Hemofylie, covid, těhotenství

Anonymní
8.4.21 14:55

Hemofylie, covid, těhotenství

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s covidem v těhotenství? Doktor mě chce poslat na hemofylii na vyšetření srazlivosti krve kvůli toho, že jsem covid pozitivní a jsem v 18tt. Docela se bojim co mě tada čeká, nedokážu si představit si píchnout injekci :oops: a hlavně si říkám, že jestli by nebylo prvni lepší vyšetřit jestli je prcek vůbec v pořádku (ale zase chapu, že nechce přijmout covid pozitivní) No mám z toho trosku nervy, už tak jsem byla na prohlídce skoro před měsícem a ještě jsem si musela posunout 2 screening a teď ještě tohle 8o
Když jsem mluvila s obvodakem, tak ten mi zas řekl, že mu připadá zbytečne aby mi pichal injekce proti srazlivosti. No samozřejmě na doktora dám a půjdu tam, ale zajímalo by mě jak to tam probíhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68494
8.4.21 15:04
@Anonymní píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s covidem v těhotenství? Doktor mě chce poslat na hemofylii na vyšetření srazlivosti krve kvůli toho, že jsem covid pozitivní a jsem v 18tt. Docela se bojim co mě tada čeká, nedokážu si představit si píchnout injekci :oops: a hlavně si říkám, že jestli by nebylo prvni lepší vyšetřit jestli je prcek vůbec v pořádku (ale zase chapu, že nechce přijmout covid pozitivní) No mám z toho trosku nervy, už tak jsem byla na prohlídce skoro před měsícem a ještě jsem si musela posunout 2 screening a teď ještě tohle 8o
Když jsem mluvila s obvodakem, tak ten mi zas řekl, že mu připadá zbytečne aby mi pichal injekce proti srazlivosti. No samozřejmě na doktora dám a půjdu tam, ale zajímalo by mě jak to tam probíhá.

Pleteš si trombofilie a hemofilii ( nebo tvůj praktik). Pokud jsi pozitivní, tak ti nikdo teď trombofilie vyšetřovat nebude, není to žádné akutní vyšetření, jehož výsledek by jsiměla razdva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 15:07
@Lama Lama píše:
Pleteš si trombofilie a hemofilii ( nebo tvůj praktik). Pokud jsi pozitivní, tak ti nikdo teď trombofilie vyšetřovat nebude, není to žádné akutní vyšetření, jehož výsledek by jsiměla razdva.

Omlouvám se asi to bylo hemologie :oops: byla jsem z toho tak v šoku, že mi hlavě uvízlo jen samé hemo :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 15:09
@Anonymní píše:
Omlouvám se asi to bylo hemologie :oops: byla jsem z toho tak v šoku, že mi hlavě uvízlo jen samé hemo :oops: :mrgreen:

Jejda zas špatně :mrgreen: hematologie :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
158
8.4.21 15:14

Hemofilie je dědičná nemoc, která postihuje pouze muže. Ty myslíš hematologii, což je medicínské odvětví zabývající se krví. Tak až tam budeš volat, nepřeřekni se.
U Covidu bylo několikrát poukázáno, že může způsobit krevní sraženiny a klidně můžeš mít genetickou poruchu srážlivosti krve, která by mohla teď způsobit sakra problém (trombózu, embolii nebo i mrtvici). Proto si to chtěj ohlídat. To je přece v pořádku. Pokud máš problém píchnout se sama, měli by ti nabídnout, že si každý ráno dojedeš na injekci na tu hematologii.
Nic na tom není. Ja si pichala a píchám pri všech těhotenstvích od zjištění do konce šestinedělí. Ta jehla je malá. Jakmile to vychytáš, je to jenom nepříjemný. Porod bude větší nářez a tomu neutečeš. :D

Příspěvek upraven 08.04.21 v 17:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 15:20
@Psssssst píše:
Hemofilie je dědičná nemoc, která postihuje pouze muže. Ty myslíš hematologii, což je medicínské odvětví zabývající se krví. Tak až tam budeš volat, nepřeřekni se.
U Covidu bylo několikrát poukázáno, že může způsobit krevní sraženiny a klidně můžeš mít genetickou poruchu srážlivosti krve, která by mohla teď způsobit sakra problém (trombózu, embolii nebo i mrtvici). Proto si to chtěj ohlídat. To je přece v pořádku. Pokud máš problém píchnout se sama, měli by ti nabídnout, že si každý ráno dojedeš na injekci na tu hematologii.
Nic na tom není. Ja si pichala a píchám pri všech těhotenstvích od zjištění do konce šestinedělí. Ta jehla je malá. Jakmile to vychytáš je to jenom nepříjemný. Porod bude větší nářez a tomu neutečeš. :D

