Hlavní pracovní poměr - počet hodin
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
To záleží na tom, jak máš nastavenou pracovní dobu a úvazek. stát se nemusí nic a nebo hodně…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak zalezi kolik hodin mas odpracovat dle pracovni smlouvy. Ja mam treba taky HPP ale uvazek 30h tydne. A pokud mas plny uvazek tak potom zalezi na duvodu z jakeho jsi tech 160 h neodpracovala. Je rozdil zda jde treba o nemoc nebo se ti jen nechtelo do prace ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To nemusi byt nutne 160 hodin, musis odpracovat dle smlouvy/pracovni doby/smen apod. Na absenci v case, kdyz mas byt v praci, musis mit „omluvenku“ - neschopenku, potvrzeni o navsteve lekare, paragraf atd.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja když neodpracovala fond, tak druhy mesic sem musela naddelat. Ale takovou ja mela smlouvu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
40 hodin týdně…Ne, že bych byla líná nebo se mi nechtělo, to ne. Ale tady to prostě vypadá, že nebudu mít ty hodiny týdně jisté. Dostanu tedy o to menší výplatu a nic se neděje??
- Citovat
- Upravit
Ještě asi záleží, jeslti máš ve smlouvě hodinovou mzdu nebo fix.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A taky zalezi, jestli mas ve smlouve nerovnomerne rozvrzenou prac dobu. Pokud ano, mas fixni plat a musis mit jednou za pul roku ty hodiny na nule. Takze jednou pujdes min pozom vic. U nas za tot zodpovida vedouci pobocky aby meli vsichni vyrovnano, potom ma i ona fynancni postih
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@medunka23 píše:
A taky zalezi, jestli mas ve smlouve nerovnomerne rozvrzenou prac dobu. Pokud ano, mas fixni plat a musis mit jednou za pul roku ty hodiny na nule. Takze jednou pujdes min pozom vic. U nas za tot zodpovida vedouci pobocky aby meli vsichni vyrovnano, potom ma i ona fynancni postih
Ne to ve smlouvě nemám.
- Citovat
- Upravit
A co když budu muset se svým nemocným tatínkem k lékaři? Budu to mít omluvené jako kdybych šla k lékaři svému?
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
A co když budu muset se svým nemocným tatínkem k lékaři? Budu to mít omluvené jako kdybych šla k lékaři svému?
Doprovod se dle mě nijak nepočítá, takže jedině dovolená, nebo si to naddělat ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A jaký je rozvrh hodin? Pravidelná, nepravidelná doba? Osmičky, dvanáctky?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pořádně si přečti smlouvu, případně kolektivní smlouvu, pokud u vás v práci něco takového je. Pokud máš napsaný, že máš odpracovat fixní počet hodin, tak to musíš mít a nebo je mít omlouvené. Za neomluvené je možná i výpověď na hodinu za hrubé porušení pracovní kázně. Pokud máš klouzavou pracovní dobu, tak se to může přelévat z jednoho týdnu do druhého a i mezi měsíci. To třeba máme v práci my, ale je to i zakotveno právě v kolektivní smlouvě. A pozor také na to, že ke 40 odpracovaným hodinám se připočítává 2,5 hodiny týdně na povinné pauzy dle zákoníku práce, které musíš mít, ale nejsou placené. Takže při 8 hodinové pracovní době musíš být v práci v podstatě 8,5 hodiny, aby bylo vše OK. Pokud jsi jen 8 hodin, tak se ti jako odpracované počítá 7,5 hodiny.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, protože vždy dobře poradíte
Jedná se mi o to, že mám podepsat prac. smlouvu na HPP. Chci se zeptat, co když v daném měsíci neodpracuji plných 160 hodin? Radši anonym, nechci aby někteří věděli…
Pak budu mít ještě pár dodatkových otázek… 