops: A obě děti jsou ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:37

@Aladinka
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:38

@Sonarka
Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
11942
25.5.21 19:40

Buď úplně v klidu, mám doma jeden takový exemplář a žádné následky to na něm nezanechalo - přifařím se s dotazem (jsem aktuálně ve stejné situaci), nevíš co Ti dávali v infuzích, jen fyziologický roztok?

@Izumi Miyako hambáč z mekáče, já na něj zapomněla jak na smrt! Hned zítra to zkusím. (Jako beze srandy, pamatuju, že vodu jsem neudržela, ale tohle mi navodilo krátkodobý pocit extáze)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:42

@wobludka
Dávali mi fyziologický roztok-glukozu a degan ;)

• Citovat
  • Nahlásit
11942
25.5.21 19:46
@Anonymní píše:
@wobludka
Dávali mi fyziologický roztok-glukozu a degan ;)

Aha degan, díky moc :palec: zajímalo mě čím nahrazují Torecan ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:57

@wobludka
V tabletách mi nepomáhal vůbec, v infuzích mě zachraňoval. ;) Fakt mi bylo zle tak, že jsem myslela, že to nedám :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
11942
25.5.21 20:05
@Anonymní píše:
@wobludka
V tabletách mi nepomáhal vůbec, v infuzích mě zachraňoval. ;) Fakt mi bylo zle tak, že jsem myslela, že to nedám :zed:

No to mi povídej - včera jsem zvažovala, že už pojedeme :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat