HA a Syndrom polycystických ovarií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 27.05.19 15:58
HA a Syndrom polycystických ovarií

Krásný den snažilky :) Mam otázku už jsme zmatená… doktor tvrdí že mam syndrom polycystických ovarií což vidi u ULT ale když udelá rozbor krve ta to neprokazuje… a chce mi okamžitě narvat antikoncepci.. což se mi nezdá..(zvlášt když miminko chceme )… nemám jí ráda a prostě jí nechci, nevěřim ji… zvláště když mám krevní mutaci kdy by se brát neměla :nevim: :nevim: :poblion: nemáte někdo podobnout zkušenost? popřípadě co užívat Gynex kapičky, maca kořen, kotvičník a podobné bylinky? :andel: :mavam: :srdce: Doktor se na mě snad i uplně naštval, že jí odmítám :roll: :roll:
Děkuji :) :srdce: :srdce: :srdce:

Reakce:
Taka
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 19 inzerátů 27.05.19 16:08

I já mám PCOS a ve zprávě mám, že „odmítám léčbu“. Ano, odmítla jsem HA ;) Mimčo zatím neplánuju, ale je naprostá volovina brát HA, když se snažíte. To se pak můžete snažit jakkoli a nepůjde to, však od toho HA je :mrgreen: :mrgreen:
Jestli není PCOS potvrzené z krve, není to pravděpoodobně PCOS, ale hormonální nerovnováha, u té se cysty taky dělají často. Ta jde srovnat i bylinkami, ale to už si radit neodvážím :kytka:

Ou
Echt Kelišová 7800 příspěvků 27.05.19 16:09

Z doplňků inositol 4 g denně - kupuj ho u kulturistů, mají ho ve větším balení a levnější, než v lékárně s přirážkou pro lidi co chtějí otěhotnět.

https://examine.com/…ts/inositol/

Další byliny a přípravky do toho necpi, zejména ne ty co by mohly zvyšovat hladiny estrogenu v těle - jako třeba kotvičník, nebo macca.

K tomu cvičení podle mojžíšové a nebo hormonální jógu na srovnání svalových dysbalancí v oblasti pánve a zad a lepšího prokrvení celé oblasti.

Pomoci překvapviě umí i přirozená nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem tuku a vlákniny - aka paleo dieta. Vcelku podloženě je to vysvětlené v téhle knize https://www.amazon.com/…p/1936608391

jak na to dost poradí tahle kniha https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 27.05.19 16:14

@Taka já si to taky právě myslim, ale to je jak mluvení do dubu :zed: :zed:… on nedá tělo ani čas se srovnat a už by řezal, trhal,, a dával hormony… :nevim: :,( :,(

Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 27.05.19 16:14

@Ou určitě jdu na to mrknout děkuju :srdce: :dance:

Taka
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 19 inzerátů 27.05.19 17:46

@Katherine1995 Jo, to je obliba velké části doktorů :mrgreen: Možná bych zkusila přejít k jinému, jestli to jde - k nějakému, který je zaměřený trošku „alternativně“. Což v téhle oblasti bohužel znamená i to, že nebude hned řezat. Pohledala bych na netu zkušenosti nebo bych se zeptala i tady. A pak mu narovinu řekla, o co mi jde a klidně si vyžádala nové kolečko vyšetření :kytka:
Trošku mimo téma, ale mám pocit, že se lékaři začínají dělit na 2 skupiny - jedni jsou přístupní alternativě a naopak ji zkouší jako první možnost, druzí jsou opak a hned by řezali a trhali a na vše dávali antibiotika… :(

Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 27.05.19 17:51

@Taka on je dobrej, ale jak říkáš hend by řezal.. a jede podle tabulek.. mě je prostě divné, že na ULT to prý vidi, ale hormony mam v pořádku co dělal z krve vyšetření… :nevim: cesta za miminkem mi připadá prostě nekonečná a neřešitelná,,stále nějaké klacky pod nohama 8o :( :( :( :poblion: on ani neumí dát naději…

P4ja
Echt Kelišová 9511 příspěvků 27.05.19 19:36

Zkusila bych hormonální jógu. Už mám kolem sebe několik žen, kterým na PCO pomohla. Potom bych ještě navštívila fyzioterapii a nechala si zkontrolovat kostrč a postavení zad, případně mobilizaci.

glaubie
Kecalka 216 příspěvků 28.05.19 04:58

No… Ja se diagnoze dost branila… Vubec jsem neverila doktorum… Brala jsem 14 let v kuse HA, pak vysadim a bum. Nic. PCO. Zmenila jsem lekare, odmitla jsem nektera vysetreni, patrala na vlastni pest, zkousela bylinky.
Muj dr. mi rekl, ze pro pritomnost PCOS svedci vzdy min. 2 priznaky, aby ho mohli diagnostikovat. Utz, hormonalni profil, klinicky obraz pacientky. Ja jediny co, tak jsem nebyla kulata a vousata, mela jsem potvrzenou laborator a utz. Nicmene jsem porad neverila, v dobe, kdy mi diagnostikovali PCO jsem prakticky nemela cyklus nebo si prisel jak chtel.. Domluvila jsem se s mudr ze mi napise Clostil, ze me trosku rozhybeme… Behem brani jsem sice neotehotnela, stalo me to plus 8 kilo, ale nabehl mi cyklus ne pravidelny, ale podle ovulace. Mam linejsi pravy vajecnik, tak cca 29 az 35 dni. Poslal nas na dovysetreni do CARU tam zjistili ze muj hormonalni profil uz je v poradku (asi po dvou letech od prvni diagnozy) a dalsi moje vysetreni byla zbytecna, manzel mel katastroficky spermiogram. Takze IVF. Uzuz jsme byli domluveni na podzim, nicmene ve me zase nahlodalo… A ladovala jsem manzela vitaminy. A ejhle, neplodny par spontanne otehotnel.
Jen chci rict, ze neni vsechno nekdy tak, jak vypada. Samozrejme, kazdej jsme jen clovek a mylit se muzeme i nemusime. Jen je mozna nekdy lepsi dat na intuici ;) :nevim:

Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 29.05.19 15:35

@P4ja mrknu se po okolí, ted mam sraz s dulou, která to dělá :
:srdce: :think:

Katherine1995
Povídálka 45 příspěvků 29.05.19 15:40

Děkuji za reakci, něco takovéhp jsem potřebovala, trošku zvednou ze země že ot neni nemožné :) já právě HA nevěřim a už nevěřim že by nám měla pomoc… neřikam že jsme stará na dítě… ale každá žena co ho chce pochopí, že odkaldy nepomáhají..aspon ne na mysl… :nevim: :zed: začala jsem užívat gynex kapičky a přítel maca kořen… tak jsme zvědavá jeslti se aspon menstruace srovná… a ovulace se snad podá… :nevim: :think:

Váš příspěvek
Reklama