No u mě je nejhorší, že když vidím jehlu, tak mě tak začnou palet oči a mám pocit, že mi je chtějí vypichnout :lol: očkování přežívám s tím, že se prostě nedívám. No zkusím se zeptat jestli nemají tabletky :lol:
A kdyžtak to hold nějak přežiju co nadelam :think:
Spíš se divím, že před tím radši nechce zkouknout jestli je vše v pořádku, než mě tam nažene :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
913
8.4.21 15:34

Holky ti to tady už vysvětlili… ale k těhotenství a porodu ty jehly tak trochu patri. Co sinpamatuju, tak dva odbery krve a pak 3 odbery v ramci zjistovami tehotenske cukrovky + vetsinou zavedena kanyla při porodu. Asi by bylo dobry s tim zacit nejak pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
8.4.21 15:42
@Anonymní píše:
No u mě je nejhorší, že když vidím jehlu, tak mě tak začnou palet oči a mám pocit, že mi je chtějí vypichnout :lol: očkování přežívám s tím, že se prostě nedívám. No zkusím se zeptat jestli nemají tabletky :lol:
A kdyžtak to hold nějak přežiju co nadelam :think:
Spíš se divím, že před tím radši nechce zkouknout jestli je vše v pořádku, než mě tam nažene :roll:

Zavolej tam a domluv se přímo s nima. Třeba zbytečně malujem čerta na zeď a nakonec to bude ještě všechno jinak. Hlavně ať jsi ty i prcek v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.4.21 16:43

Osobni zkusenost

Doktor ma u me pochvalu, ze te poslal, a obvodak je proste neinformovany. Jedine, na co bych se na hemato zeptala, je, jestli je dobre ten odber delat hned pri pozitivite nebo po tydnu (nebo oboji).
Covid jsem prodelala pred mesicem a pul, za 14 dni mam termin. Dostala jsem se na vysetreni z jineho duvodu v porodnici, ale udelali i odber na trombocyty. Ani gynekolozka, ani obvodacka mi nic takoveho nedoporuciky, byt jsem obema volala. Vysetreni je nenarocne - jen ti vezmou krev a dostanes vysledky z laborky - ja mela do hodiny, protoze maji laborku primo v baraku.
Mela jsem lehce zvysenou hodnotu trombocytu a tak si picham Fraxiparin. Neni to zadny problem. Picha se do stehna kazdy den (trvala bych na tomhle miste a ne na brichu, je to fakt upne v pohode). Je tenka jehlicka a vetsinou to neni citit vubec nebo to jen stipne. Obcas se mi objevi minimodrinka v miste vpichu, ale do dvou dnu je pryc.
Zvysene riziko srazlivost krve, co jsem cetla, muze pretrvavat po nemoci dlouho (nejen u tehotnych, ltere maji obecne vyssi riziko tromboz - par dni zpet byl na Aktualne clanek o mlade holce, co mela nekolik tydnu po nemoci srazeninu v noze a pritom mela mirny prubeh), takze v Podoli, podle toho, co mi rikali, davaji Fraxiparin vsem, pokud porodi mene jak 90 dni po prodelane nemoci, na 3 tydny (pochopila jsem, ze v tomto pripade bez ohledu na krevni obraz, protoze tam proste je obecne zvysene riziko trombozy, ale mozna ten KO delaji). Takze me to ceka i po porodu. Jsem ale za snizene riziko tohoto problemu rada. Srazenina muze byt v pupecniku a ohrozovat mimco. Uvidis, jak ti dopadnou odbery. Treba nebude nic potreba, ale je fakt super, ze te na to vysetreni preventivne posilaji.
Jinak jsem taky odkladala screening (napred karantena kvuli manzelovi, pak teprve moje pozitivita, takze mesic). Nakonec jsem misto toho ve 30. tydnu mela az ve 36. Ale mezitim me vysetrili v porodnici, kde maji primo COVID mistnost a chodi tam v mundurech. Kvuli ruznym problemum jsem tam nakonec byla trikrat. Pokud by tedy nastaly komplikace, je mozne se nechat takto vysetrit. Automaticky delali ultrazvuk a tak me ta navsteva i pres mensi nervozitu kvuli tomu, s cim jsem tam byla, vlastne uklidnila.
PS: bavi me ty komentare tady. Nikdo poradne neporadi, zkusenost, co by lip pomohla si to predstavit, zadna, ale vzdycky nechybi nejaky nazor typu „si zvykej, ne“. No emimino bavi :)))). Ta jehla je fakt v pohode. Zkusi to s tebou v ordinaci. Me napoprve vypadla z ruky…clovek nevi, co cekat…ale je to opravdu snadne a za me pohodlnejsi si to za 2 min odbyt doma, nez nekam jezdit. Dopredu bych se asi strachovala, ale jak mi to dali zkusit, bylo jasny, ze je to v pohode. Zkus to a az kdyz to fakt nepujde, tak pak je teprv dojizdej - dopredu se fakt neboj. Jehla na odbery krve se s touhle neda vubec srovnavat. Drzim palce, at mas dobre vysledky a vubec to nebude potreba ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat