Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Po Hamiltonu odešla zatka po 3dnech, to byla neděle. V pondělí po 24hodinach od zatky začaly kontrakce, porodila jsem za 38hodin po vyvolávání.
Ja jsem vzdy do 24h porodila. Ale pokud necitis bolesti, tak to nemusi nic znamenat.
Ja jsem porodila tyden „po zatce“. Kamaradka po mesici. Je to asi hodne individualni ![]()
To je bohuzel hrozne individualni a neda se podle toho nic moc rict, mne odesla hlenova zatka v 35+1 a male se narodil ve 35+6
To Ti nikdo nepoví. Mě s prvním odešla zátka v 6 ráno a narodil se v 2:45. U druhého kolem 4 ráno a v 9:41 na světě a u třetího mi neodešla vůbec a rovnou praskla voda. Sestřenka rodila před měsícem a hlenová zátka ji odešla 10 dní před porodem.
Me odesla v pondeli dopoledne, po obede zacaly kontrakce a nasledne druhy den v sest rano jsem porodila 😊
Kolem třetí ráno zátka odešla, hned na to slabé bolesti. Ve třičtvrtě na 11 večer byl syn na světě (akutní císař).
Dekuji za pripevky, tak jsem nasla na pyzamu jeste trochu vody, vsimla jsem si toho uplne nahodou, neni to urcite ani deci, myslite ze mam pro jistotu jet do nemocnice, kdyby to byla plodovka -kvuli infekci? Poznaji to tam? nic dalsiho zatim netece…
@Anonymní píše:
Dekuji za pripevky, tak jsem nasla na pyzamu jeste trochu vody, vsimla jsem si toho uplne nahodou, neni to urcite ani deci, myslite ze mam pro jistotu jet do nemocnice, kdyby to byla plodovka -kvuli infekci? Poznaji to tam? nic dalsiho zatim netece…
Uz jsi to asi nejak vyresila, ale pri pochybach je nejlepsi si dat porodnickou vlozku a pockat. Pripadne pak s vlozkou do porodnice.
Mně zátka odcházela až při hodně silných kontrakcích, kdy už jsem si dělala pedikúru a vlasy, že jako asi jedeme
Takže po svých zkušenostech bych plašila, ale v tvém případě asi zbytečně ![]()
Měsíc mi odcházela po kousíčkách, ihned po Hamiltonu odešel velikej kus, hned začaly i bolesti jako na menstruaci. Do dvanácti hodin začala ukapávat plodovka, porodila jsem až den potom. Je to individuální, jdi si lehnout a odpočívej, může to přijít každou chvilku a budeš potřebovat každej kousek energie.
Den pred porodem. Se zacinajicimi kontrakcemi zacala odchazet.
Ale znam maminky, kterym odesly i medic pred porodem
Ahoj, jsem treti den po hamiltnu a dala jsem si vlaznou vanu, kdyz jsem lezla ven, vsimla jsem si ze ve vane jsou kousky hnedeho hlenu, myslim si, ze je to urcite ta zatka… zacinam byt nervozni, jak dlouho po odtoku te zatky vam zacal porod/kontrakce? Mam to nejak resit nebo cekat co bude?