Hádáme se kvůli očkování

Anonymní
7.4.21 10:06

Hádáme se kvůli očkování..

Hezký den.. jsme s manželem 10 let a v životě jsme se nepohádali :dance:
Až doteď. Máme 2 děti. Mají samozřejmě všechna povinná očkování. Ale já jim chtěla dát i očkování mimo. Klíšťová encefalitida, žloutenka a meningokoka. Mladší dcera meningokoka má. ( Pediatr jí ho tehdy dal protože zrovna byla nějaká akce tak nám ho nabídl ). Bohužel jsem narazila. Manžel řekl že prostě žádný další očkování dětem dávat nechce. Samozřejmě že jim to nechci dát vše naráz. Ale prostě postupně ale ráda bych je ochránila co to jde. A prostě poprvé za tu dobu co jsme spolu jsme se pohádali. Ale hrozně. Křičeli jsme na sebe a teď spolu už 2 dny nemluvíme. Což u nás není normální takže prostě nejsme schopni najít kompromis :roll: Prosim poraďte mi někdo..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2042
7.4.21 10:10

Sem za jedno s manželem. Nevidím důvod tohle všechno do nich cpát :nevim: Naše děti mají taky jen základ plus žloutenku. Za mě to bohatě stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
7.4.21 10:10

Ahoj, jaký je věk dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 10:11
@Premek_Orac píše:
Ahoj, jaký je věk dětí?

6 let a 3 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
10765
7.4.21 10:16

A vysvětlit ti muž změnu názoru? Nebo byl vždycky jen ten, kdo respektoval jen základní očkování? Chápu tebe, ale chápu i jeho. Můj muž je velice pro očkování a já opravdu rozmýšlím, která nepovinné jim dát/nedat. On by nechal klidně vše. Třeba proti klíšťovce nás už více lékařů zrazovalo do doby, dokud děti nezačnou jezdit samy někam, kde je denně někdo neprohlédne. Meningokoka mají jen C, protože je sice nejméně rozšířený, ale je to ten typ, který způsobuje ty nejtěžší a smrtelné stavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
7.4.21 10:16

@PeBa12 za me nikoli. Nestaci, treba meningokoka bych dala. Je to sice raritni ale oskliva nemoc s fatalnim prubehem. Ale nechapu pric reagujete zde takto, na to, jestli dat ocko nebo ne se zakladatelka neptala. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
7.4.21 10:18

To je těžký, no, předpokládám, že všechny racionální argumenty už jsi zkoušela (že vaše děti nemají problémy s imunitou a s předchozími očkováními nebyl žádný problém, že jde o vážné nemoci, u kterých hrozí trvalé následky i smrt…).
U mě naštěstí oba rodiče zastánci očkování jsou, naočkovali mi všechno, co píšeš, a ještě i rakovinu d. č. a (třeba i teď s určitými profesními zkušenostmi) jsem za to dost ráda, u té klíšťovky mám v okolí několik případů s hodně těžkými následky po prodělání nemoci, takže svoje děti určitě též očkovat necháme (pokud nebudou mít nějakou kontraindikaci, pochopitelně). :nevim:

Proč je očkovat nechce? (když pominu tradiční konspirační teorie) - toto je dotaz na zakladatelku, nikoliv na ostatní účastníky diskuse, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
7.4.21 10:19

Tady ti nikdo neporadí, jak to řešit, ale každý ti může sdělit svůj názor na očkování. Nevím, jestli vám to k něčemu bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3761
7.4.21 10:20

Na to, abysme to posoudili, je zde moc málo informací. Jaké byly argumenty tvoje, jaké tvého manžela? Nebo jste na sebe štěkali pouze stylem „ty je chceš zabít, protože je nechceš dát očkovat“ a „ty je chceš zmrzačit, cpát tu chemii do takhle malých dětí“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
7.4.21 10:21
@baal7513 píše:
@PeBa12 za me nikoli. Nestaci, treba meningokoka bych dala. Je to sice raritni ale oskliva nemoc s fatalnim prubehem. Ale nechapu pric reagujete zde takto, na to, jestli dat ocko nebo ne se zakladatelka neptala. :roll:

Milá paní /slečno asi mi je jedno jestli je to podle vás potřeba nebo ne. To můžete sdělit zakladatelce, mě s klidným svědomím vynechte ;) A to co tu píšu nebo nepíšu může být volný zas vám, protože tohle je internetová diskuze, takže můžu reagovat jak uznám za vhodné a nikomu se nemusím zpovídat :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
7.4.21 10:21
@PeBa12 píše:
Sem za jedno s manželem. Nevidím důvod tohle všechno do nich cpát :nevim: Naše děti mají taky jen základ plus žloutenku. Za mě to bohatě stačí.
:roll: Jestli ty souhlasis s nim nebo s ni je tady fakt jedno. Oba jsou rodice a oba maji stejna prava a pokud ona je presvedcena, ze je to pro dobro deti, tak je uplne jedno, jestli PeBa z emimina si mysli, ze ne :potlesk:
Zakladatelko, tady ti nikdo a nic mimo vas dvou nepomůže. Po dvou dnech uz jste oba meli cas vychladnout a nechat si to projít hlavou. Zkusila bych s muzem sednout, v klidu a probrat, proc je pro tebe důležite ANO a on by ti mel rict, proc je striktne pro NE. Klidne mu nabidni konzultaci s pediatrem a uvidite, třeba jednoho z vas přesvědčí, nebo najdete nejaky kompromis. Třeba byste encefalitidu odlozili, az si o tom deti rozhodnou samy v dospelosti, kdy je to, pokud vim, stejne nebezpečnější a meningokoka mladsi jeste dali, kdyz ho ma i starsi? Neslo by najit nejakou podobnou kompromisni cestu? Protože jinak se z toho ven nedostanete, nemuzes mu deti naockovat potaji, pokud si to nepřeje.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
7.4.21 10:22

Co kdyby manžel při nějaké příležitosti zašel za pediatrem a promluvil si o tom s ním sám? Nepomohlo by to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
7.4.21 10:23
@Villanelle píše: :roll: Jestli ty souhlasis s nim nebo s ni je tady fakt jedno. Oba jsou rodice a oba maji stejna prava a pokud ona je presvedcena, ze je to pro dobro deti, tak je uplne jedno, jestli PeBa z emimina si mysli, ze ne :potlesk:
Zakladatelko, tady ti nikdo a nic mimo vas dvou nepomůže. Po dvou dnech uz jste oba meli cas vychladnout a nechat si to projít hlavou. Zkusila bych s muzem sednout, v klidu a probrat, proc je pro tebe důležite ANO a on by ti mel rict, proc je striktne pro NE. Klidne mu nabidni konzultaci s pediatrem a uvidite, třeba jednoho z vas přesvědčí, nebo najdete nejaky kompromis. Třeba byste encefalitidu odlozili, az si o tom deti rozhodnou samy v dospelosti, kdy je to, pokud vim, stejne nebezpečnější a meningokoka mladsi jeste dali, kdyz ho ma i starsi? Neslo by najit nejakou podobnou kompromisni cestu? Protože jinak se z toho ven nedostanete, nemuzes mu deti naockovat potaji, pokud si to nepřeje.

A tobě může být jedno co píšu. Vůbec nechápu proč na můj příspěvek reaguješ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8556

Já bych ted odosbně se taky nehnala do očkování děti, okolo máme třeba ted docela špatné průběhy covidu, i u dětí, a teda ted bych je nezatěžovala.. Je to asi i na pohledu, jak kdo se s touto nemocí setká, někdo ji viděl z vlaku a možná u někho trochu rýmu, u nás v obolí bohužel i děti měli takový střední průběh, ale pak ted amjí problémy s klouby pořád je bolí halva.. Mám dvě kamarádky co tak.. takže v okolí to mám tatko, takže očkování bych ted nedávala, dokud se to - snad, neuklidní..

Příspěvek upraven 07.04.21 v 10:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977

Meningokoka bych si prosadila (min jeden typ vetsina zemi zdarma jiz ma). Kdyz se jeho nebezpecnost a narust vyskytu porovna s nasim „zakladem“, neni o cem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat